Lot: 1

Current Price: 7,000 TL Starting Bid: 7,000 TL Estimated: TL Losing Winning

Mustafa Kemal Atatürk'ün Ünlü Fotoğrafçılarından Birisi Olan Foto Süreyya'nın Çekmiş Olduğu, Devasa Büyüklükte Atatürk'ün Takım Elbise İle Çekilmiş, Çerçeve İçerisinde, Fotoğrafçı Tarafından İmzalı Portre Fotoğrafı

94x61 cm.

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 •  
 • Lots
 • Winnings
 • Mustafa Kemal Atatürk'ün Ünlü Fotoğrafçılarından Birisi Olan Foto Süreyya'nın Çekmiş Olduğu, Devasa Büyüklükte Atatürk'ün Takım Elbise İle Çekilmiş, Çerçeve İçerisinde, Fotoğrafçı Tarafından İmzalı Portre Fotoğrafı-94x61 cm.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  Mustafa Kemal Atatürk'ün Ünlü Fotoğrafçılarından Birisi Olan Foto Süreyya'nın Çekmiş Olduğu, Devasa Büyüklükte Atatürk'ün Takım Elbise İle Çekilmiş, Çerçeve İçerisinde, Fotoğrafçı Tarafından İmzalı Portre Fotoğrafı-94x61 cm.

  TLSold
 • Les Caracteres De La Bruyere; Yazar M. Suard, 1853 Paris Basımı, Baş Sayfasında Jean De La Bruyere'nin Portre Gravürünün Yer Aldığı, Sert Kapaklı Sayfa Kenarları Altın Yaldızlı Cildinde, Fransız Yazar La Bruyere'nin Hayatı, Yeteneği, Karakteri Üzerine Analiz Yapıldığı Kitap-438 Sayfa
23x15 cm.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  Les Caracteres De La Bruyere; Yazar M. Suard, 1853 Paris Basımı, Baş Sayfasında Jean De La Bruyere'nin Portre Gravürünün Yer Aldığı, Sert Kapaklı Sayfa Kenarları Altın Yaldızlı Cildinde, Fransız Yazar La Bruyere'nin Hayatı, Yeteneği, Karakteri Üzerine Analiz Yapıldığı Kitap-438 Sayfa 23x15 cm.

  TLSold
 • The Scented Garden, Anthropology Of The Sex Life In The Levant; Yazar Bernhard Stern, Çeviri David Berger, 1934 New York Basımı, Sert Kapaklı Cildinde, İçerisindee Nü Kadın Portrelerinin Yer Aldığı, 600 Adet Basılmış Eserin 314 Numaralı Kopyası Olan Osmanlı’daki Cinsel Hayatı Tüm Yönleriyle Ele Alan En Temel Araştırma Kitabı-Bu eser İslamiyet’te evlilik kurumu, Müslümanlıkta eşlerin hak ve ödevleri, boşanma, Osmanlı sultanlarının düğünleri ve evlilikleri, Osmanlı haremindeki kadınların siyaset üzerindeki etkileri, Osmanlı Türklerinin düğün âdetleri, gelin ile damadın sahip olması gereken özellikler, cinsel saplantılar, İstanbul’daki genelevler, Osmanlı sarayındaki haremağaları, doğum, bebek ve çocuk yetiştirme âdetleri ve sünnet gibi son derece ilginç ve daha önce araştırılmamış konular Ortadoğu kadınlarının nü fotoğraflarıyla zenginleştirilerek sunulmaktadır. Dinî metinlerden de hareket ederek Ortadoğu’daki kadın-erkek ilişkilerine ışık tutmaya çalışan yazar aşk ve çekicilik, baştan çıkarma, evlilik, sadakat, fahişelik, doğum ve emzirmeye kadar cinsel kültüre ilişkin birçok konuyu, özellikle İslam dünyası, Müslüman’ın evliliğe ve cinselliğe ilişkin ilmihali ve Osmanlı padişahlarının evliliklerini ve haremiyle ilgili tüm detaylara girerek ele almaktadır. Bernhard Stern’in kitabı Osmanlı’da tıp, saray hekimliği ve eczacılık ile başlar. Hastaneler, akıl hastaneleri, sahte hekimler, göz, epilipsi ve akıl sağlığı uzmanı Osmanlı hekimleri, berber ve dişhekimleri ele alındıktan sonra, Osmanlı’da evlilik, cinsel hayat ve cinsel hastalıklara geniş yer verilen bölümler gelir. Konusundaki ilk ve tek kaynaktır.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  The Scented Garden, Anthropology Of The Sex Life In The Levant; Yazar Bernhard Stern, Çeviri David Berger, 1934 New York Basımı, Sert Kapaklı Cildinde, İçerisindee Nü Kadın Portrelerinin Yer Aldığı, 600 Adet Basılmış Eserin 314 Numaralı Kopyası Olan Osmanlı’daki Cinsel Hayatı Tüm Yönleriyle Ele Alan En Temel Araştırma Kitabı-Bu eser İslamiyet’te evlilik kurumu, Müslümanlıkta eşlerin hak ve ödevleri, boşanma, Osmanlı sultanlarının düğünleri ve evlilikleri, Osmanlı haremindeki kadınların siyaset üzerindeki etkileri, Osmanlı Türklerinin düğün âdetleri, gelin ile damadın sahip olması gereken özellikler, cinsel saplantılar, İstanbul’daki genelevler, Osmanlı sarayındaki haremağaları, doğum, bebek ve çocuk yetiştirme âdetleri ve sünnet gibi son derece ilginç ve daha önce araştırılmamış konular Ortadoğu kadınlarının nü fotoğraflarıyla zenginleştirilerek sunulmaktadır. Dinî metinlerden de hareket ederek Ortadoğu’daki kadın-erkek ilişkilerine ışık tutmaya çalışan yazar aşk ve çekicilik, baştan çıkarma, evlilik, sadakat, fahişelik, doğum ve emzirmeye kadar cinsel kültüre ilişkin birçok konuyu, özellikle İslam dünyası, Müslüman’ın evliliğe ve cinselliğe ilişkin ilmihali ve Osmanlı padişahlarının evliliklerini ve haremiyle ilgili tüm detaylara girerek ele almaktadır. Bernhard Stern’in kitabı Osmanlı’da tıp, saray hekimliği ve eczacılık ile başlar. Hastaneler, akıl hastaneleri, sahte hekimler, göz, epilipsi ve akıl sağlığı uzmanı Osmanlı hekimleri, berber ve dişhekimleri ele alındıktan sonra, Osmanlı’da evlilik, cinsel hayat ve cinsel hastalıklara geniş yer verilen bölümler gelir. Konusundaki ilk ve tek kaynaktır.

  TLSold
 • Dictionnaire Bibliographique; Etienne Psaume; 1824 Palais-Royal Paris Basımı, Sert Kapaklı Cildinde, 2 Cilt Bibliyografik Sözlük-264+(264)+507 Sayfa
21x14 cm.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  Dictionnaire Bibliographique; Etienne Psaume; 1824 Palais-Royal Paris Basımı, Sert Kapaklı Cildinde, 2 Cilt Bibliyografik Sözlük-264+(264)+507 Sayfa 21x14 cm.

  TLSold
 • Histoire De La Turquie; Colonel Lamouche, 1934 Payot Paris Basımı, Kabartmalı Sert Kapaklı Cildinde Türk Tarihi Kitap-427 Sayfa
23,5x15,5 cm.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  Histoire De La Turquie; Colonel Lamouche, 1934 Payot Paris Basımı, Kabartmalı Sert Kapaklı Cildinde Türk Tarihi Kitap-427 Sayfa 23,5x15,5 cm.

  TLSold
 • Le Savant Du Foyer; Yazar Daniel Bellet, 1902 Librairie Hachette Paris Basımı, Kabartmalı Sert Kapaklı Sayfa Kenarları Altın Yaldızlı Cildinde, İçerisinde 290 Adet Gravürün Bulunduğu, Yaşamdan Olağan Nesneler Hakkında Bilimsel Kavramlar Tamınlayan Kitap-312 Sayfa
31x21,5 cm.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  Le Savant Du Foyer; Yazar Daniel Bellet, 1902 Librairie Hachette Paris Basımı, Kabartmalı Sert Kapaklı Sayfa Kenarları Altın Yaldızlı Cildinde, İçerisinde 290 Adet Gravürün Bulunduğu, Yaşamdan Olağan Nesneler Hakkında Bilimsel Kavramlar Tamınlayan Kitap-312 Sayfa 31x21,5 cm.

  TLSold
 • Constantinople Des Origines A Nos Jours; Yazar Georges Young, 1948 Payot Paris Basımı, Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu Geçmişten Günümüze İstanbul Tarihi Kitabı-323 Sayfa
23x14,5 cm.

  Lot No: 7

  Lot: 7

  Constantinople Des Origines A Nos Jours; Yazar Georges Young, 1948 Payot Paris Basımı, Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu Geçmişten Günümüze İstanbul Tarihi Kitabı-323 Sayfa 23x14,5 cm.

  TLSold
 • Karte Der Umgegend Von Constantinopel; C. Freiherr-Goltz Pascha, Alfred Schall Berlin Basımı Kitapçık-25 Sayfa
21x14,5 cm.

  Lot No: 8

  Lot: 8

  Karte Der Umgegend Von Constantinopel; C. Freiherr-Goltz Pascha, Alfred Schall Berlin Basımı Kitapçık-25 Sayfa 21x14,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Binbir Buse En Şuh Hikayeleri; 1340 İstanbul Basımı, 3. ve 4. Cilt, 2 Cilt İçinde Fasiküller-24,5x16,5 cm.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  Osmanlı Dönemi, Binbir Buse En Şuh Hikayeleri; 1340 İstanbul Basımı, 3. ve 4. Cilt, 2 Cilt İçinde Fasiküller-24,5x16,5 cm.

  TLSold
 • Memoires Du Baron De Tott, Sur Les Turcs Et Les Tartares; 1785 Amsterdam Basımı, Macar Asıllı Fransız Asilzadesi Baron de Tott Gözüyle 18. yy. da Türkler ve Tatarlar Üzerine Anılarını Anlattığı 4 Ciltten Oluşan Kitap-Macar asıllı Fransız asilzadesi Baron de Tott (1733 - 1793), İstanbul elçisi Comte de Vergenes ile İstanbul’a gelmiş, burada 8 yıl kalmış, burada levanten bir ailenin kızıyla evlenip elçilik tercümanlığı yapmıştır. Anılarında, bu sure içinde tanık olduğu olaylardan, yaşadığı şehirden ve halkın örf ve adetlerinden bahseder.

  Lot No: 10

  Lot: 10

  Memoires Du Baron De Tott, Sur Les Turcs Et Les Tartares; 1785 Amsterdam Basımı, Macar Asıllı Fransız Asilzadesi Baron de Tott Gözüyle 18. yy. da Türkler ve Tatarlar Üzerine Anılarını Anlattığı 4 Ciltten Oluşan Kitap-Macar asıllı Fransız asilzadesi Baron de Tott (1733 - 1793), İstanbul elçisi Comte de Vergenes ile İstanbul’a gelmiş, burada 8 yıl kalmış, burada levanten bir ailenin kızıyla evlenip elçilik tercümanlığı yapmıştır. Anılarında, bu sure içinde tanık olduğu olaylardan, yaşadığı şehirden ve halkın örf ve adetlerinden bahseder.

  TLSold
 • Haliç ve Boğaz Hattını Konu Alan, Büyük Ebatta, Çok Nadir, 6 Parça Çok Geniş Constantinople Panoraması

  Lot No: 11

  Lot: 11

  Haliç ve Boğaz Hattını Konu Alan, Büyük Ebatta, Çok Nadir, 6 Parça Çok Geniş Constantinople Panoraması

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Turistik Yerlerde Satılmak Üzeri Hazırlanmış, M.J.C. Editörlü, Dönemin İstanbul'un Çeşitli Yerlerinin Tanıtan Panorama Kitapçık-23x17,5 cm.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  Osmanlı Dönemi, Turistik Yerlerde Satılmak Üzeri Hazırlanmış, M.J.C. Editörlü, Dönemin İstanbul'un Çeşitli Yerlerinin Tanıtan Panorama Kitapçık-23x17,5 cm.

  TLSold
 • At The Court Of The Borgia (Being An Account Of The Reign Of Pope Alexander VI); Johann Burchard-Geoffrey Parker, 1963 The Folio Society Londra Basımı, Sert Kapaklı Bez Cildinde ve Kutusunda, Borgia Sarayı'nda Papa VI.Alexander'ın Hükümdarlığının Bir Hikayesinin Anlatıldığı Kitap-245 Sayfa
23x15 cm.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  At The Court Of The Borgia (Being An Account Of The Reign Of Pope Alexander VI); Johann Burchard-Geoffrey Parker, 1963 The Folio Society Londra Basımı, Sert Kapaklı Bez Cildinde ve Kutusunda, Borgia Sarayı'nda Papa VI.Alexander'ın Hükümdarlığının Bir Hikayesinin Anlatıldığı Kitap-245 Sayfa 23x15 cm.

  TLSold
 • 28 Mayıs 1922 Senesi, Mustafa Kemal Atatürk'ün T.B.M.M. Açılışında Meclis Önünde Raif Hoca Efendi Tarafından Okunan Dua Esnasında Devlet Erkanları ve Halk İle Çekilmiş Nadir Açıdan Büyük Ebatta Fotoğrafı-18x13 cm.

  Lot No: 14

  Lot: 14

  28 Mayıs 1922 Senesi, Mustafa Kemal Atatürk'ün T.B.M.M. Açılışında Meclis Önünde Raif Hoca Efendi Tarafından Okunan Dua Esnasında Devlet Erkanları ve Halk İle Çekilmiş Nadir Açıdan Büyük Ebatta Fotoğrafı-18x13 cm.

  TLSold
 • 11 Nisan 1932 Senesi, 1/10 On İkinci Tertip Büyük Tayyare Piyangosu-13,5x9 cm.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  11 Nisan 1932 Senesi, 1/10 On İkinci Tertip Büyük Tayyare Piyangosu-13,5x9 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, 1928 Yılı Türk Tayyare Cemiyeti Nadir Piyango Bileti-Arka Yüzü Moda Tuhafiye Mağazası Kaşeli

  Lot No: 16

  Lot: 16

  Osmanlı Dönemi, 1928 Yılı Türk Tayyare Cemiyeti Nadir Piyango Bileti-Arka Yüzü Moda Tuhafiye Mağazası Kaşeli

  TLSold
 • Ancient Theaters Of Anatalia; Yazar R.R.R. Smith, Fotoğraflar Ahmet Ertuğ, 2014 Ertuğ & Kocabiyik Basımı, Tamamı Renkli ve Zengin Görsellerden Oluşan, Çok Büyük Ebatta, Sert Kapaklı ve Kutulu Antik Tiyatrolar Konulu Kitap-208 Sayfa
48x35,5 cm.

  Lot No: 17

  Lot: 17

  Ancient Theaters Of Anatalia; Yazar R.R.R. Smith, Fotoğraflar Ahmet Ertuğ, 2014 Ertuğ & Kocabiyik Basımı, Tamamı Renkli ve Zengin Görsellerden Oluşan, Çok Büyük Ebatta, Sert Kapaklı ve Kutulu Antik Tiyatrolar Konulu Kitap-208 Sayfa 48x35,5 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Fransız Üretimi, Deriden İmal Edilmiş, Üzeri Kabartma Floral Desenler İle Süslü, Sayfa Kenarları Altın Yaldızlı, Kilitli, Büyük Ebatta Fotoğraf Albümü-35x21 cm.

  Lot No: 18

  Lot: 18

  19. yy. Fransız Üretimi, Deriden İmal Edilmiş, Üzeri Kabartma Floral Desenler İle Süslü, Sayfa Kenarları Altın Yaldızlı, Kilitli, Büyük Ebatta Fotoğraf Albümü-35x21 cm.

  TLSold
 • Warren Editörlü, İstanbul'ın Marmara Denizi'nden Görünümü, 1810 Senesi, Sherwood Neely & Jones Basımı, Çerçevesinde Renkli Taş Baskı Gravür-23x18 cm.

  Lot No: 19

  Lot: 19

  Warren Editörlü, İstanbul'ın Marmara Denizi'nden Görünümü, 1810 Senesi, Sherwood Neely & Jones Basımı, Çerçevesinde Renkli Taş Baskı Gravür-23x18 cm.

  TLSold
 • Fotoğrafçı Mihran Iranian Tarafından Çekilmiş, Paspartulu Türk Hamal Fotoğrafı-Eski İstanbul fotoğrafları çeken Mihran Iranian Stüdyosunu 1891 yılında kültürel ve politik hayatın merkezi olan İstanbul'un Pera ilçesinde kurduğu bilinmektedir. 1895 yılında Gugasyan adına başka bir fotoğrafçı ile ortaklık kurmuştur. 1900’lü yıllara gelindiğinde, imzasını taşıyan fotoğrafların fazla ilgi görmemesi nedeniyle çalışmaları giderek kaybolmaya yüz tutmuştur. İstanbul fotoğrafçıları arasında Iranian’ın fotoğraflarına nadir rastlanır ve günümüze sadece 300 civarında fotoğrafı ulaşmıştır.

