Lot: 1

Current Price: 1,000 TL Starting Bid: 1,000 TL Estimated: TL Losing Winning

17-20 Ağustos 1937 Trakya Manevraları Tatbikatı Esnasında Mustafa Kemal Atatürk, Mareşal Fevzi Çakmak, Fransız Askeri Ateşe Gabriel Leleu ve Yabancı-Türk Subayların Yer Aldığı, Nadir Açılardan Çekilmiş, 3 Adet Basın Fotoğrafı

Fransız Askeri Ateşesi Gabriel Leleu'nun Terekesinden Çıkmış Olup, O Dönemin Meşhur Fotoğraf Stüdyosu Foto Süreyya Tarafından Tab Edilmiştir.

23x17 cm. - 23x17,5 cm. - 15x11,5 cm.

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 • Lots
 • Winnings
 • 17-20 Ağustos 1937 Trakya Manevraları Tatbikatı Esnasında Mustafa Kemal Atatürk, Mareşal Fevzi Çakmak, Fransız Askeri Ateşe Gabriel Leleu ve Yabancı-Türk Subayların Yer Aldığı, Nadir Açılardan Çekilmiş, 3 Adet Basın Fotoğrafı-Fransız Askeri Ateşesi Gabriel Leleu'nun Terekesinden Çıkmış Olup, O Dönemin Meşhur Fotoğraf Stüdyosu Foto Süreyya Tarafından Tab Edilmiştir.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  17-20 Ağustos 1937 Trakya Manevraları Tatbikatı Esnasında Mustafa Kemal Atatürk, Mareşal Fevzi Çakmak, Fransız Askeri Ateşe Gabriel Leleu ve Yabancı-Türk Subayların Yer Aldığı, Nadir Açılardan Çekilmiş, 3 Adet Basın Fotoğrafı-Fransız Askeri Ateşesi Gabriel Leleu'nun Terekesinden Çıkmış Olup, O Dönemin Meşhur Fotoğraf Stüdyosu Foto Süreyya Tarafından Tab Edilmiştir.

  TLSold
 • 19. yy. Fransız Yapımı, Sedef Kasalı, Gümüş Gövdeli, Çok Nadir, Katlanır Portatif Gözlük-Kapalı Hali: 7,5x3 cm.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  19. yy. Fransız Yapımı, Sedef Kasalı, Gümüş Gövdeli, Çok Nadir, Katlanır Portatif Gözlük-Kapalı Hali: 7,5x3 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Ayak Kısmından İtibaren Full Testere İşçiliği İle Kuş ve Çiçek Motifleri İşlenmiş, Bay ve Bayan Renklerinden Porselen Fincanları Bulunan, Gümüş Çift Zarf Fincanı-43,26 gr.
Zarf Ölçüsü: 5x4 cm.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  Osmanlı Dönemi, Ayak Kısmından İtibaren Full Testere İşçiliği İle Kuş ve Çiçek Motifleri İşlenmiş, Bay ve Bayan Renklerinden Porselen Fincanları Bulunan, Gümüş Çift Zarf Fincanı-43,26 gr. Zarf Ölçüsü: 5x4 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Bir Yüzünde Osmanlı Devlet Arması Diğer Yüzünde Cami ve Selvi Ağaçlarının Bulunduğu, Full Van Savat İşçilikli, Özel Birbirine Geçmeli Gümüş Zincir İle Dekore Edilmiş, Gümüş Savalı Hamayıl-91 gr.
7,5x6 cm.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  Osmanlı Dönemi, Bir Yüzünde Osmanlı Devlet Arması Diğer Yüzünde Cami ve Selvi Ağaçlarının Bulunduğu, Full Van Savat İşçilikli, Özel Birbirine Geçmeli Gümüş Zincir İle Dekore Edilmiş, Gümüş Savalı Hamayıl-91 gr. 7,5x6 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Rus 84 Gümüş ve Usta Damgalı, Üzerlerinde Kısmi Yarı Değerli Taşlar ve Kalem İşçilikleri Bulunan, 3 Adet Farklı Formda ve Ölçekte Gümüş Gece Çantası-14x7 cm.11,5x5 cm.9x5,5 cm. Toplam Ağırlık: 420 gram

  Lot No: 5

  Lot: 5

  19. yy. Rus 84 Gümüş ve Usta Damgalı, Üzerlerinde Kısmi Yarı Değerli Taşlar ve Kalem İşçilikleri Bulunan, 3 Adet Farklı Formda ve Ölçekte Gümüş Gece Çantası-14x7 cm.11,5x5 cm.9x5,5 cm. Toplam Ağırlık: 420 gram

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Galata Bölgesinde Gümüş Satıcısı Ermeni T. Ekserdjoglou'nun 800 Ayar Gümüşten Yapmış Olduğu Özel Kutusun da Yumurtalık, Peçetelik ve Kaşığı-55,11 gram Ermeni Satıcılar Arasında Çok Nadir Görülmektedir.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  Osmanlı Dönemi, Galata Bölgesinde Gümüş Satıcısı Ermeni T. Ekserdjoglou'nun 800 Ayar Gümüşten Yapmış Olduğu Özel Kutusun da Yumurtalık, Peçetelik ve Kaşığı-55,11 gram Ermeni Satıcılar Arasında Çok Nadir Görülmektedir.

  TLSold
 • 19. yy İngiliz Üretimi, Üzeri Full Çizgi Şeklinde Aznavur İşçilik İle Süslenmiş, Kapaklı Çok Özel Gümüş Puroluk-12x5,5 cm 103,62 gram

  Lot No: 7

  Lot: 7

  19. yy İngiliz Üretimi, Üzeri Full Çizgi Şeklinde Aznavur İşçilik İle Süslenmiş, Kapaklı Çok Özel Gümüş Puroluk-12x5,5 cm 103,62 gram

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Full Van Savat İşçilikli, Gümüşten Mamul, Üzerinde Bitkisel Motifler ve Geometrik Motifler Bulunan, Gümüş Ağızlık ve Tığ-Van Savatlı Objeler Arasında Nadir Objelerdendir.

  Lot No: 8

  Lot: 8

  Osmanlı Dönemi, Full Van Savat İşçilikli, Gümüşten Mamul, Üzerinde Bitkisel Motifler ve Geometrik Motifler Bulunan, Gümüş Ağızlık ve Tığ-Van Savatlı Objeler Arasında Nadir Objelerdendir.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Gümüş Kamçılı, Zenne Taneli, Usta İşi, 99'luk Katalin Tesbih-Bir Durağından Kırıklık Vardır.
43 cm.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  Osmanlı Dönemi, Gümüş Kamçılı, Zenne Taneli, Usta İşi, 99'luk Katalin Tesbih-Bir Durağından Kırıklık Vardır. 43 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Beykoz Cam Atölyesinde Yapılmış, Üzerleri Mine İşçiliği İle Süslenmiş, Kusursuz Kondisyonda Mavi ve Beyaz Renklerde, Kapaklı Cam Koparma Beykoz Çift Gülabdan-29x7 cm. Bu Kondisyon da Kapaklı Günümüzde Nadir Çıkmaktadır.

  Lot No: 10

  Lot: 10

  Osmanlı Dönemi, Beykoz Cam Atölyesinde Yapılmış, Üzerleri Mine İşçiliği İle Süslenmiş, Kusursuz Kondisyonda Mavi ve Beyaz Renklerde, Kapaklı Cam Koparma Beykoz Çift Gülabdan-29x7 cm. Bu Kondisyon da Kapaklı Günümüzde Nadir Çıkmaktadır.

  TLSold
 • Mustafa Kemal Paşa Temalı, Üç Dilde Yazılmış, Orta Kısmında Atatürk'ün Portresinin Yer Aldığı, Kenar Kısımlarında Ay Yıldızların Bulunduğu, Çok Nadir Teneke Sigara Kutusu-9x7,5 cm.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  Mustafa Kemal Paşa Temalı, Üç Dilde Yazılmış, Orta Kısmında Atatürk'ün Portresinin Yer Aldığı, Kenar Kısımlarında Ay Yıldızların Bulunduğu, Çok Nadir Teneke Sigara Kutusu-9x7,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Giubek Firmasının Çıkarmış Olduğu, Üst Yüzey Kısmında Çok Renkli Osmalı Devlet Armasının Yer Aldığı, İç Kısmındada Yine Devlet Armalarının Bulunduğu, Çil Kondisyonda Teneke Sigara Kutusu-12x7,5 cm.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  Osmanlı Dönemi, Giubek Firmasının Çıkarmış Olduğu, Üst Yüzey Kısmında Çok Renkli Osmalı Devlet Armasının Yer Aldığı, İç Kısmındada Yine Devlet Armalarının Bulunduğu, Çil Kondisyonda Teneke Sigara Kutusu-12x7,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Muhteşem Görsele Sahip, Üst Kısmında Osmanlı Devlet Armasının ve Meşrutiyet Bayraklarının Yer Aldığı, Selanik-Manastır Demiryolları Tren Tarifesi-26,5x18,5 cm.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  Osmanlı Dönemi, Muhteşem Görsele Sahip, Üst Kısmında Osmanlı Devlet Armasının ve Meşrutiyet Bayraklarının Yer Aldığı, Selanik-Manastır Demiryolları Tren Tarifesi-26,5x18,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Muhteşem Görsele Sahip, Üst Kısmında Osmanlı Devlet Armasının ve Meşrutiyet Bayraklarının Yer Aldığı, Sultan Mehmed Reşad'ın Rumeli Seyahati İçin Yapılmış, Çok Nadir Tren Tarifesi-26,5x19 cm.

  Lot No: 14

  Lot: 14

  Osmanlı Dönemi, Muhteşem Görsele Sahip, Üst Kısmında Osmanlı Devlet Armasının ve Meşrutiyet Bayraklarının Yer Aldığı, Sultan Mehmed Reşad'ın Rumeli Seyahati İçin Yapılmış, Çok Nadir Tren Tarifesi-26,5x19 cm.