  Lot No: 20

  Lot: 20

  Fotoğrafçı Mihran Iranian Tarafından Çekilmiş, Paspartulu Türk Hamal Fotoğrafı-Eski İstanbul fotoğrafları çeken Mihran Iranian Stüdyosunu 1891 yılında kültürel ve politik hayatın merkezi olan İstanbul'un Pera ilçesinde kurduğu bilinmektedir. 1895 yılında Gugasyan adına başka bir fotoğrafçı ile ortaklık kurmuştur. 1900’lü yıllara gelindiğinde, imzasını taşıyan fotoğrafların fazla ilgi görmemesi nedeniyle çalışmaları giderek kaybolmaya yüz tutmuştur. İstanbul fotoğrafçıları arasında Iranian’ın fotoğraflarına nadir rastlanır ve günümüze sadece 300 civarında fotoğrafı ulaşmıştır.

  TLSold
 • J. B. Hilair Editörlü, Lienard Tarafından Hazırlanmış, Yedi Kule Kalesi'nin ve Konstantinopolis Şehrinin Marmara Denizi Kıyısından Görünüşünün, Çerçevesinde Renkli Taş Baskı Gravürü-39x26 cm.

  Lot No: 21

  Lot: 21

  J. B. Hilair Editörlü, Lienard Tarafından Hazırlanmış, Yedi Kule Kalesi'nin ve Konstantinopolis Şehrinin Marmara Denizi Kıyısından Görünüşünün, Çerçevesinde Renkli Taş Baskı Gravürü-39x26 cm.

  TLSold
 • Mustafa Kemal Atatürk'ün Fötr Şapkalı ve Takım Elbisesi İle Çerçeve İçerisinde 2. Baskı Portre Fotoğrafı-31,5x25 cm.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  Mustafa Kemal Atatürk'ün Fötr Şapkalı ve Takım Elbisesi İle Çerçeve İçerisinde 2. Baskı Portre Fotoğrafı-31,5x25 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, 1927 Basımı, Baş Sayfası Atatürk Portre Fotoğraflı, Büyük Gazi'ye İstanbul Darulfünun Gençliğinden Bir Armağan-32 Sayfa
20x14 cm.

  Lot No: 23

  Lot: 23

  Osmanlı Dönemi, 1927 Basımı, Baş Sayfası Atatürk Portre Fotoğraflı, Büyük Gazi'ye İstanbul Darulfünun Gençliğinden Bir Armağan-32 Sayfa 20x14 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Osmanlıca Türkçe Resimli Sözlük; 1330 İstanbul Basımı, Yazar Ali Seydi Efendi, İçerisinde 3500 Metin İçi ve Tam Sayfa Gravürlerin Yer Aldığı, Kitap Sahibi Talebe Hüseyin İmzalı, 3 Cildin Bir Arada Bulunduğu Osmanlıca Sözlük-1132 Sayfa
25x19 cm.

  Lot No: 24

  Lot: 24

  Osmanlı Dönemi, Osmanlıca Türkçe Resimli Sözlük; 1330 İstanbul Basımı, Yazar Ali Seydi Efendi, İçerisinde 3500 Metin İçi ve Tam Sayfa Gravürlerin Yer Aldığı, Kitap Sahibi Talebe Hüseyin İmzalı, 3 Cildin Bir Arada Bulunduğu Osmanlıca Sözlük-1132 Sayfa 25x19 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Harp Mecmuası; 1335 Yılı, Sayı 13/16, ''Galiçya Cephesi'nde Osmanlı Neferi'' Manşetli ve Kapaklı Sayısı İle Alman İmparatoru II. Wilhelm Kapaklı, ''Tuhfe-i Zafer'' Zafer Hediyesi Olarak Verilmiş Ay Yıldızlı ve Osmanlıca Yazılı Kılıç Görselli, İçinde Sultan Reşad, Paşalar ve İstanbul Görselli Sayfanın Yer Aldığı 2 Adet Osmanlı Dergi-35x24,5 cm.

  Lot No: 25

  Lot: 25

  Osmanlı Dönemi, Harp Mecmuası; 1335 Yılı, Sayı 13/16, ''Galiçya Cephesi'nde Osmanlı Neferi'' Manşetli ve Kapaklı Sayısı İle Alman İmparatoru II. Wilhelm Kapaklı, ''Tuhfe-i Zafer'' Zafer Hediyesi Olarak Verilmiş Ay Yıldızlı ve Osmanlıca Yazılı Kılıç Görselli, İçinde Sultan Reşad, Paşalar ve İstanbul Görselli Sayfanın Yer Aldığı 2 Adet Osmanlı Dergi-35x24,5 cm.

  TLSold
 • Land And People; 1972 Canada By Grolier Limited Amerika Basımı, İçi Bol Renkli Zengin Görseller İle Dolu 7 Cilt Ansiklopedik Set-388+538+314+362+425+346+360 Sayfa
26x20 cm.

  Lot No: 26

  Lot: 26

  Land And People; 1972 Canada By Grolier Limited Amerika Basımı, İçi Bol Renkli Zengin Görseller İle Dolu 7 Cilt Ansiklopedik Set-388+538+314+362+425+346+360 Sayfa 26x20 cm.

  TLSold
 • Ressam Pardo Joseph‎ Ansaldi'nin Resmettiği Denizci Sinbad Kitabında Yer Alan, Ansaldi İmzalı, Çerçevesi İçerisinde Muhteşem Görsellikte Çok Renkli Balsora Limanı Çalışması-36x26 cm.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  Ressam Pardo Joseph‎ Ansaldi'nin Resmettiği Denizci Sinbad Kitabında Yer Alan, Ansaldi İmzalı, Çerçevesi İçerisinde Muhteşem Görsellikte Çok Renkli Balsora Limanı Çalışması-36x26 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Rubaiyyatı Ömer Hayyam Farsça Orijinal Yayını, Tahran 1320 Basımı, Özel Bez Cildinde Renkli Zengin Görselli Kitap-45 Sayfa
17,5x12,5 cm.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  Osmanlı Dönemi, Rubaiyyatı Ömer Hayyam Farsça Orijinal Yayını, Tahran 1320 Basımı, Özel Bez Cildinde Renkli Zengin Görselli Kitap-45 Sayfa 17,5x12,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Fransızca-Türkçe Resimli Sözlük; 1922 (1905) Senesi, Editör Samy Bey, Yazar ve Yayıncı Mihran, 4. Baskı, İçerisinde 3000 Gravürün Yer Aldığı Kalın Osmanlıca Sözlük-2240 Sayfa
20x14 cm.

  Lot No: 29

  Lot: 29

  Osmanlı Dönemi, Fransızca-Türkçe Resimli Sözlük; 1922 (1905) Senesi, Editör Samy Bey, Yazar ve Yayıncı Mihran, 4. Baskı, İçerisinde 3000 Gravürün Yer Aldığı Kalın Osmanlıca Sözlük-2240 Sayfa 20x14 cm.

  TLSold
 • Syria The Holy Land & Asia Minor Illustrated; Yazar John Carne, Gravürler W. H. Bartlett-William Purser-Thomas Allom, 1936-38 Peter Jackson Late Fisher Son Londra Basımı, Sert Kapaklı Sayfa Kenarları Altın Yaldızlı Cildinde, İçerisinde Harita ve 121 Levha Gravürlerin Yer Aldığı, 3 Bölümün Tek Ciltte Toplandığı, Osmanlı Kütüphanesinin Olmazsa Olmazı Şaheser Osmanlı Dönemi Anadolu, Ortadoğu ve Kutsal Topraklar Seyahatnamesi-Babası tüccar ve banker olan Britanyalı John Carne 1821'de Doğu'ya seyahatinde İstanbul, Yunanistan, Mısır ve Kudüs'ü ziyaret eder. Sina Yarımadası’ndaki Aziz Katherina Manastırı’ndan dönerken Bedeviler tarafından rehin alınır ancak birkaç gün sonra serbest bırakılır. Gezilerinden edindiği izlenimleri makale dizisi biçiminde New Monthly Magazine'de yayınlar ve daha sonra bunları kitap haline getirir. Zamanının edebiyat çevreleri içinde yer alan Carne yine Akdeniz'de bir yolculuk planladığı sırada ansızın ölür. Bu kitap Fischer yayınevi tarafından Osmanlı İmparatorluğu hakkında yayınlanması kararlaştırılan çok bölümlü ve resimli bir eserdir. Carne'ın yazdığı metinlerin içerikleri W.H. Bartlett ve Thomas Allom'un çok sayıda Suriye, Kudüs ve Anadolu'dan manzara ve anıtlar gösteren gravürler ile zenginleştirilmiştir. Barlett Doğu'ya ilk kez 1834-35 yıllarında seyahat etmiş olduğu düşünülmektedir. Yapıtın üçüncü cildinde gravürleri bulunan Allom'un seyahati büyük bir olasılıkla 1836-37'ye rastlar. Osmanlı kütüphanesinin 2 diğer olmazsa olmazı “Constantinople” ve “The Scenery of the Seven Churches of Asia Minor” aynı yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Kitapta Kudüs, Lübnan, Şam, Rodos, Siros, İskenderiye, Trablus, Halep, Kilikya yöresi, Antakya, Adana, Amanoslar vb., Hristiyanlarla Müslümanların Doğu Akdeniz topraklarında bulunan tapınma yerlerinden görüntüler, ayrıca Anadolu haritası ve Suriye ile etrafındaki bölge haritası yer alıyor.

  Lot No: 30

  Lot: 30

  Syria The Holy Land & Asia Minor Illustrated; Yazar John Carne, Gravürler W. H. Bartlett-William Purser-Thomas Allom, 1936-38 Peter Jackson Late Fisher Son Londra Basımı, Sert Kapaklı Sayfa Kenarları Altın Yaldızlı Cildinde, İçerisinde Harita ve 121 Levha Gravürlerin Yer Aldığı, 3 Bölümün Tek Ciltte Toplandığı, Osmanlı Kütüphanesinin Olmazsa Olmazı Şaheser Osmanlı Dönemi Anadolu, Ortadoğu ve Kutsal Topraklar Seyahatnamesi-Babası tüccar ve banker olan Britanyalı John Carne 1821'de Doğu'ya seyahatinde İstanbul, Yunanistan, Mısır ve Kudüs'ü ziyaret eder. Sina Yarımadası’ndaki Aziz Katherina Manastırı’ndan dönerken Bedeviler tarafından rehin alınır ancak birkaç gün sonra serbest bırakılır. Gezilerinden edindiği izlenimleri makale dizisi biçiminde New Monthly Magazine'de yayınlar ve daha sonra bunları kitap haline getirir. Zamanının edebiyat çevreleri içinde yer alan Carne yine Akdeniz'de bir yolculuk planladığı sırada ansızın ölür. Bu kitap Fischer yayınevi tarafından Osmanlı İmparatorluğu hakkında yayınlanması kararlaştırılan çok bölümlü ve resimli bir eserdir. Carne'ın yazdığı metinlerin içerikleri W.H. Bartlett ve Thomas Allom'un çok sayıda Suriye, Kudüs ve Anadolu'dan manzara ve anıtlar gösteren gravürler ile zenginleştirilmiştir. Barlett Doğu'ya ilk kez 1834-35 yıllarında seyahat etmiş olduğu düşünülmektedir. Yapıtın üçüncü cildinde gravürleri bulunan Allom'un seyahati büyük bir olasılıkla 1836-37'ye rastlar. Osmanlı kütüphanesinin 2 diğer olmazsa olmazı “Constantinople” ve “The Scenery of the Seven Churches of Asia Minor” aynı yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Kitapta Kudüs, Lübnan, Şam, Rodos, Siros, İskenderiye, Trablus, Halep, Kilikya yöresi, Antakya, Adana, Amanoslar vb., Hristiyanlarla Müslümanların Doğu Akdeniz topraklarında bulunan tapınma yerlerinden görüntüler, ayrıca Anadolu haritası ve Suriye ile etrafındaki bölge haritası yer alıyor.

  TLSold
 • Constantinople, And The Scenery Of The Seven Churches Of Asia Minor Illustrated; Yazar Robert Walsh, Gravürler Thomas Allom, 1836-38 Fisher Son Paris Basımı, Sert Kapaklı Sayfa Kenarları Altın Yaldızlı Cildinde, Thomas Allom'un Tam Sayfa Gravürleri İle Zenginleştirilmiş, 19. yy. Da Osmanlı İmparatorluğu'nun Çok Kültürlü Başkentinin Doğal ve Mimari Güzelliklerini Büyük Bir Beğeniyle Tasvir Eden En Karakteristik Başyapıttan Biri Olan Walsh'un İstanbul Seyahatnamesi-Robert Walsh (1772-1852), 1821’den 1824’e ve 1830’dan 1835’e kadar İstanbul’da İngiliz Büyükelçisi Lord Strangford tarafından büyükelçilikte papaz olarak görevlendirilen İrlandalı bir rahiptir. Thomas Allom (1804-1872) ise ünlü bir İngiliz mimar olup mesleğini bırakarak dokuz ay boyunca (c. 1836-1837) İstanbul, Anadolu, ve Kutsal Topraklar’da (Suriye, Filistin vs.) seyahat etmiştir. Robert Walsh ve Thomas Allom İstanbul’da tanışıp Fischer yayınevi adına ortaklaşa bir gezi albümü hazırlamaya karar vermişlerdir. Bu iş birliğinin ürünü müzayedede satışa sunulan Thomas Allom’un muhteşem gravürleri eşliğinde Walsh’ın açıklayıcı metinlerini içeren tek kitapta meşhur seyahatnamedir. Bu yapıt günümüze kadar geniş bir okur kitlesi tarafından okunup, Miss Pardoe’nun “The Beauties of Bosphorus” eseri ile birlikte Osmanlı İmparatorluğu’nun çok kültürlü başkentinin doğal ve mimari güzelliklerini büyük bir beğeniyle tasvir eden en karakteristik iki eserden biri olmuştur. Kitapta etraflı bir tarihçe ve padişahlar hakkında bir liste beraberinde ayrıntılı bilgiler verildikten sonra, İstanbul’daki anıtlar (mabetler, çeşmeler, sarnıçlar, surlar ve kaleler, mezarlıklar, saraylar vs.) ve mahalleler büyüleyici bir anlatımla sergilenip bunların yanı sıra gündelik yaşamdan sahnelere (hamamlar, çarşılar, kahvehaneler vs.) yer verilmiş ve alımlı betimlemeler ile görsel yansıtmalar üzerinden şehrin büyüleyici yüzü öne çıkarılmıştır. Ayrıca kitapta Efes, İzmir, Bergama, Thyateira (Akhisar), Sardes, Philadelphia (Alaşehir), Laodikya (Denizli) gibi antik kentler ve 17. yüzyılın ortalarından 19. yüzyılın sonlarına kadar birçok Avrupalı gezginin Anadolu’daki antik kent harabelerinde bulmayı hedefledikleri, İncil’de yer alan, Anadolu’daki Hristiyanlığın ilk yedi kilisesi ele alınmıştır.

  Lot No: 31

  Lot: 31

  Constantinople, And The Scenery Of The Seven Churches Of Asia Minor Illustrated; Yazar Robert Walsh, Gravürler Thomas Allom, 1836-38 Fisher Son Paris Basımı, Sert Kapaklı Sayfa Kenarları Altın Yaldızlı Cildinde, Thomas Allom'un Tam Sayfa Gravürleri İle Zenginleştirilmiş, 19. yy. Da Osmanlı İmparatorluğu'nun Çok Kültürlü Başkentinin Doğal ve Mimari Güzelliklerini Büyük Bir Beğeniyle Tasvir Eden En Karakteristik Başyapıttan Biri Olan Walsh'un İstanbul Seyahatnamesi-Robert Walsh (1772-1852), 1821’den 1824’e ve 1830’dan 1835’e kadar İstanbul’da İngiliz Büyükelçisi Lord Strangford tarafından büyükelçilikte papaz olarak görevlendirilen İrlandalı bir rahiptir. Thomas Allom (1804-1872) ise ünlü bir İngiliz mimar olup mesleğini bırakarak dokuz ay boyunca (c. 1836-1837) İstanbul, Anadolu, ve Kutsal Topraklar’da (Suriye, Filistin vs.) seyahat etmiştir. Robert Walsh ve Thomas Allom İstanbul’da tanışıp Fischer yayınevi adına ortaklaşa bir gezi albümü hazırlamaya karar vermişlerdir. Bu iş birliğinin ürünü müzayedede satışa sunulan Thomas Allom’un muhteşem gravürleri eşliğinde Walsh’ın açıklayıcı metinlerini içeren tek kitapta meşhur seyahatnamedir. Bu yapıt günümüze kadar geniş bir okur kitlesi tarafından okunup, Miss Pardoe’nun “The Beauties of Bosphorus” eseri ile birlikte Osmanlı İmparatorluğu’nun çok kültürlü başkentinin doğal ve mimari güzelliklerini büyük bir beğeniyle tasvir eden en karakteristik iki eserden biri olmuştur. Kitapta etraflı bir tarihçe ve padişahlar hakkında bir liste beraberinde ayrıntılı bilgiler verildikten sonra, İstanbul’daki anıtlar (mabetler, çeşmeler, sarnıçlar, surlar ve kaleler, mezarlıklar, saraylar vs.) ve mahalleler büyüleyici bir anlatımla sergilenip bunların yanı sıra gündelik yaşamdan sahnelere (hamamlar, çarşılar, kahvehaneler vs.) yer verilmiş ve alımlı betimlemeler ile görsel yansıtmalar üzerinden şehrin büyüleyici yüzü öne çıkarılmıştır. Ayrıca kitapta Efes, İzmir, Bergama, Thyateira (Akhisar), Sardes, Philadelphia (Alaşehir), Laodikya (Denizli) gibi antik kentler ve 17. yüzyılın ortalarından 19. yüzyılın sonlarına kadar birçok Avrupalı gezginin Anadolu’daki antik kent harabelerinde bulmayı hedefledikleri, İncil’de yer alan, Anadolu’daki Hristiyanlığın ilk yedi kilisesi ele alınmıştır.