  TLSold
 • 1900'lerin Başı, Sultan II. Abdülhamid'in Metamorfik Görselli, Porselenden Mamul, Üzerinde Almanca ''Tatlı Bir Teselli Kaldı Ona'' Yazısı Bulunan, Çok Nadir Pipo Başlığı-9 cm.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  1900'lerin Başı, Sultan II. Abdülhamid'in Metamorfik Görselli, Porselenden Mamul, Üzerinde Almanca ''Tatlı Bir Teselli Kaldı Ona'' Yazısı Bulunan, Çok Nadir Pipo Başlığı-9 cm.

  TLSold
 • 1921 Tarihli, Gövdesi Abanoz Ağacından Ağız Kısmı Boynuzdan Mamul, İşgal Yıllarında Fransız Askerleri Tarafından Yapılmış, Üzerinde Adana, Kilis, 1921, Campagne Du Levant Yazılarının ve Ay Yıldız Görselinin Kazındığı Çok Nadir Pipo-İşgal Dönemi Nadir Objelerden Birisidir.
16 cm.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  1921 Tarihli, Gövdesi Abanoz Ağacından Ağız Kısmı Boynuzdan Mamul, İşgal Yıllarında Fransız Askerleri Tarafından Yapılmış, Üzerinde Adana, Kilis, 1921, Campagne Du Levant Yazılarının ve Ay Yıldız Görselinin Kazındığı Çok Nadir Pipo-İşgal Dönemi Nadir Objelerden Birisidir. 16 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Doğu Cephesindeki Fransız Askerler İçin Hatıra Amaçlı Yapılmış, Hilalin Altında Orient Yazılı, Bronz Üzeri Mine İşçilikli, Çok Nadir Yaka İğnesi-4,5x3,5 cm.

  Lot No: 17

  Lot: 17

  Osmanlı Dönemi, Doğu Cephesindeki Fransız Askerler İçin Hatıra Amaçlı Yapılmış, Hilalin Altında Orient Yazılı, Bronz Üzeri Mine İşçilikli, Çok Nadir Yaka İğnesi-4,5x3,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Şemse Formunda, Kabartma Çelenk Şeklinde, Amel-i Veli Usta Damgalı, Gümüşten Mamul, Genel İtibari İle Sultanın Çadır Girişinde veyahut Tepe Merkez Kısmında Kullanılmış Çok Nadir Alamet-Arka Kısmında Dikilme Aparatları Vardır.
162,11 gr.
16x13 cm.

  Lot No: 18

  Lot: 18

  Osmanlı Dönemi, Şemse Formunda, Kabartma Çelenk Şeklinde, Amel-i Veli Usta Damgalı, Gümüşten Mamul, Genel İtibari İle Sultanın Çadır Girişinde veyahut Tepe Merkez Kısmında Kullanılmış Çok Nadir Alamet-Arka Kısmında Dikilme Aparatları Vardır. 162,11 gr. 16x13 cm.

  TLSold
 • II. Alexander' in 1877 Tarihinde Türk-Rus Savaşının Başlama Anısına Çok Az Sayıda Basılmış Nadir Madalyon-Çap: 2,5 cm.

  Lot No: 19

  Lot: 19

  II. Alexander' in 1877 Tarihinde Türk-Rus Savaşının Başlama Anısına Çok Az Sayıda Basılmış Nadir Madalyon-Çap: 2,5 cm.

  TLSold
 • Souvenir De Constantinople, Osmanlı Tuğralı Özel Saray Cildinde, Sebah & Joaillier'in Hazırlanmış Olduğu Çok Özel İstanbul Boğaz Fotoğraf Panoraması-180x14,5 cm.

  Lot No: 20

  Lot: 20

  Souvenir De Constantinople, Osmanlı Tuğralı Özel Saray Cildinde, Sebah & Joaillier'in Hazırlanmış Olduğu Çok Özel İstanbul Boğaz Fotoğraf Panoraması-180x14,5 cm.

  TLSold
 • Souvenir De Constantinople, Osmanlı Tuğralı Özel Saray Cildinde, Sebah & Joaillier'in Hazırlanmış Olduğu İstanbul'daki Meslek Grupları, Ara Sokakları, Padişah'ın Selamlık Merasimleri ve Önemli Yapılarını Konu Alan, 30 Parçadan Oluşan Çok Özel Albüm-Fotoğaf Ölçüsü: 17x12 cm.
Albüm Ölçüsü: 23x16 cm.

  Lot No: 21

  Lot: 21

  Souvenir De Constantinople, Osmanlı Tuğralı Özel Saray Cildinde, Sebah & Joaillier'in Hazırlanmış Olduğu İstanbul'daki Meslek Grupları, Ara Sokakları, Padişah'ın Selamlık Merasimleri ve Önemli Yapılarını Konu Alan, 30 Parçadan Oluşan Çok Özel Albüm-Fotoğaf Ölçüsü: 17x12 cm. Albüm Ölçüsü: 23x16 cm.