  TLSold
 • Constantinople, And The Scenery Of The Seven Churches Of Asia Minor Illustrated; Yazar Robert Walsh, Gravürler Thomas Allom, 1836-38 Fisher Son Paris Basımı, Sert Kapaklı Sayfa Kenarları Altın Yaldızlı Cildinde, Thomas Allom'un Tam Sayfa Gravürleri İle Zenginleştirilmiş, 19. yy. Da Osmanlı İmparatorluğu'nun Çok Kültürlü Başkentinin Doğal ve Mimari Güzelliklerini Büyük Bir Beğeniyle Tasvir Eden En Karakteristik Başyapıttan Biri Olan Walsh'un İstanbul Seyahatnamesi-Robert Walsh (1772-1852), 1821’den 1824’e ve 1830’dan 1835’e kadar İstanbul’da İngiliz Büyükelçisi Lord Strangford tarafından büyükelçilikte papaz olarak görevlendirilen İrlandalı bir rahiptir. Thomas Allom (1804-1872) ise ünlü bir İngiliz mimar olup mesleğini bırakarak dokuz ay boyunca (c. 1836-1837) İstanbul, Anadolu, ve Kutsal Topraklar’da (Suriye, Filistin vs.) seyahat etmiştir. Robert Walsh ve Thomas Allom İstanbul’da tanışıp Fischer yayınevi adına ortaklaşa bir gezi albümü hazırlamaya karar vermişlerdir. Bu iş birliğinin ürünü müzayedede satışa sunulan Thomas Allom’un muhteşem gravürleri eşliğinde Walsh’ın açıklayıcı metinlerini içeren tek kitapta meşhur seyahatnamedir. Bu yapıt günümüze kadar geniş bir okur kitlesi tarafından okunup, Miss Pardoe’nun “The Beauties of Bosphorus” eseri ile birlikte Osmanlı İmparatorluğu’nun çok kültürlü başkentinin doğal ve mimari güzelliklerini büyük bir beğeniyle tasvir eden en karakteristik iki eserden biri olmuştur. Kitapta etraflı bir tarihçe ve padişahlar hakkında bir liste beraberinde ayrıntılı bilgiler verildikten sonra, İstanbul’daki anıtlar (mabetler, çeşmeler, sarnıçlar, surlar ve kaleler, mezarlıklar, saraylar vs.) ve mahalleler büyüleyici bir anlatımla sergilenip bunların yanı sıra gündelik yaşamdan sahnelere (hamamlar, çarşılar, kahvehaneler vs.) yer verilmiş ve alımlı betimlemeler ile görsel yansıtmalar üzerinden şehrin büyüleyici yüzü öne çıkarılmıştır. Ayrıca kitapta Efes, İzmir, Bergama, Thyateira (Akhisar), Sardes, Philadelphia (Alaşehir), Laodikya (Denizli) gibi antik kentler ve 17. yüzyılın ortalarından 19. yüzyılın sonlarına kadar birçok Avrupalı gezginin Anadolu’daki antik kent harabelerinde bulmayı hedefledikleri, İncil’de yer alan, Anadolu’daki Hristiyanlığın ilk yedi kilisesi ele alınmıştır.

  Lot No: 32

  Lot: 32

  Constantinople, And The Scenery Of The Seven Churches Of Asia Minor Illustrated; Yazar Robert Walsh, Gravürler Thomas Allom, 1836-38 Fisher Son Paris Basımı, Sert Kapaklı Sayfa Kenarları Altın Yaldızlı Cildinde, Thomas Allom'un Tam Sayfa Gravürleri İle Zenginleştirilmiş, 19. yy. Da Osmanlı İmparatorluğu'nun Çok Kültürlü Başkentinin Doğal ve Mimari Güzelliklerini Büyük Bir Beğeniyle Tasvir Eden En Karakteristik Başyapıttan Biri Olan Walsh'un İstanbul Seyahatnamesi-Robert Walsh (1772-1852), 1821’den 1824’e ve 1830’dan 1835’e kadar İstanbul’da İngiliz Büyükelçisi Lord Strangford tarafından büyükelçilikte papaz olarak görevlendirilen İrlandalı bir rahiptir. Thomas Allom (1804-1872) ise ünlü bir İngiliz mimar olup mesleğini bırakarak dokuz ay boyunca (c. 1836-1837) İstanbul, Anadolu, ve Kutsal Topraklar’da (Suriye, Filistin vs.) seyahat etmiştir. Robert Walsh ve Thomas Allom İstanbul’da tanışıp Fischer yayınevi adına ortaklaşa bir gezi albümü hazırlamaya karar vermişlerdir. Bu iş birliğinin ürünü müzayedede satışa sunulan Thomas Allom’un muhteşem gravürleri eşliğinde Walsh’ın açıklayıcı metinlerini içeren tek kitapta meşhur seyahatnamedir. Bu yapıt günümüze kadar geniş bir okur kitlesi tarafından okunup, Miss Pardoe’nun “The Beauties of Bosphorus” eseri ile birlikte Osmanlı İmparatorluğu’nun çok kültürlü başkentinin doğal ve mimari güzelliklerini büyük bir beğeniyle tasvir eden en karakteristik iki eserden biri olmuştur. Kitapta etraflı bir tarihçe ve padişahlar hakkında bir liste beraberinde ayrıntılı bilgiler verildikten sonra, İstanbul’daki anıtlar (mabetler, çeşmeler, sarnıçlar, surlar ve kaleler, mezarlıklar, saraylar vs.) ve mahalleler büyüleyici bir anlatımla sergilenip bunların yanı sıra gündelik yaşamdan sahnelere (hamamlar, çarşılar, kahvehaneler vs.) yer verilmiş ve alımlı betimlemeler ile görsel yansıtmalar üzerinden şehrin büyüleyici yüzü öne çıkarılmıştır. Ayrıca kitapta Efes, İzmir, Bergama, Thyateira (Akhisar), Sardes, Philadelphia (Alaşehir), Laodikya (Denizli) gibi antik kentler ve 17. yüzyılın ortalarından 19. yüzyılın sonlarına kadar birçok Avrupalı gezginin Anadolu’daki antik kent harabelerinde bulmayı hedefledikleri, İncil’de yer alan, Anadolu’daki Hristiyanlığın ilk yedi kilisesi ele alınmıştır.

  TLSold
 • A Cruise In The Bosphorus, And In The Marmora And Aegean Seas; Yazar George Fyler Townsend, 1875 Londra Basımı, Metin İçi ve Tam Sayfa Gravürlerin Yer Aldığı, Çok Nadir İstanbul Boğazı, Marmara ve Ege Denizleri Üzerine Seyahatname-George Fyler Townsend İstanbul, Marmara ve Ege’de yolculuklarını ablattığı bu eser, Truva, Efes, İzmir ve İstanbul’u içeren seyahatnamesidir. Townsend gezip yaşadıklarını o yerin tarihi ile birleştirerek seyahatnamenin değerini çok arttırmıştır. Eski ve Yeni İstanbul, Boğaziçi, İstanbul’un ‘Aslanları’, Hipodrom, Ayasofya, İstanbul’un Camileri, Marmara ve Ege’ye sekiz gün süren seyahat, İzmir, Efes gibi bölümlerden oluşan kitabın İstanbul’a ayrılan sayfalarında Pera’nın köpekleri, halkın giyim kuşamı, Harem hayatı, kiralık atlar, hammallar, ayı oynatıcıları gibi şehrin ilginç özellikleri anlatılmaktadır.

  Lot No: 33

  Lot: 33

  A Cruise In The Bosphorus, And In The Marmora And Aegean Seas; Yazar George Fyler Townsend, 1875 Londra Basımı, Metin İçi ve Tam Sayfa Gravürlerin Yer Aldığı, Çok Nadir İstanbul Boğazı, Marmara ve Ege Denizleri Üzerine Seyahatname-George Fyler Townsend İstanbul, Marmara ve Ege’de yolculuklarını ablattığı bu eser, Truva, Efes, İzmir ve İstanbul’u içeren seyahatnamesidir. Townsend gezip yaşadıklarını o yerin tarihi ile birleştirerek seyahatnamenin değerini çok arttırmıştır. Eski ve Yeni İstanbul, Boğaziçi, İstanbul’un ‘Aslanları’, Hipodrom, Ayasofya, İstanbul’un Camileri, Marmara ve Ege’ye sekiz gün süren seyahat, İzmir, Efes gibi bölümlerden oluşan kitabın İstanbul’a ayrılan sayfalarında Pera’nın köpekleri, halkın giyim kuşamı, Harem hayatı, kiralık atlar, hammallar, ayı oynatıcıları gibi şehrin ilginç özellikleri anlatılmaktadır.

  TLSold
 • Constantinople And Its Problems, Its Peoples, Costoms, Religions And Progress; Henry Otis Dwight, 1901 Fleming H. Revell Company New York Basımı, İçerisinde İstanbul Konulu Fotoğrafların Yer Aldığı Nadir İstanbul Seyahatnamesi-Çok uzun bir süre İstanbul’da misyoner olarak yaşayan Amerikalı rahip H. O. Dwight kitabında İstanbul’u dünyanın merkezine koymaktadır. İstanbul, İslamiyet, Doğu (Ortodoks) Kilisesi, Doğu ve Batı’nın buluşması, eğitim sistemi (azınlık ve yabancı okulları), Bible House (daha sonra Redhouse Yayınevi) kitabın ana bölümlerini oluşturur. Misyoner faaliyetlerin kültürel emperyalizmin bir yan uğraşı olarak görüldüğü dönemlerin, bu düzenin önde gelen isimlerinden biri tarafından ayrıntılı bir biçimde anlatılışıdır.

  Lot No: 34

  Lot: 34

  Constantinople And Its Problems, Its Peoples, Costoms, Religions And Progress; Henry Otis Dwight, 1901 Fleming H. Revell Company New York Basımı, İçerisinde İstanbul Konulu Fotoğrafların Yer Aldığı Nadir İstanbul Seyahatnamesi-Çok uzun bir süre İstanbul’da misyoner olarak yaşayan Amerikalı rahip H. O. Dwight kitabında İstanbul’u dünyanın merkezine koymaktadır. İstanbul, İslamiyet, Doğu (Ortodoks) Kilisesi, Doğu ve Batı’nın buluşması, eğitim sistemi (azınlık ve yabancı okulları), Bible House (daha sonra Redhouse Yayınevi) kitabın ana bölümlerini oluşturur. Misyoner faaliyetlerin kültürel emperyalizmin bir yan uğraşı olarak görüldüğü dönemlerin, bu düzenin önde gelen isimlerinden biri tarafından ayrıntılı bir biçimde anlatılışıdır.

  TLSold
 • The Medjelle Or Ottoman Civil Law; Yazar W. E. Grigsby, 1895 Stevens And Sons Londra Basımı, Osmanlı Medeni Hukuku İslam Medeni Kanunu Olan Mecelle Üzerine Kitap-433 Sayfa
21,5x15 cm.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  The Medjelle Or Ottoman Civil Law; Yazar W. E. Grigsby, 1895 Stevens And Sons Londra Basımı, Osmanlı Medeni Hukuku İslam Medeni Kanunu Olan Mecelle Üzerine Kitap-433 Sayfa 21,5x15 cm.

  TLSold
 • The Ottoman Power In Europe, Its Nature, Its Growth And Its Decline; Yazar Edward A. Freeman, 1877 Macmillan And Co Londra Basımı, İçerisinde 3 Adet Renkli Haritası Yer Alan, Sert Kapaklı Deri Cildinde, Avrupa'da Osmanlı Gücü, Doğası, Büyümesi ve Gerilemesi Konulu Kitap-315 Sayfa
19x14 cm.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  The Ottoman Power In Europe, Its Nature, Its Growth And Its Decline; Yazar Edward A. Freeman, 1877 Macmillan And Co Londra Basımı, İçerisinde 3 Adet Renkli Haritası Yer Alan, Sert Kapaklı Deri Cildinde, Avrupa'da Osmanlı Gücü, Doğası, Büyümesi ve Gerilemesi Konulu Kitap-315 Sayfa 19x14 cm.

  TLSold
 • Ottoman Land Code; Yazar F. Ongley, 1892 William Clowes And Sons Londra Basımı, Sert Kapaklı Cildinde Osmanlı İmar ve Kadastro Kanunu Üzerine Çok Nadir Hukuk Kitabı-396 Sayfa
19x13 cm.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  Ottoman Land Code; Yazar F. Ongley, 1892 William Clowes And Sons Londra Basımı, Sert Kapaklı Cildinde Osmanlı İmar ve Kadastro Kanunu Üzerine Çok Nadir Hukuk Kitabı-396 Sayfa 19x13 cm.

  TLSold
 • Ottoman Penal Code; Yazar C. G. Walpole, 1888 William Clowes And Sons Londra Basımı, Sert Kapaklı Cildinde Osmanlı Ceza Kanunu Üzerine Çok Nadir İngilizce Kitap-133 Sayfa
19x13 cm.

  Lot No: 38

  Lot: 38

  Ottoman Penal Code; Yazar C. G. Walpole, 1888 William Clowes And Sons Londra Basımı, Sert Kapaklı Cildinde Osmanlı Ceza Kanunu Üzerine Çok Nadir İngilizce Kitap-133 Sayfa 19x13 cm.

  TLSold
 • The Bulletin; 1896 San Francisco Basımı, ''İstanbul'a Giden İngiliz Filosu, İki Savaş Gemisi ve Diğer On İki Savaş Adamı Malta'dan Boğaza Doğru Yola Çıkıyor'' Manşetli, Ermeni Olayları Sonrası İngiliz Donanmasının İstanbul'a Yollanması Üzerine Belge Niteliğinde Çok Nadir Gazete-6 Sayfa
55x40 cm.

  Lot No: 39

  Lot: 39

  The Bulletin; 1896 San Francisco Basımı, ''İstanbul'a Giden İngiliz Filosu, İki Savaş Gemisi ve Diğer On İki Savaş Adamı Malta'dan Boğaza Doğru Yola Çıkıyor'' Manşetli, Ermeni Olayları Sonrası İngiliz Donanmasının İstanbul'a Yollanması Üzerine Belge Niteliğinde Çok Nadir Gazete-6 Sayfa 55x40 cm.

  TLSold
 • Stamboul Nights; Yazar H. G. Dwight, 1922 Doubleday Page & Co New York Basımı, Sert Kapaklı Bez Cildinde Roman Kitabı-371 Sayfa
19,5x14 cm.

  Lot No: 40

  Lot: 40

  Stamboul Nights; Yazar H. G. Dwight, 1922 Doubleday Page & Co New York Basımı, Sert Kapaklı Bez Cildinde Roman Kitabı-371 Sayfa 19,5x14 cm.

  TLSold
 • İstanbul Pera'da Kliniği Bulunan Dr. Manara'nın 29 Mart 1923 Tarihli Madame Dolan'a Yazmış Olduğu Fiskal Pullu Reçeteleri

  Lot No: 41

  Lot: 41

  İstanbul Pera'da Kliniği Bulunan Dr. Manara'nın 29 Mart 1923 Tarihli Madame Dolan'a Yazmış Olduğu Fiskal Pullu Reçeteleri

  TLSold
 • A Year With The Turks Or Sketches Of Travel In The European And Asiatic Dominions Of The Sultan; Warington W. Smyth, 1854 Redfield New York Basımı, Sert Kapaklı Bez Cildinde, İngiliz Jeolog Warington Wilkinson Smyth´in (1817-1890), Osmanlı Topraklarında Geçirdiği 1 Yıllık Süre Zarfında Türklere Dair Gözlemlerini Sade ve Tarafsız Bir Şekilde Anlattığı Seyahatname-İçinde 1 Adet Türkiye Haritası Mevcuttur.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  A Year With The Turks Or Sketches Of Travel In The European And Asiatic Dominions Of The Sultan; Warington W. Smyth, 1854 Redfield New York Basımı, Sert Kapaklı Bez Cildinde, İngiliz Jeolog Warington Wilkinson Smyth´in (1817-1890), Osmanlı Topraklarında Geçirdiği 1 Yıllık Süre Zarfında Türklere Dair Gözlemlerini Sade ve Tarafsız Bir Şekilde Anlattığı Seyahatname-İçinde 1 Adet Türkiye Haritası Mevcuttur.

  TLSold
 • Turkish Prisoners In Egypt; 1917 Cassell & Co Londra Basımı, Uluslararası Kızılhaç Komitesi Tarafından Hazırlanan Bir Rapor-Kızılhaç Derneği'nin Resmi Raporlarından (1914-1917) Alıntıların Yer Aldığı Kitap-1917 tarihli bu rapor, Mısır'da Türk esirlerin bulunduğu İngiliz Savaş Esirleri Kamplarının teftişlerine dayanmaktadır. Kızıl Haç'ın tarafsız perspektifinden bir Savaş Tutsağı olarak esirlerin kamp hayatını mercek altına almış ve raporlamıştır.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  Turkish Prisoners In Egypt; 1917 Cassell & Co Londra Basımı, Uluslararası Kızılhaç Komitesi Tarafından Hazırlanan Bir Rapor-Kızılhaç Derneği'nin Resmi Raporlarından (1914-1917) Alıntıların Yer Aldığı Kitap-1917 tarihli bu rapor, Mısır'da Türk esirlerin bulunduğu İngiliz Savaş Esirleri Kamplarının teftişlerine dayanmaktadır. Kızıl Haç'ın tarafsız perspektifinden bir Savaş Tutsağı olarak esirlerin kamp hayatını mercek altına almış ve raporlamıştır.

  TLSold
 • Amerika'nın Haftalık Dergisi Tip Top Weekly; 1905 New York Basımı, No:461, ''Dick Merriwell Contantinople'de Haliç'te Şakalar ve Tehlikeler'' Başlıklı Dergi-32 Sayfa
28x20,5 cm.

  Lot No: 44

  Lot: 44

  Amerika'nın Haftalık Dergisi Tip Top Weekly; 1905 New York Basımı, No:461, ''Dick Merriwell Contantinople'de Haliç'te Şakalar ve Tehlikeler'' Başlıklı Dergi-32 Sayfa 28x20,5 cm.

  TLSold
 • John Speed Editörlü, 1626 Tarihli, Harita Etrafında Türk Şehirlerinin 8 Manzarasını ve 10 Kostümlü Figürü İçeren, 17. yy. da Yayınlanan En Dekoratif Türkiye Haritalarından Biri ve İngiltere'de Yayınlanan İlk Bölge Haritası Olan, Paspartulu Çerçevesi İçerisinde, Zengin Görsellikte Renkli Gravür Türk İmparatorluğu Haritası-52x39 cm.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  John Speed Editörlü, 1626 Tarihli, Harita Etrafında Türk Şehirlerinin 8 Manzarasını ve 10 Kostümlü Figürü İçeren, 17. yy. da Yayınlanan En Dekoratif Türkiye Haritalarından Biri ve İngiltere'de Yayınlanan İlk Bölge Haritası Olan, Paspartulu Çerçevesi İçerisinde, Zengin Görsellikte Renkli Gravür Türk İmparatorluğu Haritası-52x39 cm.

  TLSold
 • Die Eroberung von Konstantinopel Durch Die Türken Im Jahre 1453; W. V. Von Horn, 1900 Verlag Stuttgart Basımı, Fatih Sultan Mehmet Kapaklı Özel Cildinde İstanbul Fethi Temalı Kitap-96 Sayfa
18x13 cm.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  Die Eroberung von Konstantinopel Durch Die Türken Im Jahre 1453; W. V. Von Horn, 1900 Verlag Stuttgart Basımı, Fatih Sultan Mehmet Kapaklı Özel Cildinde İstanbul Fethi Temalı Kitap-96 Sayfa 18x13 cm.

  TLSold
 • Histoire De La Guerre D'Orient; Janet Lange - A.H. Dufour, 1855 Gustave Barba Paris Basımı, 9 Ayrı Bölümden Oluşan, Katlanır Renkli Haritalar ve Çok Sayıda Gravür Eşliğinde Kırım Harbi Kitabı-Türk tarihinde çok önemli bir yeri olan Kırım Harbi´nde Türk-Rus ordularının çarpıştığı tüm cephelerin detaylı açıklamalarının yer aldığı, fasiküller halinde yayımlanan eserde çok sayıda renkli harita ve gravür yer almaktadır.

  Lot No: 47

  Lot: 47

  Histoire De La Guerre D'Orient; Janet Lange - A.H. Dufour, 1855 Gustave Barba Paris Basımı, 9 Ayrı Bölümden Oluşan, Katlanır Renkli Haritalar ve Çok Sayıda Gravür Eşliğinde Kırım Harbi Kitabı-Türk tarihinde çok önemli bir yeri olan Kırım Harbi´nde Türk-Rus ordularının çarpıştığı tüm cephelerin detaylı açıklamalarının yer aldığı, fasiküller halinde yayımlanan eserde çok sayıda renkli harita ve gravür yer almaktadır.

  TLSold
 • Russes Et Turcs (La Guerre D'Orient); 1877 Editör Manceaux Paris Basımı, Sert Kapaklı 2 Cilt Halinde, Osmanlı Tarihinde "93 Harbi" Olarak Bilinen 1877 - 1878 Türk - Rus Savaşı'nın Fransız Savaş Muhabirleri Tarafından Sıcağı Sıcağına ve Yüzlerce Yarım Sayfa, Tam Sayfa ve Çift Sayfa Gravür Eşliğinde Hazırlanmış 93 Harbi Panoraması Kitabı-1132 Sayfa
29,5x21 cm.

  Lot No: 48

  Lot: 48

  Russes Et Turcs (La Guerre D'Orient); 1877 Editör Manceaux Paris Basımı, Sert Kapaklı 2 Cilt Halinde, Osmanlı Tarihinde "93 Harbi" Olarak Bilinen 1877 - 1878 Türk - Rus Savaşı'nın Fransız Savaş Muhabirleri Tarafından Sıcağı Sıcağına ve Yüzlerce Yarım Sayfa, Tam Sayfa ve Çift Sayfa Gravür Eşliğinde Hazırlanmış 93 Harbi Panoraması Kitabı-1132 Sayfa 29,5x21 cm.

  TLSold
 • Histoire De L'Empire Ottoman (Depuis Les Temps Anciens Jusqu'a Nos Jours); Theophile Lavallee, 1855 Garnier Freres Paris Basımı, Sert Kapaklı Deri Cildinde, Thomas Allom'un Çizimlerinin 18 Tam Sayfa Gravürlerinin Yer Aldığı Çok Kapsamlı Tarihi Kitap-Théophile Lavallée'nin bu kapsamlı tarih çalışması, Batı dünyasında Tanzimat sonrasında Türkiye'ye dair artan ilgiye cevap vermek amacıyla kaleme alınmıştır. Beş bölümden oluşan kitabın ilk bölümünde, Osmanlı İmparatorluğu'nun coğrafi tasvirini yapan yazar, daha sonraki kısımlarda İslamiyetin doğuşundan 1852'ye kadarki önemli olayları kronolojik olarak incelemiştir. Eser, Thomas Allom'un çizmiş olduğu karakalem resimlerden gravür tekniği ile basılmış, 18 adet çelik baskı gravürle bezenmiştir.

  Lot No: 49

  Lot: 49

  Histoire De L'Empire Ottoman (Depuis Les Temps Anciens Jusqu'a Nos Jours); Theophile Lavallee, 1855 Garnier Freres Paris Basımı, Sert Kapaklı Deri Cildinde, Thomas Allom'un Çizimlerinin 18 Tam Sayfa Gravürlerinin Yer Aldığı Çok Kapsamlı Tarihi Kitap-Théophile Lavallée'nin bu kapsamlı tarih çalışması, Batı dünyasında Tanzimat sonrasında Türkiye'ye dair artan ilgiye cevap vermek amacıyla kaleme alınmıştır. Beş bölümden oluşan kitabın ilk bölümünde, Osmanlı İmparatorluğu'nun coğrafi tasvirini yapan yazar, daha sonraki kısımlarda İslamiyetin doğuşundan 1852'ye kadarki önemli olayları kronolojik olarak incelemiştir. Eser, Thomas Allom'un çizmiş olduğu karakalem resimlerden gravür tekniği ile basılmış, 18 adet çelik baskı gravürle bezenmiştir.

  TLSold
 • Constantinople Et La Mer Noire; Yazar Joseph Méry, İllustrasyon Rouargue Freres, Paris Basımı, Rouargue Freres'in 4'ü Renklendirilmiş Toplam 21 Adet Şahene İstanbul ve Karadeniz Gravürlerinin Yer Aldığı, Sert Kapaklı Bez Cildinde, Sayfa Kenarları Yaldızlı İstanbul-Karadeniz Seyahatnamesi-Dönemin tanınmış bir hikâye ve oyun yazarı olan Méry, 1822'de İstanbul'a gelmiştir. Varna, Trabzon ve Sinop gibi Karadeniz'in önemli limanlarını da gezen Méry, izlenimlerini bu eserinde toplamıştır. Kitap esas olarak iki kısımdan oluşmaktadır. İlk kısım İstanbul tarihine ayrılmıştır. Bizans dönemi için Bizans'lı Phrantzès ve diğer Yunanlı tarihçilerden yararlanan Méry, Osmanlı dönemi için de ünlü tarihçi Hammer'i kaynak olarak almıştır. Yazarın sanatçı kişiliğine uygun bir biçimde kaleme almış olduğu ikinci bölümde ise, kitaplardan uzak, başka türlü bir şehir tarihi anlatılmaktadır. Anıtlar, günlük yaşam kesitleri, sokak köpekleri, hamamlar, kentteki yabancılar, kahveler, efsaneler, meddah ve karagöz gibi yabancıları şaşırtan her şey bu bölümde ele alınmaktadır. Dönemin ünlü taşbaskı sanatçıları ve hakkâklarından Rouarge kardeşler tarafından yapılmış olan nefis çelik baskı gravürleri, bu nadir esere ayrıca değer katmaktadır. Gravürlerden bazıları, döneminde renklendirilmiş olup, çeşitli kent, insan ve toplumsal yaşam sahnelerini içermektedir.

  Lot No: 50

  Lot: 50

  Constantinople Et La Mer Noire; Yazar Joseph Méry, İllustrasyon Rouargue Freres, Paris Basımı, Rouargue Freres'in 4'ü Renklendirilmiş Toplam 21 Adet Şahene İstanbul ve Karadeniz Gravürlerinin Yer Aldığı, Sert Kapaklı Bez Cildinde, Sayfa Kenarları Yaldızlı İstanbul-Karadeniz Seyahatnamesi-Dönemin tanınmış bir hikâye ve oyun yazarı olan Méry, 1822'de İstanbul'a gelmiştir. Varna, Trabzon ve Sinop gibi Karadeniz'in önemli limanlarını da gezen Méry, izlenimlerini bu eserinde toplamıştır. Kitap esas olarak iki kısımdan oluşmaktadır. İlk kısım İstanbul tarihine ayrılmıştır. Bizans dönemi için Bizans'lı Phrantzès ve diğer Yunanlı tarihçilerden yararlanan Méry, Osmanlı dönemi için de ünlü tarihçi Hammer'i kaynak olarak almıştır. Yazarın sanatçı kişiliğine uygun bir biçimde kaleme almış olduğu ikinci bölümde ise, kitaplardan uzak, başka türlü bir şehir tarihi anlatılmaktadır. Anıtlar, günlük yaşam kesitleri, sokak köpekleri, hamamlar, kentteki yabancılar, kahveler, efsaneler, meddah ve karagöz gibi yabancıları şaşırtan her şey bu bölümde ele alınmaktadır. Dönemin ünlü taşbaskı sanatçıları ve hakkâklarından Rouarge kardeşler tarafından yapılmış olan nefis çelik baskı gravürleri, bu nadir esere ayrıca değer katmaktadır. Gravürlerden bazıları, döneminde renklendirilmiş olup, çeşitli kent, insan ve toplumsal yaşam sahnelerini içermektedir.

  TLSold
 • Jean-Baptiste Hilair Editörlü, Çerçevesi İçerisinde, Büyük Ebatta İstanbul Sultanahmet At Meydanı Gravürü-Hilair 1786’da Paris’te Kraliyet Resim ve Heykel Akademisi’ne girmiş, 1776’da Osmanlı İmparatorluğu’nu gezmiş, o dönemde ürettiği yüzden fazla resim ''Voyage pittoresque de la Grèce'' Adlı eserde gravür halinde kullanılmıştır.

  Lot No: 51

  Lot: 51

  Jean-Baptiste Hilair Editörlü, Çerçevesi İçerisinde, Büyük Ebatta İstanbul Sultanahmet At Meydanı Gravürü-Hilair 1786’da Paris’te Kraliyet Resim ve Heykel Akademisi’ne girmiş, 1776’da Osmanlı İmparatorluğu’nu gezmiş, o dönemde ürettiği yüzden fazla resim ''Voyage pittoresque de la Grèce'' Adlı eserde gravür halinde kullanılmıştır.

  TLSold
 • 1890-1900'lü Yıllar, Editör Henri Zondervan Tarafından Hazırlanmış, Taş Baskı, Büyük Ebatta Şahane Bir İstanbul Boğaziçi Panoraması-137x57 cm.

  Lot No: 52

  Lot: 52

  1890-1900'lü Yıllar, Editör Henri Zondervan Tarafından Hazırlanmış, Taş Baskı, Büyük Ebatta Şahane Bir İstanbul Boğaziçi Panoraması-137x57 cm.

  TLSold
 • The Postcards Of Max Fruchtermann; Mert Sandalcı, 2000 İstanbul Koçbank Basımı, Editör Max Fruchtermann'ın Karlarının Yer Aldığı, 3 Ciltten Oluşan, Sert Kapaklı, Şömizli ve Kutusu İçerisinde Zengin Görsele Sahip Kitap Seti-1182 Sayfa
33x30 cm.

  Lot No: 53

  Lot: 53

  The Postcards Of Max Fruchtermann; Mert Sandalcı, 2000 İstanbul Koçbank Basımı, Editör Max Fruchtermann'ın Karlarının Yer Aldığı, 3 Ciltten Oluşan, Sert Kapaklı, Şömizli ve Kutusu İçerisinde Zengin Görsele Sahip Kitap Seti-1182 Sayfa 33x30 cm.

  TLSold
 • İstanbul Arkeoloji Müzeleri Teşhirdeki İslami Sikkeler Kataloğu; İbrahim Artuk-Cevriye Artuk, 1971-1974 İstanbul Milli Eğitim Bakanlığı Basımı, Sert Kapaklı Deri Cildinde, 2 Ciltten Oluşan Sikke Kataloğu Seti-972 Sayfa
24x17 cm.

  Lot No: 54

  Lot: 54

  İstanbul Arkeoloji Müzeleri Teşhirdeki İslami Sikkeler Kataloğu; İbrahim Artuk-Cevriye Artuk, 1971-1974 İstanbul Milli Eğitim Bakanlığı Basımı, Sert Kapaklı Deri Cildinde, 2 Ciltten Oluşan Sikke Kataloğu Seti-972 Sayfa 24x17 cm.

  TLSold
 • The Work Of John S. Sargent; 1903 Londra William Heinemann Basımı, Amerikalı Portre Ressamı John Singer Sargent'ın Portre Çalışmalarından Oluşan, Sert Kapaklı Bez Cildinde Büyük Ebatta Kitap-45,5x34,5 cm.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  The Work Of John S. Sargent; 1903 Londra William Heinemann Basımı, Amerikalı Portre Ressamı John Singer Sargent'ın Portre Çalışmalarından Oluşan, Sert Kapaklı Bez Cildinde Büyük Ebatta Kitap-45,5x34,5 cm.

  TLSold
 • Unser Bismarck; 1895 Stuttgart Basımı, Christian Wilhelm Allers'in Çok Sayıda Tam Sayfa Çizimlerini ve Hans Kraemer'in Zengin Metnini İçeren, Bismarck'a Saygı Duyulduğu Dönemde (1890'lar) Çok Popüler Olan, Bismarck Portreli Bez Cildinde, Büyük Ebatta Geniş Formatlı Bir Kitap-Otto von Bismarck (1 Nisan 1815 - 30 Temmuz 1898), 19. yy. da bağları kuvvetli olmayan bir konfederasyon olan Almanya'nın birleşmesinde önemli rol oynayan ve Birleşik Almanya'nın ilk Şansölyesi olan Alman devlet adamıdır. Bismarck-Schönhausen Kontu ve Lauenburg Dükü olarak da anılan Otto von Bismarck, Yeni Almanya'yı kan ve demir politikasına göre kuracağını söylediği için kendisine Demir Şansölye adı verilmiştir.

  Lot No: 56

  Lot: 56

  Unser Bismarck; 1895 Stuttgart Basımı, Christian Wilhelm Allers'in Çok Sayıda Tam Sayfa Çizimlerini ve Hans Kraemer'in Zengin Metnini İçeren, Bismarck'a Saygı Duyulduğu Dönemde (1890'lar) Çok Popüler Olan, Bismarck Portreli Bez Cildinde, Büyük Ebatta Geniş Formatlı Bir Kitap-Otto von Bismarck (1 Nisan 1815 - 30 Temmuz 1898), 19. yy. da bağları kuvvetli olmayan bir konfederasyon olan Almanya'nın birleşmesinde önemli rol oynayan ve Birleşik Almanya'nın ilk Şansölyesi olan Alman devlet adamıdır. Bismarck-Schönhausen Kontu ve Lauenburg Dükü olarak da anılan Otto von Bismarck, Yeni Almanya'yı kan ve demir politikasına göre kuracağını söylediği için kendisine Demir Şansölye adı verilmiştir.

  TLSold
 • Pride And Privilege A History Of Ottoman Orders, Medals And Decorations; Edhem Eldem, 2004 Ottoman Bank Basımı, Çok Zengin Görseller İle Dolu Osmanlı Madalya ve Nişan Tarihini Anlatan Kitap-527 Sayfa
28,5x23 cm.

  Lot No: 57

  Lot: 57

  Pride And Privilege A History Of Ottoman Orders, Medals And Decorations; Edhem Eldem, 2004 Ottoman Bank Basımı, Çok Zengin Görseller İle Dolu Osmanlı Madalya ve Nişan Tarihini Anlatan Kitap-527 Sayfa 28,5x23 cm.

  TLSold
 • The Turkish Hayat House; Doğan Kuban, 1995 İstanbul Ziraat Bankası Basımı, Sert Kapaklı Bez Cildinde ve Kutusunda, Ana Geleneğin Gelişimi, Tarihi, Morfolojisi ve Toplumun Evin Kullanımına İlişkin Davranışları ve Estetik Eğilimlerini El Alan Kitap-279 Sayfa
34,5x24,5 cm.

  Lot No: 58

  Lot: 58

  The Turkish Hayat House; Doğan Kuban, 1995 İstanbul Ziraat Bankası Basımı, Sert Kapaklı Bez Cildinde ve Kutusunda, Ana Geleneğin Gelişimi, Tarihi, Morfolojisi ve Toplumun Evin Kullanımına İlişkin Davranışları ve Estetik Eğilimlerini El Alan Kitap-279 Sayfa 34,5x24,5 cm.