  TLSold
 • Souvenir De Constantinople, Osmanlı Tuğralı Özel Saray Cildinde, Sebah & Joaillier'in Hazırlanmış Olduğu İstanbul'daki Meslek Grupları, Ara Sokakları, Padişah'ın Selamlık Merasimleri ve Önemli Yapılarını Konu Alan, 40 Parçadan Oluşan Albüm Fotoğraf Lotu-Fotoğaf Ölçüsü: 17x12 cm.
Albüm Ölçüsü: 24,5x19,5 cm.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  Souvenir De Constantinople, Osmanlı Tuğralı Özel Saray Cildinde, Sebah & Joaillier'in Hazırlanmış Olduğu İstanbul'daki Meslek Grupları, Ara Sokakları, Padişah'ın Selamlık Merasimleri ve Önemli Yapılarını Konu Alan, 40 Parçadan Oluşan Albüm Fotoğraf Lotu-Fotoğaf Ölçüsü: 17x12 cm. Albüm Ölçüsü: 24,5x19,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi Kırmızı Renkte Saray Cildinde, Muayeni Luhum (Hayvanların Et Muayenesi), Orman ve Maden Nezareti Baytar Mekteb-i Doktor Abdulllah İstanbul 1316-320 Sayfa
20x14 cm.

  Lot No: 23

  Lot: 23

  Osmanlı Dönemi Kırmızı Renkte Saray Cildinde, Muayeni Luhum (Hayvanların Et Muayenesi), Orman ve Maden Nezareti Baytar Mekteb-i Doktor Abdulllah İstanbul 1316-320 Sayfa 20x14 cm.

  TLSold
 • The Complete History Of The Russian War; 1856 New York Basımı, İçerisinde 16 Adet İllüstrasyon Sayfası, Sivastopol Cephesinde Askeri Pozisyonları Gösterir Katlanır Gravür ve Savaş Bölgelerini Gösterirr Katlanır Harita Bulunan, Kırım Savaşı İle İlgili Özel Gofre Cildinde Nadir Kitap, Haliyle-181 Sayfa + 3 Planj

  Lot No: 24

  Lot: 24

  The Complete History Of The Russian War; 1856 New York Basımı, İçerisinde 16 Adet İllüstrasyon Sayfası, Sivastopol Cephesinde Askeri Pozisyonları Gösterir Katlanır Gravür ve Savaş Bölgelerini Gösterirr Katlanır Harita Bulunan, Kırım Savaşı İle İlgili Özel Gofre Cildinde Nadir Kitap, Haliyle-181 Sayfa + 3 Planj

  TLSold
 • Au Bon Marche, 1911 Paris Basımı, Ünlü Oryantalist Ressam Albert Pasini'nin 1881'de Kurulan Fransız Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği Tarafından Paris'te Açılan Sergisinin Kataloğudur, İçerisinde Pasini'nin Ünlü Resimlerinin (Constantinople, Türk Kadınları, Galata, Kapalıçarşı gibi.) ve Oryantalist Halı Desenlerinin Çok Sayıda Görselleri Mevcuttur-33 Sayfa

  Lot No: 25

  Lot: 25

  Au Bon Marche, 1911 Paris Basımı, Ünlü Oryantalist Ressam Albert Pasini'nin 1881'de Kurulan Fransız Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği Tarafından Paris'te Açılan Sergisinin Kataloğudur, İçerisinde Pasini'nin Ünlü Resimlerinin (Constantinople, Türk Kadınları, Galata, Kapalıçarşı gibi.) ve Oryantalist Halı Desenlerinin Çok Sayıda Görselleri Mevcuttur-33 Sayfa

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Sultan II. Abdülhamid Tuğralı, Sahlı ve Çeşnili, Gümüşten Mamul, Ufak Formda, Üzerleri Kabartma Çiçek Desenli, Tutma Kulbu Çiçek Motifli, Nadir Formda Kapaklı Lokumluk-Çap: 11 cm.
83,64 gr.

  Lot No: 26

  Lot: 26

  Osmanlı Dönemi, Sultan II. Abdülhamid Tuğralı, Sahlı ve Çeşnili, Gümüşten Mamul, Ufak Formda, Üzerleri Kabartma Çiçek Desenli, Tutma Kulbu Çiçek Motifli, Nadir Formda Kapaklı Lokumluk-Çap: 11 cm. 83,64 gr.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Saray İşi Deri Cildinde, Bir Yüzünde Osmanlı Devlet Arması, Diğer Yüzünde Sultan ll. Abdülhamid Tuğrasının Bulunduğu, Sayfa Kenarları Altın Yaldızlı Saray Defteri-29,5x21 cm. İane-i İlmiye Komisyonu Adliye Defteri (Karar Defteri)

  Lot No: 27

  Lot: 27

  Osmanlı Dönemi, Saray İşi Deri Cildinde, Bir Yüzünde Osmanlı Devlet Arması, Diğer Yüzünde Sultan ll. Abdülhamid Tuğrasının Bulunduğu, Sayfa Kenarları Altın Yaldızlı Saray Defteri-29,5x21 cm. İane-i İlmiye Komisyonu Adliye Defteri (Karar Defteri)

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Saray Cildinde, Mir'at-ı Vukat-ı Harbiye, Selanikli Tevfik, İstanbul Tercüman-ı Hakikat Matbaası, 1897 Tarihli -304 Sayfa
24x16 cm.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  Osmanlı Dönemi, Saray Cildinde, Mir'at-ı Vukat-ı Harbiye, Selanikli Tevfik, İstanbul Tercüman-ı Hakikat Matbaası, 1897 Tarihli -304 Sayfa 24x16 cm.

  TLSold
 • A Diary In The East; 1869 Londra Basımı, William Howard Russell'in Hazırlanmış Olduğu, Galler Prens ve Prensesinin Londra'dan Başlayıp, Osmanlı Dönemi Mısır, Filistin, Çanakkale, İstanbul ve Kırım'ı Kapsayan Detaylı Seyahatnamesi, İçerisinde Renkli Litograf Görsellerin Yer Aldığı Nadir Seyahatname, Haliyle-650 Sayfa

  Lot No: 29

  Lot: 29

  A Diary In The East; 1869 Londra Basımı, William Howard Russell'in Hazırlanmış Olduğu, Galler Prens ve Prensesinin Londra'dan Başlayıp, Osmanlı Dönemi Mısır, Filistin, Çanakkale, İstanbul ve Kırım'ı Kapsayan Detaylı Seyahatnamesi, İçerisinde Renkli Litograf Görsellerin Yer Aldığı Nadir Seyahatname, Haliyle-650 Sayfa

  TLSold
 • Angora Constantinople Londres, Mustafa Kemal'in Doğuda'ki İngiliz Politikası; Yazarı Berthe Georges Gaulis, 1921 Paris Basımı, Ankara İstanbul ve Londra Hattındaki Politik Olayları Kapsayan Fransızca Değerli Bir Kitap-257 Sayfa

  Lot No: 30

  Lot: 30

  Angora Constantinople Londres, Mustafa Kemal'in Doğuda'ki İngiliz Politikası; Yazarı Berthe Georges Gaulis, 1921 Paris Basımı, Ankara İstanbul ve Londra Hattındaki Politik Olayları Kapsayan Fransızca Değerli Bir Kitap-257 Sayfa

  TLSold
 • Sheikh Haroun Abdullah, Bir Türk Şairi ve Şiirleri; Henri M. Leon, 1916 Londra Basımı, İçerisinde Osmanlı Dönemi Şeyh Harun Abdullah'a Hazırlanmış Mevlevi Şiirlerinin Yer Aldığı Çok Özel Bir Kitap-Abdullah Quilliam; 19. yy.'da Müslüman Olup İngiltere'nin İlk Camiisini ve İslam Merkezini Kurmuştur. Henry M. Leon İsmini de Kullanmaktadır. Abdülhamid Tarafından British Adaları Şeyhliği Verilmiştir.1903/1908 Yılları Arasında İstanbul'da Bulunduğu Sırada Sufizm ve Mevleviliği Yakından İnceleme İmkanı Bulmuştur. Çok Nadir Bir Kitaptır.

  Lot No: 31

  Lot: 31

  Sheikh Haroun Abdullah, Bir Türk Şairi ve Şiirleri; Henri M. Leon, 1916 Londra Basımı, İçerisinde Osmanlı Dönemi Şeyh Harun Abdullah'a Hazırlanmış Mevlevi Şiirlerinin Yer Aldığı Çok Özel Bir Kitap-Abdullah Quilliam; 19. yy.'da Müslüman Olup İngiltere'nin İlk Camiisini ve İslam Merkezini Kurmuştur. Henry M. Leon İsmini de Kullanmaktadır. Abdülhamid Tarafından British Adaları Şeyhliği Verilmiştir.1903/1908 Yılları Arasında İstanbul'da Bulunduğu Sırada Sufizm ve Mevleviliği Yakından İnceleme İmkanı Bulmuştur. Çok Nadir Bir Kitaptır.

  TLSold
 • Meşhur Hattat M. Halim Özyazıcı Ketebeli, 1960 Senesinde Yapmış Olduğu Düşünülen, ''Ne Vasi Ol, Ne Kefil Ol, Ne Vekil'' Yazılı, Kenarları Tezhipli Talik Hat Yazı Çalışması-50,5x29 cm.

  Lot No: 32

  Lot: 32

  Meşhur Hattat M. Halim Özyazıcı Ketebeli, 1960 Senesinde Yapmış Olduğu Düşünülen, ''Ne Vasi Ol, Ne Kefil Ol, Ne Vekil'' Yazılı, Kenarları Tezhipli Talik Hat Yazı Çalışması-50,5x29 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Juventa Marka, Art Nouveau, Değişik Formda, Kusursuz Kondisyonda Vazo-31 cm.

  Lot No: 33

  Lot: 33

  19. yy. Juventa Marka, Art Nouveau, Değişik Formda, Kusursuz Kondisyonda Vazo-31 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Dresden Damgalı, Porselenden Mamul, Çok Renkli, Şarkı Söyleyen Maymun Figürü-Çok Nadir Dresden Objelerden Birisidir.
20 cm.