  TLSold
 • Sultan II. Abdülhamid Han Devri Osmanlı Mektepleri (Fotoğraf ve Planlar); 2007 İstanbul Çamlıca Basımı, Sert Kapaklı Cildinde, Osmanlı Mekteplerinin Kartpostal ve Fotoğraflar İle Anlatıldığı Zengin Görselli Kitap-346 Sayfa
32,5x25 cm.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  Sultan II. Abdülhamid Han Devri Osmanlı Mektepleri (Fotoğraf ve Planlar); 2007 İstanbul Çamlıca Basımı, Sert Kapaklı Cildinde, Osmanlı Mekteplerinin Kartpostal ve Fotoğraflar İle Anlatıldığı Zengin Görselli Kitap-346 Sayfa 32,5x25 cm.

  TLSold
 • Banknotes Of The Imperial Ottoman Bank ve 135 Yıllık Bir Hazine Osmanlı Bankası Arşivinde Tarihten İzler; Edhem Eldem, 1999-1997 Basımları, Şömizli ve Sert Kapaklı Osmanlı Kağıt Para Katalokları-167-300 Sayfa
34x24 cm.
32x23 cm.

  Lot No: 60

  Lot: 60

  Banknotes Of The Imperial Ottoman Bank ve 135 Yıllık Bir Hazine Osmanlı Bankası Arşivinde Tarihten İzler; Edhem Eldem, 1999-1997 Basımları, Şömizli ve Sert Kapaklı Osmanlı Kağıt Para Katalokları-167-300 Sayfa 34x24 cm. 32x23 cm.

  TLSold
 • Işık, Su ve Gökyüzü; Gianni Caffiero ve Ivan Samarine, 2012 İnkılap Kitabevi Basımı, Ressam Ivan Aivazovsky'i Konu Alan, Jelatininde Hiç Açılmamış Kitap-33x29 cm.

  Lot No: 61

  Lot: 61

  Işık, Su ve Gökyüzü; Gianni Caffiero ve Ivan Samarine, 2012 İnkılap Kitabevi Basımı, Ressam Ivan Aivazovsky'i Konu Alan, Jelatininde Hiç Açılmamış Kitap-33x29 cm.

  TLSold
 • Light, Water And Sky; Gianni Caffiero ve Ivan Samarine, 2012 Laurence King Basımı, Ressam Ivan Aivazovsky'i Konu Alan, Jelatininde Hiç Açılmamış Kitap-33x29 cm.

  Lot No: 62

  Lot: 62

  Light, Water And Sky; Gianni Caffiero ve Ivan Samarine, 2012 Laurence King Basımı, Ressam Ivan Aivazovsky'i Konu Alan, Jelatininde Hiç Açılmamış Kitap-33x29 cm.

  TLSold
 • Tarih Boyunca Türk Yelkenli Gemileri; Ahmet Güleryüz, İstanbul Denizler Kitabevi Basımı, Hiç Açılmamış Jelatinli, Sert Kapaklı, Büyük Boy Prestij Kitap-41x31 cm.

  Lot No: 63

  Lot: 63

  Tarih Boyunca Türk Yelkenli Gemileri; Ahmet Güleryüz, İstanbul Denizler Kitabevi Basımı, Hiç Açılmamış Jelatinli, Sert Kapaklı, Büyük Boy Prestij Kitap-41x31 cm.

  TLSold
 • Kara Deniz Beyaz Işık ''Rumeli Feneri''; Ali Soysal, İstanbul Denizler Kitabevi Basımı, Hiç Açılmamış Jelatinli Kitap-25,5x20 cm.

  Lot No: 64

  Lot: 64

  Kara Deniz Beyaz Işık ''Rumeli Feneri''; Ali Soysal, İstanbul Denizler Kitabevi Basımı, Hiç Açılmamış Jelatinli Kitap-25,5x20 cm.

  TLSold
 • Gemiler Sözlüğü, Sessiz Deniz Saros-Gökçeada-Bozcaada, Türklerin Tarihinde 30 Büyük Deniz Savaşı; Selim Özen-Mahmut Suner-Gökhan Atmaca ve Doğan Tanrıverdi, 2017-2012-2016 İstanbul Denizler Kitabevi Basımları, Zengin Görsellere Sahip 3 Adet Kitap Lotu-456-119-497 Sayfa
21x13,5 cm.
24x16,5 cm.
23,5x16,5 cm.

  Lot No: 65

  Lot: 65

  Gemiler Sözlüğü, Sessiz Deniz Saros-Gökçeada-Bozcaada, Türklerin Tarihinde 30 Büyük Deniz Savaşı; Selim Özen-Mahmut Suner-Gökhan Atmaca ve Doğan Tanrıverdi, 2017-2012-2016 İstanbul Denizler Kitabevi Basımları, Zengin Görsellere Sahip 3 Adet Kitap Lotu-456-119-497 Sayfa 21x13,5 cm. 24x16,5 cm. 23,5x16,5 cm.

  TLSold
 • 1828-1923 Osmanlı Donanması; Ahmet Güleryüz - Bernd Langensiepen, 2007 İstanbul Denizler Kitabevi Basımı, 1500 Adet Basılmış Bol Görselli Kitap-194 Sayfa
25,5x20 cm.

  Lot No: 66

  Lot: 66

  1828-1923 Osmanlı Donanması; Ahmet Güleryüz - Bernd Langensiepen, 2007 İstanbul Denizler Kitabevi Basımı, 1500 Adet Basılmış Bol Görselli Kitap-194 Sayfa 25,5x20 cm.

  TLSold
 • Ressam Hüseyin Zekai Paşa ve Mübeccel Hazineler; Özlem İnay Erten, 2018 İstanbul Bozlu Sanat Basımı Kitap-107 Sayfa
26x22 cm.

  Lot No: 67

  Lot: 67

  Ressam Hüseyin Zekai Paşa ve Mübeccel Hazineler; Özlem İnay Erten, 2018 İstanbul Bozlu Sanat Basımı Kitap-107 Sayfa 26x22 cm.

  TLSold
 • La Gazette De L'Hellenisme; Fransa Basımı, Özel Muhafazasında Fransızca Helenizm Gazetesi'nin 1998-2006 Yılları Arası Yayınları

  Lot No: 68

  Lot: 68

  La Gazette De L'Hellenisme; Fransa Basımı, Özel Muhafazasında Fransızca Helenizm Gazetesi'nin 1998-2006 Yılları Arası Yayınları

  TLSold
 • Su Üstünde Geçmişten Güümüze Düşten Gerçeğe... Kruvaziyer Gemileri; Fatih Takmaklı, 2015 İstanbul Denizler Kitabevi Basımı, Şömizli ve Sert Kapaklı Zengin Görselli Kitap-441 Sayfa
27x27 cm.

  Lot No: 69

  Lot: 69

  Su Üstünde Geçmişten Güümüze Düşten Gerçeğe... Kruvaziyer Gemileri; Fatih Takmaklı, 2015 İstanbul Denizler Kitabevi Basımı, Şömizli ve Sert Kapaklı Zengin Görselli Kitap-441 Sayfa 27x27 cm.

  TLSold
 • 1828-1923 Osmanlı Donanması; Ahmet Güleryüz - Bernd Langensiepen, İstanbul Denizler Kitabevi Basımı, Şömizli ve Sert Kapaklı Bol Görselli Kitap-248 Sayfa
30,5x25 cm.

  Lot No: 70

  Lot: 70

  1828-1923 Osmanlı Donanması; Ahmet Güleryüz - Bernd Langensiepen, İstanbul Denizler Kitabevi Basımı, Şömizli ve Sert Kapaklı Bol Görselli Kitap-248 Sayfa 30,5x25 cm.

  TLSold
 • Çanakkale 1915 Kanlısırt Günlüğü; Mehmed Fasih Bey'in Günlüğü, Murat Çulcu, 2006 İstanbul Denizler Kitabevi Basımı Kitap-206 Sayfa
25,5x20 cm.

  Lot No: 71

  Lot: 71

  Çanakkale 1915 Kanlısırt Günlüğü; Mehmed Fasih Bey'in Günlüğü, Murat Çulcu, 2006 İstanbul Denizler Kitabevi Basımı Kitap-206 Sayfa 25,5x20 cm.

  TLSold
 • The Saturday Evening Post; 9 Mayıs 1903 Tarihli, Philadelphia The Curtis Publishing Company Basımı, Kapağında M. de Blowitz'in Üniforması İçinde Fesli, Kılıçlı ve Madalyalı Görsellinin Yer Aldığı, İçerisinde Sultan'ın Anılarını Anlattığı, Sultan Abdülhamid, İstanbul Camilerine Ait Görsellerin ve Hakkında Yazılan Yazıların Bulunduğu Çok Nadir Dergi-32 Sayfa
36x29 cm.

  Lot No: 72

  Lot: 72

  The Saturday Evening Post; 9 Mayıs 1903 Tarihli, Philadelphia The Curtis Publishing Company Basımı, Kapağında M. de Blowitz'in Üniforması İçinde Fesli, Kılıçlı ve Madalyalı Görsellinin Yer Aldığı, İçerisinde Sultan'ın Anılarını Anlattığı, Sultan Abdülhamid, İstanbul Camilerine Ait Görsellerin ve Hakkında Yazılan Yazıların Bulunduğu Çok Nadir Dergi-32 Sayfa 36x29 cm.

  TLSold
 • Le Petit Journal Dergisi'nin 21 Şubat 1897 Tarihli, 327 Numaralı, ''Osmanlı İmparatorluğu'nun Hükümdarı Abdülhamid Han'' Manşetli ve Portre Fotoğraflı Sayısı

  Lot No: 73

  Lot: 73

  Le Petit Journal Dergisi'nin 21 Şubat 1897 Tarihli, 327 Numaralı, ''Osmanlı İmparatorluğu'nun Hükümdarı Abdülhamid Han'' Manşetli ve Portre Fotoğraflı Sayısı

  TLSold
 • Le Petit Journal Dergisi'nin 28 Şubat 1897 Tarihli, 328 Numaralı, ''Sanayi Sarayı'nda Yağlı Sığır Eti Arabaları'' Manşetli ve Görselli Sayısı

  Lot No: 74

  Lot: 74

  Le Petit Journal Dergisi'nin 28 Şubat 1897 Tarihli, 328 Numaralı, ''Sanayi Sarayı'nda Yağlı Sığır Eti Arabaları'' Manşetli ve Görselli Sayısı

  TLSold
 • Le Petit Journal Dergisi'nin 31 Ocak 1915 Tarihli, 1297 Numaralı, ''Constantinople, yada Boche'nin Son Şehveti'' Manşetli ve Görselli Sayısı

  Lot No: 75

  Lot: 75

  Le Petit Journal Dergisi'nin 31 Ocak 1915 Tarihli, 1297 Numaralı, ''Constantinople, yada Boche'nin Son Şehveti'' Manşetli ve Görselli Sayısı

  TLSold
 • Le Petit Journal Dergisi'nin 23 Şubat 1913 Tarihli, 1162 Numaralı, ''18 Şubat Festivali Poincare'nin Belediye Binasına Gelişi'' Manşetli ve Görselli Sayısı

  Lot No: 76

  Lot: 76

  Le Petit Journal Dergisi'nin 23 Şubat 1913 Tarihli, 1162 Numaralı, ''18 Şubat Festivali Poincare'nin Belediye Binasına Gelişi'' Manşetli ve Görselli Sayısı

  TLSold
 • Le Petit Journal Dergisi'nin 27 Ekim 1912 Tarihli, 1145 Numaralı, ''Zulümler Başlıyor, Sırp Köylülerinin Türk Çeteler Tarafından Katledilmesi'' Manşetli ve Görselli Sayısı

  Lot No: 77

  Lot: 77

  Le Petit Journal Dergisi'nin 27 Ekim 1912 Tarihli, 1145 Numaralı, ''Zulümler Başlıyor, Sırp Köylülerinin Türk Çeteler Tarafından Katledilmesi'' Manşetli ve Görselli Sayısı

  TLSold
 • Le Petit Journal Dergisi'nin 16 Aralık 1893 Tarihli, 160 Numaralı, ''Rochefort'un Türk Başkanları'' Manşetli ve Görselli Sayısı

  Lot No: 78

  Lot: 78

  Le Petit Journal Dergisi'nin 16 Aralık 1893 Tarihli, 160 Numaralı, ''Rochefort'un Türk Başkanları'' Manşetli ve Görselli Sayısı

  TLSold
 • Le Petit Journal Dergisi'nin 5 Haziran 1910 Tarihli, 1020 Numaralı, ''Pasifik Topu, Bagnolet'li Bahçıvanlar Meyvelerini ve Çiçeklerini Doludan Korumak İçin Topu Bulutların Üzerine Ateşliyor'' Manşetli ve Görselli Sayısı

  Lot No: 79

  Lot: 79

  Le Petit Journal Dergisi'nin 5 Haziran 1910 Tarihli, 1020 Numaralı, ''Pasifik Topu, Bagnolet'li Bahçıvanlar Meyvelerini ve Çiçeklerini Doludan Korumak İçin Topu Bulutların Üzerine Ateşliyor'' Manşetli ve Görselli Sayısı

  TLSold
 • Le Petit Journal Dergisi'nin 9 Mayıs 1897 Tarihli, 338 Numaralı, ''Avrupa Konseri'' Manşetli ve Görselli Sayısı

  Lot No: 80

  Lot: 80

  Le Petit Journal Dergisi'nin 9 Mayıs 1897 Tarihli, 338 Numaralı, ''Avrupa Konseri'' Manşetli ve Görselli Sayısı

  TLSold
 • Le Petit Journal Dergisi'nin 10 Kasım 1912 Tarihli, 1147 Numaralı, ''Bir Karadağlı Subay İle Bir Türk Subayı Birliklerinin Önünde Teke Tek Dövüşüyor'' Manşetli ve Görselli Sayısı

  Lot No: 81

  Lot: 81

  Le Petit Journal Dergisi'nin 10 Kasım 1912 Tarihli, 1147 Numaralı, ''Bir Karadağlı Subay İle Bir Türk Subayı Birliklerinin Önünde Teke Tek Dövüşüyor'' Manşetli ve Görselli Sayısı

  TLSold
 • L'ıllustration Dergisi'nin 3 Ekim 1908 Tarihli, ''Kutsal Şehir Medine'deki Hicaz Demiryolunun Açılışı, Mühendis Müktar Bey'in Konuşması'' Manşetli ve Görselli, İçerisinde Konu İle Alakalı Görselli Sayfaları İçeren Sayısı

  Lot No: 82

  Lot: 82

  L'ıllustration Dergisi'nin 3 Ekim 1908 Tarihli, ''Kutsal Şehir Medine'deki Hicaz Demiryolunun Açılışı, Mühendis Müktar Bey'in Konuşması'' Manşetli ve Görselli, İçerisinde Konu İle Alakalı Görselli Sayfaları İçeren Sayısı

  TLSold
 • Safiye Sultan; Yazar Ann Chamberlin, Çeviri Solmaz Kamuran, 2000 Basımı, 2 Adet Roman Kitabı-366+440 Sayfa
21,5x13,5 cm.

  Lot No: 83

  Lot: 83

  Safiye Sultan; Yazar Ann Chamberlin, Çeviri Solmaz Kamuran, 2000 Basımı, 2 Adet Roman Kitabı-366+440 Sayfa 21,5x13,5 cm.

  TLSold
 • Realms Of The Russian Bear; John Sparks, 1992 Londra Little Brown And Co Basımı, Şömizli ve Sert Kapaklı Cildinde, Bol ve Zengin Görselli Rus ve Orta Asya'nın Doğan Tarihinin Konu Edildiği Kitap-288 Sayfa
28x22,5 cm.

  Lot No: 84

  Lot: 84

  Realms Of The Russian Bear; John Sparks, 1992 Londra Little Brown And Co Basımı, Şömizli ve Sert Kapaklı Cildinde, Bol ve Zengin Görselli Rus ve Orta Asya'nın Doğan Tarihinin Konu Edildiği Kitap-288 Sayfa 28x22,5 cm.

  TLSold
 • Colin Cowie Weddings; Text Jean T. Barrett, 1998 Londra Little Brown And Co Basımı, Şömizli ve Sert Kapaklı Cildinde Kıyafet, Dekor, Çiçekler, Masa Tasarımı, Davetiyeler, Tören, Müzik, Menüler ve Hediyelere Kadar Okuyucunun Düğününün Her Yönü İçin Fikir ve İlham Sağlayan Kitap-256 Sayfa
31x23,5 cm.

  Lot No: 85

  Lot: 85

  Colin Cowie Weddings; Text Jean T. Barrett, 1998 Londra Little Brown And Co Basımı, Şömizli ve Sert Kapaklı Cildinde Kıyafet, Dekor, Çiçekler, Masa Tasarımı, Davetiyeler, Tören, Müzik, Menüler ve Hediyelere Kadar Okuyucunun Düğününün Her Yönü İçin Fikir ve İlham Sağlayan Kitap-256 Sayfa 31x23,5 cm.

  TLSold
 • Adana Kilikya Genel Görünüm

  Lot No: 86

  Lot: 86

  Adana Kilikya Genel Görünüm

  TLSold
 • Diyarbakır Umumi Manzara

  Lot No: 87

  Lot: 87

  Diyarbakır Umumi Manzara

  TLSold
 • İzmir Göztepe Genel Görünümü, A. Virabian Editörlü

  Lot No: 88

  Lot: 88

  İzmir Göztepe Genel Görünümü, A. Virabian Editörlü

  TLSold
 • İskenderun Cafe Kaptan Yorghi Genel Görünümü, H. Abadjian Editörlü

  Lot No: 89

  Lot: 89

  İskenderun Cafe Kaptan Yorghi Genel Görünümü, H. Abadjian Editörlü

  TLSold
 • Adana Kilikya, Halkın General Dutfieux'u Selamlası, G. Mızrahi Editörlü

  Lot No: 90

  Lot: 90

  Adana Kilikya, Halkın General Dutfieux'u Selamlası, G. Mızrahi Editörlü

  TLSold
 • İzmir Rıhtımdan Görünüm, P. Coyounian Editörlü

  Lot No: 91

  Lot: 91

  İzmir Rıhtımdan Görünüm, P. Coyounian Editörlü

  TLSold
 • Bahçesaray Giriş Kapısı, Rum Editörlü

  Lot No: 92

  Lot: 92

  Bahçesaray Giriş Kapısı, Rum Editörlü

  TLSold
 • Bursa Çekirge'nin Görünümü

  Lot No: 93

  Lot: 93

  Bursa Çekirge'nin Görünümü

  TLSold
 • İzmir Canatasch Körfezi Görünümü, Osmanlı İzmir Damgalı ve Pullu

  Lot No: 94

  Lot: 94

  İzmir Canatasch Körfezi Görünümü, Osmanlı İzmir Damgalı ve Pullu

  TLSold
 • Türkiye Balkan Güzeli

  Lot No: 95

  Lot: 95

  Türkiye Balkan Güzeli

  TLSold
 • Anadolu Ermeni ve Kürt Mahalleleri Misyoner Kartı

  Lot No: 96

  Lot: 96

  Anadolu Ermeni ve Kürt Mahalleleri Misyoner Kartı

  TLSold
 • Gümüşhane'de Umumi Manzara Görünümü

  Lot No: 97

  Lot: 97

  Gümüşhane'de Umumi Manzara Görünümü

  TLSold
 • Bursa Yeşil Cami Çizim Kartı, Rouhi Editörlü

  Lot No: 98

  Lot: 98

  Bursa Yeşil Cami Çizim Kartı, Rouhi Editörlü

  TLSold
 • Yöresel Kıyafetli Türk Çocuk

  Lot No: 99

  Lot: 99

  Yöresel Kıyafetli Türk Çocuk

  TLSold
 • İzmir Alsancak Liman Görünüm

  Lot No: 100

  Lot: 100

  İzmir Alsancak Liman Görünüm

  TLSold
 • Mersin Körfezi Genel Görünüm

  Lot No: 101

  Lot: 101

  Mersin Körfezi Genel Görünüm

  TLSold
 • İzmir Kemeraltı Çarşıda Bir Sokak Görünümü

  Lot No: 102

  Lot: 102

  İzmir Kemeraltı Çarşıda Bir Sokak Görünümü

  TLSold
 • İzmir Karataç Körfezi Görünümü

  Lot No: 103

  Lot: 103

  İzmir Karataç Körfezi Görünümü

  TLSold
 • İzmir Bergama Antik Kent Görünümü, Foto Can

  Lot No: 104

  Lot: 104

  İzmir Bergama Antik Kent Görünümü, Foto Can

  TLSold
 • İzmir Bergama Antik Kent Görünümü, Foto Can

  Lot No: 105

  Lot: 105

  İzmir Bergama Antik Kent Görünümü, Foto Can

  TLSold
 • İzmir Bergama Antik Kent Görünümü, Foto Can

  Lot No: 106

  Lot: 106

  İzmir Bergama Antik Kent Görünümü, Foto Can

  TLSold
 • İzmir Bergama Antik Kent Görünümü, Foto Can

  Lot No: 107

  Lot: 107

  İzmir Bergama Antik Kent Görünümü, Foto Can

  TLSold
 • İzmir Bergama Antik Kent Görünümü, Foto Can

  Lot No: 108

  Lot: 108

  İzmir Bergama Antik Kent Görünümü, Foto Can

  TLSold
 • Kürt Tipler, Editör Max Fruchtermann

  Lot No: 109

  Lot: 109

  Kürt Tipler, Editör Max Fruchtermann

  TLSold
 • İzmir Çarşıda İncir Satıcıları

  Lot No: 110

  Lot: 110

  İzmir Çarşıda İncir Satıcıları

  TLSold
 • İzmir Rıhtım ve Huck Otel Görünümü

  Lot No: 111

  Lot: 111

  İzmir Rıhtım ve Huck Otel Görünümü

  TLSold
 • Konya Konak Önünde Askeri Tören, Konya Ziraat Bankası ve Konya Şerafeddin Camii Parçalı Kartpostal, Garabed K. Solakian Editörlü

  Lot No: 112

  Lot: 112

  Konya Konak Önünde Askeri Tören, Konya Ziraat Bankası ve Konya Şerafeddin Camii Parçalı Kartpostal, Garabed K. Solakian Editörlü

  TLSold
 • Bursa Çömlek Satıcıları

  Lot No: 113

  Lot: 113

  Bursa Çömlek Satıcıları

  TLSold
 • Adana Yağ Camii Civarı Genel Görünüm, Osmanlı Ziraat Makinaları Fabrikası Tabelalı

  Lot No: 114

  Lot: 114

  Adana Yağ Camii Civarı Genel Görünüm, Osmanlı Ziraat Makinaları Fabrikası Tabelalı

  TLSold
 • İzmir İncir İşçileri

  Lot No: 115

  Lot: 115

  İzmir İncir İşçileri

  TLSold
 • Bursa Şehadet Camii Görünümü

  Lot No: 116

  Lot: 116

  Bursa Şehadet Camii Görünümü

  TLSold
 • Adana Kilikya Çarşı Caddesi Dr. Rolland Sokak, G. Mizrahi Editörlü

  Lot No: 117

  Lot: 117

  Adana Kilikya Çarşı Caddesi Dr. Rolland Sokak, G. Mizrahi Editörlü

  TLSold
 • İzmir Pagus Dağı Eteklerinde Türk Mahallesi Görünümü, Maison Homere Editörlü

  Lot No: 118

  Lot: 118

  İzmir Pagus Dağı Eteklerinde Türk Mahallesi Görünümü, Maison Homere Editörlü

  TLSold
 • Diyarbakır Çarşı Caddesi Görünümü

  Lot No: 119

  Lot: 119

  Diyarbakır Çarşı Caddesi Görünümü

  TLSold
 • Edirne Askeri Geçit Yukardan Görünüm

  Lot No: 120

  Lot: 120

  Edirne Askeri Geçit Yukardan Görünüm

  TLSold
 • Trabzon Taksim Su Deposu Genel Görünüm

  Lot No: 121

  Lot: 121

  Trabzon Taksim Su Deposu Genel Görünüm

  TLSold
 • Trabzon Laz Tipler, Theodore Editörlü

  Lot No: 122

  Lot: 122

  Trabzon Laz Tipler, Theodore Editörlü

  TLSold
 • Trabzon Halk Oyunu Oynayanlar

  Lot No: 123

  Lot: 123

  Trabzon Halk Oyunu Oynayanlar

  TLSold
 • Trabzon'da Bir Sokak Görünümü

  Lot No: 124

  Lot: 124

  Trabzon'da Bir Sokak Görünümü

  TLSold
 • Trabzon Liman Genel Görünüm

  Lot No: 125

  Lot: 125

  Trabzon Liman Genel Görünüm

  TLSold
 • Trabzon Ayasofya Camii Görünüm

  Lot No: 126

  Lot: 126

  Trabzon Ayasofya Camii Görünüm

  TLSold
 • Trabzon Sinema Binası

  Lot No: 127

  Lot: 127

  Trabzon Sinema Binası

  TLSold
 • Trabzon Ayasofya Camii Görünüm

  Lot No: 128

  Lot: 128

  Trabzon Ayasofya Camii Görünüm

  TLSold
 • Trabzon Bayram Yerinde Türkler

  Lot No: 129

  Lot: 129

  Trabzon Bayram Yerinde Türkler

  TLSold
 • Trabzon Bir Cadde Görünümü

  Lot No: 130

  Lot: 130

  Trabzon Bir Cadde Görünümü

  TLSold
 • Trabzon Ayasofya Camii Genel Görünüm

  Lot No: 131

  Lot: 131

  Trabzon Ayasofya Camii Genel Görünüm

  TLSold
 • Trabzon Taksim Su Deposu Genel Görünüm

  Lot No: 132

  Lot: 132

  Trabzon Taksim Su Deposu Genel Görünüm

  TLSold
 • Trabzon Boztepe Caddesi'nde Sinema Binası

  Lot No: 133

  Lot: 133

  Trabzon Boztepe Caddesi'nde Sinema Binası

  TLSold
 • Trabzon Kostümlü Laz Tipler, C. Nouri Editörlü

  Lot No: 134

  Lot: 134

  Trabzon Kostümlü Laz Tipler, C. Nouri Editörlü

  TLSold
 • Tranzon Manda Arabası, O. Nouri Editörlü

  Lot No: 135

  Lot: 135

  Tranzon Manda Arabası, O. Nouri Editörlü

  TLSold
 • Yıkık Kilise Görünümü

  Lot No: 136

  Lot: 136

  Yıkık Kilise Görünümü

  TLSold
 • Anadoluda Hayvan Otlatan Köylüler

  Lot No: 137

  Lot: 137

  Anadoluda Hayvan Otlatan Köylüler

  TLSold
 • Constantinople Kağıthane Deresi

  Lot No: 138

  Lot: 138

  Constantinople Kağıthane Deresi

  TLSold
 • Adana Sultan Han, 1928 Tarihli

  Lot No: 139

  Lot: 139

  Adana Sultan Han, 1928 Tarihli

  TLSold
 • Anadoluda Genel Görünüm Fesli Tipler

  Lot No: 140

  Lot: 140

  Anadoluda Genel Görünüm Fesli Tipler

  TLSold
 • Türk Kadını Fantezi Taş Baskı Kartpostal

  Lot No: 141

  Lot: 141

  Türk Kadını Fantezi Taş Baskı Kartpostal

  TLSold
 • Türk Çocuğu Kartpostal, Simon Kattan Editörlü

  Lot No: 142

  Lot: 142

  Türk Çocuğu Kartpostal, Simon Kattan Editörlü

  TLSold
 • Milletler Kartpostal Serisinden Türk Konulu Kartpostal

  Lot No: 143

  Lot: 143

  Milletler Kartpostal Serisinden Türk Konulu Kartpostal

  TLSold
 • İstanbul Sarayda Dansöz ve Çalgıcılar

  Lot No: 144

  Lot: 144

  İstanbul Sarayda Dansöz ve Çalgıcılar

  TLSold
 • Şanlı Türk Bayrağımız Taş Baskı Kartpostal

  Lot No: 145

  Lot: 145

  Şanlı Türk Bayrağımız Taş Baskı Kartpostal

  TLSold
 • Çıplak Kadına Bakan Meraklı Çocuk, Lehnert & Landrock Editörlü

  Lot No: 146

  Lot: 146

  Çıplak Kadına Bakan Meraklı Çocuk, Lehnert & Landrock Editörlü

  TLSold
 • Erenköy'de Bahriye Mulazımı Mehmet Arif Efendi'ye Yollanan Kartpostal

  Lot No: 147

  Lot: 147

  Erenköy'de Bahriye Mulazımı Mehmet Arif Efendi'ye Yollanan Kartpostal

  TLSold
 • Evrensel Posta Birlği Türkiye Boş Posta Kartı

  Lot No: 148

  Lot: 148

  Evrensel Posta Birlği Türkiye Boş Posta Kartı

  TLSold
 • İstanbul Parçalı Kartpostal, Bruno Hentscbel Editörlü, Constantinople Galata Damgalı

  Lot No: 149

  Lot: 149

  İstanbul Parçalı Kartpostal, Bruno Hentscbel Editörlü, Constantinople Galata Damgalı

  TLSold
 • Tarabya'da İngiliz Büyükelçiliği ve Fenerbahçe Feneri Parçalı Kartpostal

  Lot No: 150

  Lot: 150

  Tarabya'da İngiliz Büyükelçiliği ve Fenerbahçe Feneri Parçalı Kartpostal

  TLSold
 • Guerin Boutron Çikolatalarının Constantinople Ayasofya Kapısı Görselli Taş Baskı Çikolata Kartı

  Lot No: 151

  Lot: 151

  Guerin Boutron Çikolatalarının Constantinople Ayasofya Kapısı Görselli Taş Baskı Çikolata Kartı

  TLSold
 • Klaus Çikolatalarının Türkiye Konulu Taş Baskı Çikolata Kartı

  Lot No: 152

  Lot: 152

  Klaus Çikolatalarının Türkiye Konulu Taş Baskı Çikolata Kartı

  TLSold
 • Guerin Boutron Çikolatalarının Ortaköy Camii Görselli Taş Baskı Çikolata Kartı

  Lot No: 153

  Lot: 153

  Guerin Boutron Çikolatalarının Ortaköy Camii Görselli Taş Baskı Çikolata Kartı

  TLSold
 • Chicoree A La Menagere Çikolatalarının Peçeli Türk Kadını Görselli Çikolata Kartı

  Lot No: 154

  Lot: 154

  Chicoree A La Menagere Çikolatalarının Peçeli Türk Kadını Görselli Çikolata Kartı

  TLSold
 • Grande Maison De Blanc Mağazasının Türkiye Konulu Taşbaskı Kartı

  Lot No: 155

  Lot: 155

  Grande Maison De Blanc Mağazasının Türkiye Konulu Taşbaskı Kartı

  TLSold
 • Osmanlı İmparatorluğu, Fiskal Pullu Boş Posta Kartı

  Lot No: 156

  Lot: 156

  Osmanlı İmparatorluğu, Fiskal Pullu Boş Posta Kartı

  TLSold
 • Pernot Bisküvi Mağazasının Osmanlı Pulları Görselli Taş Baskı Kartı

  Lot No: 157

  Lot: 157

  Pernot Bisküvi Mağazasının Osmanlı Pulları Görselli Taş Baskı Kartı

  TLSold
 • Konya İnce Minare Kapısı Görünümü

  Lot No: 158

  Lot: 158

  Konya İnce Minare Kapısı Görünümü

  TLSold
 • 1892 Yılında İngilizler Tarafından Yapılmış, 1916'da Ruslar Tarafından Akçakoca'da Batırılmış Ş. H. Resamet Vapuru

  Lot No: 159

  Lot: 159

  1892 Yılında İngilizler Tarafından Yapılmış, 1916'da Ruslar Tarafından Akçakoca'da Batırılmış Ş. H. Resamet Vapuru

  TLSold
 • İstanbul Taksim Meydanı Cumhuriyet Abidesi

  Lot No: 160

  Lot: 160

  İstanbul Taksim Meydanı Cumhuriyet Abidesi

  TLSold
 • Ay Yıldız Motifli Minare, Foto M. Kamil

  Lot No: 161

  Lot: 161

  Ay Yıldız Motifli Minare, Foto M. Kamil

  TLSold
 • Kocatepe Vapuru Fotokartı

  Lot No: 162

  Lot: 162

  Kocatepe Vapuru Fotokartı

  TLSold
 • İzmir Çeşme Başında Nargile ve Lüle İçen Dervişler, Moise Hanania Editörlü