  Lot No: 34

  Lot: 34

  19. yy. Dresden Damgalı, Porselenden Mamul, Çok Renkli, Şarkı Söyleyen Maymun Figürü-Çok Nadir Dresden Objelerden Birisidir. 20 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Alman Üretici WMF Taradından Yapılmış, Kapak Kısmı ve Kenar Köşeleri Olmak Üzere Dört Bir Yanında Melek Motifleri Kullanılmış, Kabartma Çiçek Motifleri İle Süslenmiş, Mücevher İle İlgili Betimlemeler Yapılmış, Çok Büyük Boyutta, Çok Özel Kapaklı Mücevher Kutusu-Bugüne Kadar Görülmüş Nadir Mücevher Kutularından Birisidir.
32x21x14 cm.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  19. yy. Alman Üretici WMF Taradından Yapılmış, Kapak Kısmı ve Kenar Köşeleri Olmak Üzere Dört Bir Yanında Melek Motifleri Kullanılmış, Kabartma Çiçek Motifleri İle Süslenmiş, Mücevher İle İlgili Betimlemeler Yapılmış, Çok Büyük Boyutta, Çok Özel Kapaklı Mücevher Kutusu-Bugüne Kadar Görülmüş Nadir Mücevher Kutularından Birisidir. 32x21x14 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Mehmet Hulisi Ketebeli, 1315 Tarihli, Fizyonomi Üzerine Kaside Yazılı, Altın Tezhipli Hat Yazı Çalışması-25x22 cm.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  Osmanlı Dönemi, Mehmet Hulisi Ketebeli, 1315 Tarihli, Fizyonomi Üzerine Kaside Yazılı, Altın Tezhipli Hat Yazı Çalışması-25x22 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, 1273 Tarihli, Sol Üst Köşede Celaleddin İmzası Bulunan, 4 Satırlık Kenarları Ebrulu Sülüh Nezih Hat Yazı Çalışması-36x28 cm.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  Osmanlı Dönemi, 1273 Tarihli, Sol Üst Köşede Celaleddin İmzası Bulunan, 4 Satırlık Kenarları Ebrulu Sülüh Nezih Hat Yazı Çalışması-36x28 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, 1325 (1909) Senesi, Meşhur Oyma Sanatçısı Osman Nuri Sümbül'ün Dekupe Tekniği İle Yapmış Olduğu Tuğra Çalışması-30x23,5 cm.

  Lot No: 38

  Lot: 38

  Osmanlı Dönemi, 1325 (1909) Senesi, Meşhur Oyma Sanatçısı Osman Nuri Sümbül'ün Dekupe Tekniği İle Yapmış Olduğu Tuğra Çalışması-30x23,5 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Avrupa Üretimi, Üzerine Kayık ve Balıkçıların Resmedildiği, Mors Dişinden Mamul, Kapaklı Enfiye Kutusu-10,5x6 cm.

  Lot No: 39

  Lot: 39

  19. yy. Avrupa Üretimi, Üzerine Kayık ve Balıkçıların Resmedildiği, Mors Dişinden Mamul, Kapaklı Enfiye Kutusu-10,5x6 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Çekoslovak Bohem Üretimi, Kutusunda Kristal Ağzılık-Bohem Objeler Arasında Çok Nadir Bir Parçadır.
12 cm.

  Lot No: 40

  Lot: 40

  19. yy. Çekoslovak Bohem Üretimi, Kutusunda Kristal Ağzılık-Bohem Objeler Arasında Çok Nadir Bir Parçadır. 12 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Avrupa Topraklarında Yapılmış, Üzeri Tombak İşçilikli, Kabartma Çiçek Desenleri İle Süslü, Meyve Formunda, Ortadan Açılır Çok Nadir Formda Buhurdan-11x7,5 cm.

  Lot No: 41

  Lot: 41

  Osmanlı Dönemi, Avrupa Topraklarında Yapılmış, Üzeri Tombak İşçilikli, Kabartma Çiçek Desenleri İle Süslü, Meyve Formunda, Ortadan Açılır Çok Nadir Formda Buhurdan-11x7,5 cm.

  TLSold
 • 18. yy. Osmanlı Topraklarında Kullanılmış, Genelde Değerli Eşyaların Taşınmasında Kullanılan, Bronzdan Mamul, Kilitli ve Kapaklı Mücevher Kutusu-14x10,5x10 cm.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  18. yy. Osmanlı Topraklarında Kullanılmış, Genelde Değerli Eşyaların Taşınmasında Kullanılan, Bronzdan Mamul, Kilitli ve Kapaklı Mücevher Kutusu-14x10,5x10 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Viyana Yapımı, Kenar Kısımlarında Duvara Yaslanmış, Oryantalist Tophane Lüle İçen Figürlerin Bulunduğu, Bronz Çift Taraflı Kitap Standı-15x12 cm.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  19. yy. Viyana Yapımı, Kenar Kısımlarında Duvara Yaslanmış, Oryantalist Tophane Lüle İçen Figürlerin Bulunduğu, Bronz Çift Taraflı Kitap Standı-15x12 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Avrupa Üretimi, Victory Silver Firması Tarafından Kaide Kısmının Yapılmış Olduğu, Orta Hazne Kısmı Opalinden İmal Edilmiş, Üzeri Gofre Mine İşçiliği İle Süslendirilmiş, Sepet Formunda Çok Özel Şekerlik-30x22 cm.