  Lot No: 163

  Lot: 163

  İzmir Çeşme Başında Nargile ve Lüle İçen Dervişler, Moise Hanania Editörlü

  TLSold
 • Constantinople Eyüp'te Türk Mezarlığında Namaz Kılanlar

  Lot No: 164

  Lot: 164

  Constantinople Eyüp'te Türk Mezarlığında Namaz Kılanlar

  TLSold
 • Constantinople İstanbul'da Türk Kebap Restaurantı

  Lot No: 165

  Lot: 165

  Constantinople İstanbul'da Türk Kebap Restaurantı

  TLSold
 • İstanbul Sarayburnu Görünümü, Fiskal Pullu, Max Fruchtermann Editörlü

  Lot No: 166

  Lot: 166

  İstanbul Sarayburnu Görünümü, Fiskal Pullu, Max Fruchtermann Editörlü

  TLSold
 • Halıcıoğlu Askeri Lise

  Lot No: 167

  Lot: 167

  Halıcıoğlu Askeri Lise

  TLSold
 • Bursa Şehadet Camii Görünümü

  Lot No: 168

  Lot: 168

  Bursa Şehadet Camii Görünümü

  TLSold
 • Ankara Ulus Ziraat Bankası Binası

  Lot No: 169

  Lot: 169

  Ankara Ulus Ziraat Bankası Binası

  TLSold
 • Türk Talebelerinin Viyana'da Oluşturdukları Kulüp Tanıtım Kartı

  Lot No: 170

  Lot: 170

  Türk Talebelerinin Viyana'da Oluşturdukları Kulüp Tanıtım Kartı

  TLSold
 • İzmir İncir Pazarında Satıcılar, S. J. Daponte Editörlü

  Lot No: 171

  Lot: 171

  İzmir İncir Pazarında Satıcılar, S. J. Daponte Editörlü

  TLSold
 • Çanakkale Harbı Taarruz Halinde Türk Cephesi

  Lot No: 172

  Lot: 172

  Çanakkale Harbı Taarruz Halinde Türk Cephesi

  TLSold
 • Efe Kostümlü Çocuklar Hatıra Fotokartı

  Lot No: 173

  Lot: 173

  Efe Kostümlü Çocuklar Hatıra Fotokartı

  TLSold
 • Kürt Kadın Tip

  Lot No: 174

  Lot: 174

  Kürt Kadın Tip

  TLSold
 • İzmir Frank Caddesi, P. L. Dermond Editörlü

  Lot No: 175

  Lot: 175

  İzmir Frank Caddesi, P. L. Dermond Editörlü

  TLSold
 • İzmir Kışla Meydanı ve Avusturya Donanması

  Lot No: 176

  Lot: 176

  İzmir Kışla Meydanı ve Avusturya Donanması

  TLSold
 • İzmir Limanda Gemiler Genel Görünüm

  Lot No: 177

  Lot: 177

  İzmir Limanda Gemiler Genel Görünüm

  TLSold
 • Constantinople Köpekli Türk İşçiler

  Lot No: 178

  Lot: 178

  Constantinople Köpekli Türk İşçiler

  TLSold
 • Konya Umumi Manzara

  Lot No: 179

  Lot: 179

  Konya Umumi Manzara

  TLSold
 • Konya İstasyon Caddesi'nde Atatürk Anıtı Genel Görünümü

  Lot No: 180

  Lot: 180

  Konya İstasyon Caddesi'nde Atatürk Anıtı Genel Görünümü

  TLSold
 • İzmir Hükümet Cami

  Lot No: 181

  Lot: 181

  İzmir Hükümet Cami

  TLSold
 • Anadoluda Bir Çarşı Görünümü

  Lot No: 182

  Lot: 182

  Anadoluda Bir Çarşı Görünümü

  TLSold
 • Makine Hakkında İzaat Verilirken Çekilmiş Fotokart

  Lot No: 183

  Lot: 183

  Makine Hakkında İzaat Verilirken Çekilmiş Fotokart

  TLSold
 • Balıkesir Umumi Manzarası

  Lot No: 184

  Lot: 184

  Balıkesir Umumi Manzarası

  TLSold
 • Ankara İstasyon Anadolu Türk Kitaphanesi

  Lot No: 185

  Lot: 185

  Ankara İstasyon Anadolu Türk Kitaphanesi

  TLSold
 • Eskişehir Köprübaşı Genel Görünüm, Foto Selami

  Lot No: 186

  Lot: 186

  Eskişehir Köprübaşı Genel Görünüm, Foto Selami

  TLSold
 • Merzifon Şehir Kulübü Binası

  Lot No: 187

  Lot: 187

  Merzifon Şehir Kulübü Binası

  TLSold
 • Çanakkale Boğazı´nda Kilitbahir Kalesi ve Çimenlik Kalesi

  Lot No: 188

  Lot: 188

  Çanakkale Boğazı´nda Kilitbahir Kalesi ve Çimenlik Kalesi

  TLSold
 • Fotoğrafçı Alfred Schlegel Tarafından Çekilmiş ''1333 Yılı 21 Nisan İtibariyle Kulübün Senei Devriyesi Hatırası, İmza İsmail Hakkı'' Notu İle Binaya Asılmış Türk Bayrağı

  Lot No: 189

  Lot: 189

  Fotoğrafçı Alfred Schlegel Tarafından Çekilmiş ''1333 Yılı 21 Nisan İtibariyle Kulübün Senei Devriyesi Hatırası, İmza İsmail Hakkı'' Notu İle Binaya Asılmış Türk Bayrağı

  TLSold
 • İzmir İncir Çalışanları

  Lot No: 190

  Lot: 190

  İzmir İncir Çalışanları

  TLSold
 • Constantinople Boğaz'da Türk Satıcılar ve Sosyal Yaşam, M.J.C. Editörlü

  Lot No: 191

  Lot: 191

  Constantinople Boğaz'da Türk Satıcılar ve Sosyal Yaşam, M.J.C. Editörlü

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi Saray'da Kostümler, Max Fruchtermann Editörlü

  Lot No: 192

  Lot: 192

  Osmanlı Dönemi Saray'da Kostümler, Max Fruchtermann Editörlü

  TLSold
 • Constantinople Moda Kurbağalı Dere, Max Fruchtermann Editörlü

  Lot No: 193

  Lot: 193

  Constantinople Moda Kurbağalı Dere, Max Fruchtermann Editörlü

  TLSold
 • Konya Çumra Kanalı'nda Köprüde Fesli Tipler

  Lot No: 194

  Lot: 194

  Konya Çumra Kanalı'nda Köprüde Fesli Tipler

  TLSold
 • Anadoluda Bir Cadde Görünümü

  Lot No: 195

  Lot: 195

  Anadoluda Bir Cadde Görünümü

  TLSold
 • Constantinople Sarayburnu Genel Görünümü, A. Zellich Fils Editörlü

  Lot No: 196

  Lot: 196

  Constantinople Sarayburnu Genel Görünümü, A. Zellich Fils Editörlü

  TLSold
 • Constantinople Büyükada'dan Heybeliada Görünümü

  Lot No: 197

  Lot: 197

  Constantinople Büyükada'dan Heybeliada Görünümü

  TLSold
 • Osmanlı Meslek Tulumbacılar

  Lot No: 198

  Lot: 198

  Osmanlı Meslek Tulumbacılar

  TLSold
 • Kocatepe Vapuru Fotokartı

  Lot No: 199

  Lot: 199

  Kocatepe Vapuru Fotokartı

  TLSold
 • İstanbul Ayasofya Cami İç Görünümü

  Lot No: 200

  Lot: 200

  İstanbul Ayasofya Cami İç Görünümü

  TLSold
 • Constantinople Ayvansaray'da Sokak Görünümü, Bon Marche Editörlü

  Lot No: 201

  Lot: 201

  Constantinople Ayvansaray'da Sokak Görünümü, Bon Marche Editörlü

  TLSold
 • Van Umumi Görünümü

  Lot No: 202

  Lot: 202

  Van Umumi Görünümü

  TLSold
 • Constantinople Boğaz Rumeli Hisarı Genel Görünüm

  Lot No: 203

  Lot: 203

  Constantinople Boğaz Rumeli Hisarı Genel Görünüm

  TLSold
 • Zeybek Reisi ve Ekibi

  Lot No: 204

  Lot: 204

  Zeybek Reisi ve Ekibi

  TLSold
 • İstanbul Pazardan Görünüm, Rochat Editörlü

  Lot No: 205

  Lot: 205

  İstanbul Pazardan Görünüm, Rochat Editörlü

  TLSold
 • Constantinople Alman Büyükelçiliği, Foto G. Berggran

  Lot No: 206

  Lot: 206

  Constantinople Alman Büyükelçiliği, Foto G. Berggran

  TLSold
 • Constantinople Yedikule

  Lot No: 207

  Lot: 207

  Constantinople Yedikule

  TLSold
 • Kilis Şehir Genel Görünümü, Wattar Freres Editörlü

  Lot No: 208

  Lot: 208

  Kilis Şehir Genel Görünümü, Wattar Freres Editörlü

  TLSold
 • Bursa Vali Konağı Binası

  Lot No: 209

  Lot: 209

  Bursa Vali Konağı Binası

  TLSold
 • Lüle ve Sigara İçen Sarıklı Tipler

  Lot No: 210

  Lot: 210

  Lüle ve Sigara İçen Sarıklı Tipler

  TLSold
 • İstanbul Türk Kebap Restaurantı, Mac Fruchtermann Editörlü

  Lot No: 211

  Lot: 211

  İstanbul Türk Kebap Restaurantı, Mac Fruchtermann Editörlü

  TLSold
 • İstanbul Galata Köprüsü Genel Görünümü, Isaac Editörlü

  Lot No: 212

  Lot: 212

  İstanbul Galata Köprüsü Genel Görünümü, Isaac Editörlü

  TLSold
 • Constatntinople Dolmabahçe Sarayı, Fiskal Pullu, Georges Papantoine Editörlü

  Lot No: 213

  Lot: 213

  Constatntinople Dolmabahçe Sarayı, Fiskal Pullu, Georges Papantoine Editörlü

  TLSold
 • Constantinople Sultanahmet Çeşmesi

  Lot No: 214

  Lot: 214

  Constantinople Sultanahmet Çeşmesi

  TLSold
 • İskenderun Latif El Manzar Otel, H. Abadjian Editörlü

  Lot No: 215

  Lot: 215

  İskenderun Latif El Manzar Otel, H. Abadjian Editörlü

  TLSold
 • Constantinople Çinili Köşk Giriş Kapısı

  Lot No: 216

  Lot: 216

  Constantinople Çinili Köşk Giriş Kapısı

  TLSold
 • Constantinople Seraskerat'ta Koyun Pazarı, M.J.C. Editörlü-Kondisyon Yorgundur.

  Lot No: 217

  Lot: 217

  Constantinople Seraskerat'ta Koyun Pazarı, M.J.C. Editörlü-Kondisyon Yorgundur.

  TLSold
 • Constantinople Hürriyet Tepesi Abide-i Hürriyet

  Lot No: 218

  Lot: 218

  Constantinople Hürriyet Tepesi Abide-i Hürriyet

  TLSold
 • İskenderun Çayla Bulvarı Genel Görünümü

  Lot No: 219

  Lot: 219

  İskenderun Çayla Bulvarı Genel Görünümü

  TLSold
 • Constantinople Meslek Leblebi Satıcı Kartpostal

  Lot No: 220

  Lot: 220

  Constantinople Meslek Leblebi Satıcı Kartpostal

  TLSold
 • İnönü Zaferi İçin Hazırlanmış Türk Askeri Görselli ''Tarih Durduran ve Geri Çeviren Bir Zafer'' Başlıklı Kart

  Lot No: 221

  Lot: 221

  İnönü Zaferi İçin Hazırlanmış Türk Askeri Görselli ''Tarih Durduran ve Geri Çeviren Bir Zafer'' Başlıklı Kart

  TLSold
 • Constantinople Boğaz Büyükdere'de Kayıkçı Görünümü

  Lot No: 222

  Lot: 222

  Constantinople Boğaz Büyükdere'de Kayıkçı Görünümü

  TLSold
 • Askeri Okul Talebeleri İle Birlikte Komutanlar

  Lot No: 223

  Lot: 223

  Askeri Okul Talebeleri İle Birlikte Komutanlar

  TLSold
 • Constantinople Dolmabahçe Sarayı Girişinde Atlı Alay

  Lot No: 224

  Lot: 224

  Constantinople Dolmabahçe Sarayı Girişinde Atlı Alay

  TLSold
 • Constantinople Yedikule Genel Görünüm

  Lot No: 225

  Lot: 225

  Constantinople Yedikule Genel Görünüm

  TLSold
 • Constantinople Yöresel Kostümlü Türk Kadını, Fiskal Pullu, Bon Marche Editörlü

  Lot No: 226

  Lot: 226

  Constantinople Yöresel Kostümlü Türk Kadını, Fiskal Pullu, Bon Marche Editörlü

  TLSold
 • Constantinople Haliç Genel Görünüm, M. Azikri Editörlü

  Lot No: 227

  Lot: 227

  Constantinople Haliç Genel Görünüm, M. Azikri Editörlü

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi Sarayda Makamların Kıyafetlerini Gösteren Fotokart

  Lot No: 228

  Lot: 228

  Osmanlı Dönemi Sarayda Makamların Kıyafetlerini Gösteren Fotokart

  TLSold
 • Selanik Beyaz Kule Bahçesi Görünümü, Hananel Naar Editörlü

  Lot No: 229

  Lot: 229

  Selanik Beyaz Kule Bahçesi Görünümü, Hananel Naar Editörlü

  TLSold
 • Constantinople Tarabya ve Karadeniz Girişi Genel Görünümü, Rochat Editörlü

  Lot No: 230

  Lot: 230

  Constantinople Tarabya ve Karadeniz Girişi Genel Görünümü, Rochat Editörlü

  TLSold
 • İstanbul Sarayburnu Atatürk Anıtı

  Lot No: 231

  Lot: 231

  İstanbul Sarayburnu Atatürk Anıtı

  TLSold
 • Ankara Meclis Binası Genel Görünüm

  Lot No: 232

  Lot: 232

  Ankara Meclis Binası Genel Görünüm

  TLSold
 • Konya Alaaddin Küöbeti'nde Selçuklu Sultanların Türbeleri

  Lot No: 233

  Lot: 233

  Konya Alaaddin Küöbeti'nde Selçuklu Sultanların Türbeleri

  TLSold
 • İskenderun Gouraud Meydanı

  Lot No: 234

  Lot: 234

  İskenderun Gouraud Meydanı

  TLSold
 • Constantinople Dolmabahçe Sarayı Genel Görünüm

  Lot No: 235

  Lot: 235

  Constantinople Dolmabahçe Sarayı Genel Görünüm

  TLSold
 • İzmit Askeri Kışla Genel Förünüm, Mehmed Hakki Editörlü

  Lot No: 236

  Lot: 236

  İzmit Askeri Kışla Genel Förünüm, Mehmed Hakki Editörlü

  TLSold
 • Constantinople Heybeliada Yat Limanı, Max Fruchtermann Editörlü

  Lot No: 237

  Lot: 237

  Constantinople Heybeliada Yat Limanı, Max Fruchtermann Editörlü

  TLSold
 • Constantinople Eyüp Mezarlığından Haliç Manzarası, Otto Keil Editörlü

  Lot No: 238

  Lot: 238

  Constantinople Eyüp Mezarlığından Haliç Manzarası, Otto Keil Editörlü

  TLSold
 • Çorum Sungurlu Saat Kulesi

  Lot No: 239

  Lot: 239

  Çorum Sungurlu Saat Kulesi

  TLSold
 • Edirne Selimiye Camii Genel Görünüm Kartpostal

  Lot No: 240

  Lot: 240

  Edirne Selimiye Camii Genel Görünüm Kartpostal

  TLSold
 • Türk Oryantal Tipler Vahadaki Avcılar, Lehnert & Landrock Editörlü

  Lot No: 241

  Lot: 241

  Türk Oryantal Tipler Vahadaki Avcılar, Lehnert & Landrock Editörlü

  TLSold
 • Sultanahmet Meydanı Dikilitaş Genel Görünüm

  Lot No: 242

  Lot: 242

  Sultanahmet Meydanı Dikilitaş Genel Görünüm

  TLSold
 • Constantinople Kağıthane Deresi Mesire Alanı Genel Görünüm

  Lot No: 243

  Lot: 243

  Constantinople Kağıthane Deresi Mesire Alanı Genel Görünüm

  TLSold
 • Constantinople Alman Çeşmesi, M.J.C. Editörlü

  Lot No: 244

  Lot: 244

  Constantinople Alman Çeşmesi, M.J.C. Editörlü

  TLSold
 • Gönen At Pazarı Genel Görünümü

  Lot No: 245

  Lot: 245

  Gönen At Pazarı Genel Görünümü

  TLSold
 • Constantinople Büyükada'dan Heybeliada Görünümü, Max Fruchtermann Editörlü

  Lot No: 246

  Lot: 246

  Constantinople Büyükada'dan Heybeliada Görünümü, Max Fruchtermann Editörlü

  TLSold
 • Constantinople Arkeoloji Müzesi Girişi, Bon Marche Editörlü

  Lot No: 247

  Lot: 247

  Constantinople Arkeoloji Müzesi Girişi, Bon Marche Editörlü

  TLSold
 • Constantinople Moda Sahil Genel Görünüm, Max Fruchtermann Editörlü

  Lot No: 248

  Lot: 248

  Constantinople Moda Sahil Genel Görünüm, Max Fruchtermann Editörlü

  TLSold
 • Muğla Turgutreis Deniz Manzarası

  Lot No: 249

  Lot: 249

  Muğla Turgutreis Deniz Manzarası

  TLSold
 • Adatepe Vapuru Fotokart

  Lot No: 250

  Lot: 250

  Adatepe Vapuru Fotokart

  TLSold
 • İstanbul Dolmabahçe Sarayı Boğazdan Görünümü, Isaac Editörlü

  Lot No: 251

  Lot: 251

  İstanbul Dolmabahçe Sarayı Boğazdan Görünümü, Isaac Editörlü

  TLSold
 • Eskişehir Umumi Manzarası

  Lot No: 252

  Lot: 252

  Eskişehir Umumi Manzarası

  TLSold
 • Constantinople Göksu Deresi Genel Görünümü, Levant Pullu, A. Zellich Fils Editörlü

  Lot No: 253

  Lot: 253

  Constantinople Göksu Deresi Genel Görünümü, Levant Pullu, A. Zellich Fils Editörlü

  TLSold
 • İstanbul Taksim Cumhuriyet Meydanı ve Atatürk Anıtı-Kondisyonu Yorgundur.