  Lot No: 44

  Lot: 44

  19. yy. Avrupa Üretimi, Victory Silver Firması Tarafından Kaide Kısmının Yapılmış Olduğu, Orta Hazne Kısmı Opalinden İmal Edilmiş, Üzeri Gofre Mine İşçiliği İle Süslendirilmiş, Sepet Formunda Çok Özel Şekerlik-30x22 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Ortaköy Camii'nin ve Boğaz Hattını Konu Alan, Kenarları Çiçek Motifleri İle Süslü, Dikdörtgen Formda Çok Özel Pulat Tepsi-Orta Kısmında Ufak Boya Dökülmesi Mevcuttur.
61x46 cm.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  Osmanlı Dönemi, Ortaköy Camii'nin ve Boğaz Hattını Konu Alan, Kenarları Çiçek Motifleri İle Süslü, Dikdörtgen Formda Çok Özel Pulat Tepsi-Orta Kısmında Ufak Boya Dökülmesi Mevcuttur. 61x46 cm.

  TLSold
 • 19. yy. 24 Adet Küpten Oluşan, Küpün 6 Tarafında Değişik Görselin Bulunduğu, Üzerlerinde Oryantalist Alaaddin'in Sihirli Lambasının Hikayesinden Görsellerin Bulunduğu, Tamamı Ahşaptan Mamul, Özel Kutusunda, Çok Nadir Koleksiyonluk Oyuncak Puzzle-28x19 cm.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  19. yy. 24 Adet Küpten Oluşan, Küpün 6 Tarafında Değişik Görselin Bulunduğu, Üzerlerinde Oryantalist Alaaddin'in Sihirli Lambasının Hikayesinden Görsellerin Bulunduğu, Tamamı Ahşaptan Mamul, Özel Kutusunda, Çok Nadir Koleksiyonluk Oyuncak Puzzle-28x19 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Son Sadrazam Ahmet Tevfik Paşa'nın Elliott Fry Fotoğrafhanesinde Çektirmiş Olduğu, Özel Osmanlı Devlet Armalı Kağıdında, Büyük Boy Çok Özel Kabin Fotoğrafı-30x25 cm.

  Lot No: 47

  Lot: 47

  Osmanlı Dönemi, Son Sadrazam Ahmet Tevfik Paşa'nın Elliott Fry Fotoğrafhanesinde Çektirmiş Olduğu, Özel Osmanlı Devlet Armalı Kağıdında, Büyük Boy Çok Özel Kabin Fotoğrafı-30x25 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Sultan Mehmet Reşad 'ın Oğulları Hanedan Üyesi Şehzade Ömer Hilmi Efendi ile Şehzade Faruk Efendi'nin Phebus Fotoğrafhanesinde Çektirmiş Oldukları Çok Özel Kabin Fotoğrafları-22,5x17 cm.

  Lot No: 48

  Lot: 48

  Osmanlı Dönemi, Sultan Mehmet Reşad 'ın Oğulları Hanedan Üyesi Şehzade Ömer Hilmi Efendi ile Şehzade Faruk Efendi'nin Phebus Fotoğrafhanesinde Çektirmiş Oldukları Çok Özel Kabin Fotoğrafları-22,5x17 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Son Halife Abdülmecid Efendi'nin Kızı Sultan Dürrüşehvar'ın Sebah & Joaillier Fotoğrafhanesinde Çektirmiş Olduğu, Büyük Boy Çok Özel Kabin Fotoğrafı-29x22 cm.

  Lot No: 49

  Lot: 49

  Osmanlı Dönemi, Son Halife Abdülmecid Efendi'nin Kızı Sultan Dürrüşehvar'ın Sebah & Joaillier Fotoğrafhanesinde Çektirmiş Olduğu, Büyük Boy Çok Özel Kabin Fotoğrafı-29x22 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Son Halife Abdülmecid Efendi'nin Bizzat Kendi İmzasını Taşıyan, Hanedan Kolyeli Özel Fotoğraf Kabında Büyük Boy Portre Nadir Fotoğraf İle Birlikte Gofre İmzasını Taşıyan Kartviziti-33x23 cm. Sağ Alt Köşede Editörün Kufi Yazılı İsmi Bulunmaktadır.

  Lot No: 50

  Lot: 50

  Osmanlı Dönemi, Son Halife Abdülmecid Efendi'nin Bizzat Kendi İmzasını Taşıyan, Hanedan Kolyeli Özel Fotoğraf Kabında Büyük Boy Portre Nadir Fotoğraf İle Birlikte Gofre İmzasını Taşıyan Kartviziti-33x23 cm. Sağ Alt Köşede Editörün Kufi Yazılı İsmi Bulunmaktadır.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Sultan II. Abdülhamid Tuğralı, Osmanlı Devlet Armasının Yer Aldığı, Kenarlarında Hilallerin Bulunduğu, Kalem İşçilikli, Her Bir Parçasında Yapan Ermeni Usta Aram Kahyayan Damgalarının Yer Aldığı, Full Telkari İşçilikli, Sarayda Kullanıldığı Tahmin Edilen Gümüş Çok Özel Kemer-337 gr.
92 cm.