  Lot No: 254

  Lot: 254

  İstanbul Taksim Cumhuriyet Meydanı ve Atatürk Anıtı-Kondisyonu Yorgundur.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Meydanda İnfaz Fotokartı

  Lot No: 255

  Lot: 255

  Osmanlı Dönemi, Meydanda İnfaz Fotokartı

  TLSold
 • Afyon Hükümet Binası

  Lot No: 256

  Lot: 256

  Afyon Hükümet Binası

  TLSold
 • Türk Denizlerinde Türk Bayraklı Vapur

  Lot No: 257

  Lot: 257

  Türk Denizlerinde Türk Bayraklı Vapur

  TLSold
 • 1933-1940 12. Dere Yedek Subay Okulu İdare ve Talim Heyeti Fotoğraflı Listesi

  Lot No: 258

  Lot: 258

  1933-1940 12. Dere Yedek Subay Okulu İdare ve Talim Heyeti Fotoğraflı Listesi

  TLSold
 • Constantinople Dolmabahçe Camii, M.J.C. Editörlü

  Lot No: 259

  Lot: 259

  Constantinople Dolmabahçe Camii, M.J.C. Editörlü

  TLSold
 • 1927'de İstanbul'dan Ankara'ya Yollanmış Genç Şehrin Tiyatro İşçileri Bir Arada

  Lot No: 260

  Lot: 260

  1927'de İstanbul'dan Ankara'ya Yollanmış Genç Şehrin Tiyatro İşçileri Bir Arada

  TLSold
 • Ankara Ziraat Bankası Genel Görünüm

  Lot No: 261

  Lot: 261

  Ankara Ziraat Bankası Genel Görünüm

  TLSold
 • Karabük'te Bir Fabrika Genel Görünüm

  Lot No: 262

  Lot: 262

  Karabük'te Bir Fabrika Genel Görünüm

  TLSold
 • Anadoluda Resmi Bir Bina Görünüm

  Lot No: 263

  Lot: 263

  Anadoluda Resmi Bir Bina Görünüm

  TLSold
 • Adana Kilikya Pazar, Doktor Rolland Sokak, K. Papadopoulo Editörlü

  Lot No: 264

  Lot: 264

  Adana Kilikya Pazar, Doktor Rolland Sokak, K. Papadopoulo Editörlü

  TLSold
 • Constantinople Dolmabahçe Camii Boğazdan Görünüm

  Lot No: 265

  Lot: 265

  Constantinople Dolmabahçe Camii Boğazdan Görünüm

  TLSold
 • Constantinople Yılanlı Sütun, Ludwigsohn Editörlü

  Lot No: 266

  Lot: 266

  Constantinople Yılanlı Sütun, Ludwigsohn Editörlü

  TLSold
 • Sultan Mehmed V. Reşat'ın 1914 Yılında İtilaf Devletlerine Açtığı Kutsal Savaş Temalı Kartpostal

  Lot No: 267

  Lot: 267

  Sultan Mehmed V. Reşat'ın 1914 Yılında İtilaf Devletlerine Açtığı Kutsal Savaş Temalı Kartpostal

  TLSold
 • 1927 Senesi Eskişehir Posuk Çayı Genel Görünüm Fotokart

  Lot No: 268

  Lot: 268

  1927 Senesi Eskişehir Posuk Çayı Genel Görünüm Fotokart

  TLSold
 • Eskişehir Şehirden Görünüm

  Lot No: 269

  Lot: 269

  Eskişehir Şehirden Görünüm

  TLSold
 • İzmir Kordon Genel Görünüm, Foto Ethem Ruhi

  Lot No: 270

  Lot: 270

  İzmir Kordon Genel Görünüm, Foto Ethem Ruhi

  TLSold
 • Konya Çumra Kanalı'nda Köprüde Fesli Tipler

  Lot No: 271

  Lot: 271

  Konya Çumra Kanalı'nda Köprüde Fesli Tipler

  TLSold
 • Bursa Yeni Kaplıca Kükürt Banyoları, Max Fruchtermann Editörlü

  Lot No: 272

  Lot: 272

  Bursa Yeni Kaplıca Kükürt Banyoları, Max Fruchtermann Editörlü

  TLSold
 • Bozüyük İkbal Caddesi Görünümü, Foto Kemal

  Lot No: 273

  Lot: 273

  Bozüyük İkbal Caddesi Görünümü, Foto Kemal

  TLSold
 • Bozüyük İkbal Caddesi Cami Görünümü, Foto Kemal

  Lot No: 274

  Lot: 274

  Bozüyük İkbal Caddesi Cami Görünümü, Foto Kemal

  TLSold
 • Bozüyük Belediye Dairesi Genel Görünüm

  Lot No: 275

  Lot: 275

  Bozüyük Belediye Dairesi Genel Görünüm

  TLSold
 • 1933-1934 Dönemi Bilecik Orta Mektep Öğrencileri Yemekte, Foto Fahri

  Lot No: 276

  Lot: 276

  1933-1934 Dönemi Bilecik Orta Mektep Öğrencileri Yemekte, Foto Fahri

  TLSold
 • 1957 Senesi Eskişehir Lisesi Talim Heyeti, Foto Bahar

  Lot No: 277

  Lot: 277

  1957 Senesi Eskişehir Lisesi Talim Heyeti, Foto Bahar

  TLSold
 • Nazilli Dalyan Palas Otel Görünümü

  Lot No: 278

  Lot: 278

  Nazilli Dalyan Palas Otel Görünümü

  TLSold
 • İzmir Hükümet Camii Fotokart

  Lot No: 279

  Lot: 279

  İzmir Hükümet Camii Fotokart

  TLSold
 • Samsun Hükümet Konağı Genel Görünüm

  Lot No: 280

  Lot: 280

  Samsun Hükümet Konağı Genel Görünüm

  TLSold
 • Kastamonu Çayboyu Genel Görünüm

  Lot No: 281

  Lot: 281

  Kastamonu Çayboyu Genel Görünüm

  TLSold
 • Anadoluda Lise Binası Genel Görünüm

  Lot No: 282

  Lot: 282

  Anadoluda Lise Binası Genel Görünüm

  TLSold
 • Bursa Kız Muallim Mektebi Binası

  Lot No: 283

  Lot: 283

  Bursa Kız Muallim Mektebi Binası

  TLSold
 • İzmir Liman Genel Görünüm, Levant Pullu, S. Sarantopoulos Editörlü

  Lot No: 284

  Lot: 284

  İzmir Liman Genel Görünüm, Levant Pullu, S. Sarantopoulos Editörlü

  TLSold
 • Konya Çumra Kanalı'nda Köprüde Fesli Tipler

  Lot No: 285

  Lot: 285

  Konya Çumra Kanalı'nda Köprüde Fesli Tipler

  TLSold
 • Şapkalı Kadın ve Bastonlu Erkek Stüdyo Fotoğrafı

  Lot No: 286

  Lot: 286

  Şapkalı Kadın ve Bastonlu Erkek Stüdyo Fotoğrafı

  TLSold
 • 1971 Senesi Lise Talebeleri, Foto Hayat

  Lot No: 287

  Lot: 287

  1971 Senesi Lise Talebeleri, Foto Hayat

  TLSold
 • 1936 Senesi Hatıra Fotokartı-Sağ Alt Köşede Kırık Mevcut

  Lot No: 288

  Lot: 288

  1936 Senesi Hatıra Fotokartı-Sağ Alt Köşede Kırık Mevcut

  TLSold
 • Demirhisar Türk Savaş Gemisi

  Lot No: 289

  Lot: 289

  Demirhisar Türk Savaş Gemisi

  TLSold
 • Anadoluda Resmi Bir Bina Görünüm

  Lot No: 290

  Lot: 290

  Anadoluda Resmi Bir Bina Görünüm

  TLSold
 • Yöresel Kıyafetl Kadınlar Fotokart

  Lot No: 291

  Lot: 291

  Yöresel Kıyafetl Kadınlar Fotokart

  TLSold
 • Talebe ve Öğretmeni Hatıra Fotokart

  Lot No: 292

  Lot: 292

  Talebe ve Öğretmeni Hatıra Fotokart

  TLSold
 • Bursa Yeşil Türbe Mihrabı

  Lot No: 293

  Lot: 293

  Bursa Yeşil Türbe Mihrabı

  TLSold
 • Halıcıoğlu Lisesi Talebesinin 1931 Senesi Yeniyıl Tebrik Kartı

  Lot No: 294

  Lot: 294

  Halıcıoğlu Lisesi Talebesinin 1931 Senesi Yeniyıl Tebrik Kartı

  TLSold
 • Üniforması İçinde Türk Askeri Hatıra Fotokart-Sağ Alt Köşede Kırık Mevcut

  Lot No: 295

  Lot: 295

  Üniforması İçinde Türk Askeri Hatıra Fotokart-Sağ Alt Köşede Kırık Mevcut

  TLSold
 • Yerl Malı Haftasına Hazırlanan İlkokul Talebeleri Hatıra Fotokart

  Lot No: 296

  Lot: 296

  Yerl Malı Haftasına Hazırlanan İlkokul Talebeleri Hatıra Fotokart

  TLSold
 • 1930 Senes İmtihan Azaları Hatırası Fotokart

  Lot No: 297

  Lot: 297

  1930 Senes İmtihan Azaları Hatırası Fotokart

  TLSold
 • Ayasofya Camii İç Görünümünde Hünkar Mahfili, Bon Marche Editörlü

  Lot No: 298

  Lot: 298

  Ayasofya Camii İç Görünümünde Hünkar Mahfili, Bon Marche Editörlü

  TLSold
 • Malatya'da Lise Öğrencisinden 1932 Senesi Yeni Yıl Tebrik Kartı

  Lot No: 299

  Lot: 299

  Malatya'da Lise Öğrencisinden 1932 Senesi Yeni Yıl Tebrik Kartı

  TLSold
 • Afyon Zafer Anıtı Önünde Hatıra Fotokart

  Lot No: 300

  Lot: 300

  Afyon Zafer Anıtı Önünde Hatıra Fotokart

  TLSold
 • Bilecik Söğüt'te Kaymakam Çeşmesi Görünüm, Foto Rasıh

  Lot No: 301

  Lot: 301

  Bilecik Söğüt'te Kaymakam Çeşmesi Görünüm, Foto Rasıh

  TLSold
 • Anadoluda Bir Köy Evinde Hatıra Fotokart

  Lot No: 302

  Lot: 302

  Anadoluda Bir Köy Evinde Hatıra Fotokart

  TLSold
 • L6002 Savaş Uçağı

  Lot No: 303

  Lot: 303

  L6002 Savaş Uçağı

  TLSold
 • İnce Minare Çiçek Motifi Mimari Detayı, Foto A. Ektem

  Lot No: 304

  Lot: 304

  İnce Minare Çiçek Motifi Mimari Detayı, Foto A. Ektem

  TLSold
 • Ankara Tarihi Saat Kulesi Anadolu Türk Kitaphanesi

  Lot No: 305

  Lot: 305

  Ankara Tarihi Saat Kulesi Anadolu Türk Kitaphanesi

  TLSold
 • Alman Çeşmesi Önünde Hatıra Fotokart

  Lot No: 306

  Lot: 306

  Alman Çeşmesi Önünde Hatıra Fotokart

  TLSold
 • Anadoluda Resmi Bir Bina Genel Görünüm

  Lot No: 307

  Lot: 307

  Anadoluda Resmi Bir Bina Genel Görünüm

  TLSold
 • Edremit'te Bir Camii Girişi

  Lot No: 308

  Lot: 308

  Edremit'te Bir Camii Girişi

  TLSold
 • Koyunlarını Otlatan Çoban

  Lot No: 309

  Lot: 309

  Koyunlarını Otlatan Çoban

  TLSold
 • İstanbul Arnavutköy Manzarası Genel Görünüm-Kondisyon Yorgundur.

  Lot No: 310

  Lot: 310

  İstanbul Arnavutköy Manzarası Genel Görünüm-Kondisyon Yorgundur.

  TLSold
 • Constantinople Boğazdan Valide Camii Genel Görünüm, M.J.C. Editörlü-Kondisyon Yorgundur.

  Lot No: 311

  Lot: 311

  Constantinople Boğazdan Valide Camii Genel Görünüm, M.J.C. Editörlü-Kondisyon Yorgundur.

  TLSold
 • Parkta Fotoğraf Çekilen Türk Kadını

  Lot No: 312

  Lot: 312

  Parkta Fotoğraf Çekilen Türk Kadını

  TLSold
 • Constantinople Mamaia Plajı, İstanbul Damgalı

  Lot No: 313

  Lot: 313

  Constantinople Mamaia Plajı, İstanbul Damgalı

  TLSold
 • Erkek Lisesi Talebeleri Öğretmenleri İle Birlikte

  Lot No: 314

  Lot: 314

  Erkek Lisesi Talebeleri Öğretmenleri İle Birlikte

  TLSold
 • İstanbul Sultanahmet Camii Genel Görünüm, Foto Tuna-Kartın Ortasında Kırık Mevcut

  Lot No: 315

  Lot: 315

  İstanbul Sultanahmet Camii Genel Görünüm, Foto Tuna-Kartın Ortasında Kırık Mevcut

  TLSold
 • Türk Siyasetçi Burhan Cahit Morkaya

  Lot No: 316

  Lot: 316

  Türk Siyasetçi Burhan Cahit Morkaya

  TLSold
 • 1933 Senesi Deniz Subayı Stüdyo Fotokartı

  Lot No: 317

  Lot: 317

  1933 Senesi Deniz Subayı Stüdyo Fotokartı

  TLSold
 • Heinr Uhlenbruch Fotoğrafhanesinde Çekilmiş Bebek Kabin Fotoğrafı-10,5x6,5 cm.

  Lot No: 318

  Lot: 318

  Heinr Uhlenbruch Fotoğrafhanesinde Çekilmiş Bebek Kabin Fotoğrafı-10,5x6,5 cm.

  TLSold
 • 1920 Senesi Galatasaray Lisesi Aferin Kartı-10,5x7,5 cm.

  Lot No: 319

  Lot: 319

  1920 Senesi Galatasaray Lisesi Aferin Kartı-10,5x7,5 cm.

  TLSold
 • Yöresel Kıyafetli Fesli Tip Fotoğraf-8,5x6 cm.

  Lot No: 320

  Lot: 320

  Yöresel Kıyafetli Fesli Tip Fotoğraf-8,5x6 cm.

  TLSold
 • Ankara Kışla Caddesi Genel Görünüm-9,5x6,5 cm.

  Lot No: 321

  Lot: 321

  Ankara Kışla Caddesi Genel Görünüm-9,5x6,5 cm.

  TLSold
 • Türk Yazar Uşaki Zade Halit Ziya-Kondisyon Yorgundur.

  Lot No: 322

  Lot: 322

  Türk Yazar Uşaki Zade Halit Ziya-Kondisyon Yorgundur.

  TLSold
 • 1935 Senesi Erkek Askeri Lisesi 7. Sınıf Hatırası

  Lot No: 323

  Lot: 323

  1935 Senesi Erkek Askeri Lisesi 7. Sınıf Hatırası

  TLSold
 • İzmir Karataş Genel Görünüm

  Lot No: 324

  Lot: 324

  İzmir Karataş Genel Görünüm

  TLSold
 • İnşaat Malzemeleri Satan Chelouche Freres Mağazası Reklam Kartı-14,5x10 cm.

  Lot No: 325

  Lot: 325

  İnşaat Malzemeleri Satan Chelouche Freres Mağazası Reklam Kartı-14,5x10 cm.

  TLSold
 • Sofia'lı Sokol, Zvezda ve Banque De Commerce Şirketlerinin Reklam Kartı-14,5x10 cm.

  Lot No: 326

  Lot: 326

  Sofia'lı Sokol, Zvezda ve Banque De Commerce Şirketlerinin Reklam Kartı-14,5x10 cm.

  TLSold
 • İsrail Jaffa Filistin'de Faaliyet Gösteren Ticari Müesseseye Ait Fransızca ve İbranice Reklam Kartı-14,5x10 cm.

  Lot No: 327

  Lot: 327

  İsrail Jaffa Filistin'de Faaliyet Gösteren Ticari Müesseseye Ait Fransızca ve İbranice Reklam Kartı-14,5x10 cm.

  TLSold
 • İstanbul Beyoğlu Alp Oteli Taşbaskı Etiket-11,5x8 cm.

  Lot No: 328

  Lot: 328

  İstanbul Beyoğlu Alp Oteli Taşbaskı Etiket-11,5x8 cm.

  TLSold
 • İbn-i Sina Portresi Arkasında İbn-i Sina Damgalı İran Pulların Yer Aldığı Fragman-17,5x12 cm.

  Lot No: 329

  Lot: 329

  İbn-i Sina Portresi Arkasında İbn-i Sina Damgalı İran Pulların Yer Aldığı Fragman-17,5x12 cm.

  TLSold
 • İstanbul Tarabya Mıgırdıç Tokatlıyan Oteli Taşbaskı Etiketi-14,5x12 cm.

  Lot No: 330

  Lot: 330

  İstanbul Tarabya Mıgırdıç Tokatlıyan Oteli Taşbaskı Etiketi-14,5x12 cm.

  TLSold
 • Mohamed Salem Djezmati Constantinople Antetli 2 Lisan Zarf-15,5x12,5 cm.

  Lot No: 331

  Lot: 331

  Mohamed Salem Djezmati Constantinople Antetli 2 Lisan Zarf-15,5x12,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Galatasaray Spor Kulübü Kürek Şubesi Logolu Zarf-15,5x12,5 cm.

  Lot No: 332

  Lot: 332

  Osmanlı Dönemi, Galatasaray Spor Kulübü Kürek Şubesi Logolu Zarf-15,5x12,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, 19 Ocak 1340 Cuma Günü Takvim Yaprağı-15x11 cm.

  Lot No: 333

  Lot: 333

  Osmanlı Dönemi, 19 Ocak 1340 Cuma Günü Takvim Yaprağı-15x11 cm.

  TLSold
 • 11 Adet Farklı Görsellerde Bayram Tebrik Kartı Lotu

  Lot No: 334

  Lot: 334

  11 Adet Farklı Görsellerde Bayram Tebrik Kartı Lotu

  TLSold
 • İsveç Pulları ve Kraliyet Arması Görselli Kabartma Gofre Posta Kartı

  Lot No: 335

  Lot: 335

  İsveç Pulları ve Kraliyet Arması Görselli Kabartma Gofre Posta Kartı

  TLSold
 • Sosyal Yaşam, Talebe Hayatı ve Askeri Konulu Hatıra Amaçlı Çekilmiş 30 Adet Fotoğraf Fotokart Lotu

  Lot No: 336

  Lot: 336

  Sosyal Yaşam, Talebe Hayatı ve Askeri Konulu Hatıra Amaçlı Çekilmiş 30 Adet Fotoğraf Fotokart Lotu

  TLSold