  Lot No: 51

  Lot: 51

  Osmanlı Dönemi, Sultan II. Abdülhamid Tuğralı, Osmanlı Devlet Armasının Yer Aldığı, Kenarlarında Hilallerin Bulunduğu, Kalem İşçilikli, Her Bir Parçasında Yapan Ermeni Usta Aram Kahyayan Damgalarının Yer Aldığı, Full Telkari İşçilikli, Sarayda Kullanıldığı Tahmin Edilen Gümüş Çok Özel Kemer-337 gr. 92 cm.

  TLSold
 • Çanakkale Dönemi Subaylara Verilmiş Olan, Mineli, Temiz Kondisyonda, Alman BB&C Üretimi Çanakkale Harp Madalyası-6 cm.

  Lot No: 52

  Lot: 52

  Çanakkale Dönemi Subaylara Verilmiş Olan, Mineli, Temiz Kondisyonda, Alman BB&C Üretimi Çanakkale Harp Madalyası-6 cm.

  TLSold
 • Sultan Abdülmecid Dönemi, Düşenlere Yardım Eden İçin Verilmiş, Gümüş, Kurdelalı ve Askılı Tahlis-i Can veya Diğer Adıyla Tahlisiye Madalyası-26,80 gr.
Çap: 3,5 cm.

  Lot No: 53

  Lot: 53

  Sultan Abdülmecid Dönemi, Düşenlere Yardım Eden İçin Verilmiş, Gümüş, Kurdelalı ve Askılı Tahlis-i Can veya Diğer Adıyla Tahlisiye Madalyası-26,80 gr. Çap: 3,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, İç ve Dış Kısmında Ayetlerin Yer Aldığı, İç Kısımda Ermenice Yazıların Bulunduğu, Bronzdan Mamul, Çok Özel Şifa Tası-Çap: 16 cm.

  Lot No: 54

  Lot: 54

  Osmanlı Dönemi, İç ve Dış Kısmında Ayetlerin Yer Aldığı, İç Kısımda Ermenice Yazıların Bulunduğu, Bronzdan Mamul, Çok Özel Şifa Tası-Çap: 16 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Ebru ve El Tezhipleri İle Süslü, 1286 Tarihli, Hocası Mehmet Şakir Efendi Olan Şamlı Talebe Abdüsselam Efendi Tarafından Yazılmış, Zikrullahın Fazileti Konulu Arapça Hadis Metninin Yer Aldığı ''Lezzetleri Kesen Ölümü Anmayı Çoğaltır, Resulullah (s.a.v) Buyurdu, Çünkü Sizler Eğer Onu Darlıkta Anlarsanız Allah Onu Sizin İçin Genişletir ve Sizi Onunla Razı Kılar'' Yazısı Bulunan İcazet Levha-24,5x20 cm.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  Osmanlı Dönemi, Ebru ve El Tezhipleri İle Süslü, 1286 Tarihli, Hocası Mehmet Şakir Efendi Olan Şamlı Talebe Abdüsselam Efendi Tarafından Yazılmış, Zikrullahın Fazileti Konulu Arapça Hadis Metninin Yer Aldığı ''Lezzetleri Kesen Ölümü Anmayı Çoğaltır, Resulullah (s.a.v) Buyurdu, Çünkü Sizler Eğer Onu Darlıkta Anlarsanız Allah Onu Sizin İçin Genişletir ve Sizi Onunla Razı Kılar'' Yazısı Bulunan İcazet Levha-24,5x20 cm.

  TLSold
 • Sultan II. Abdülhamid Tuğralı, Yunan Muharebesi Madalya Berat-i Hümayunu-56x28 cm.

  Lot No: 56

  Lot: 56

  Sultan II. Abdülhamid Tuğralı, Yunan Muharebesi Madalya Berat-i Hümayunu-56x28 cm.

  TLSold
 • Sultan II. Abdülhamid Tuğralı, Mustafa Oğlu Ali Efendi'nin Sultan Süleyman Vakfı Uhdesinde Yevmi Bir Akçe İle Görev Berat-i Hümayunu-61x27 cm.

  Lot No: 57

  Lot: 57

  Sultan II. Abdülhamid Tuğralı, Mustafa Oğlu Ali Efendi'nin Sultan Süleyman Vakfı Uhdesinde Yevmi Bir Akçe İle Görev Berat-i Hümayunu-61x27 cm.

  TLSold
 • Sultan Mehmed Reşad Tuğralı, 1306 Tarihli, Mektebi Sultani İkinci Sene Talebesi İçin Zikri Cemil Diploma-27x18,5 cm.

  Lot No: 58

  Lot: 58

  Sultan Mehmed Reşad Tuğralı, 1306 Tarihli, Mektebi Sultani İkinci Sene Talebesi İçin Zikri Cemil Diploma-27x18,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, İstanbul Avukat İsmail Oğlu Saadettin Bey Avukat Ruhsatnamesi, Döneminin Meşhur Çerçevecisi Madam V. Moiz Baruh Tarafından Yapılmıştır-51x35,5 cm.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  Osmanlı Dönemi, İstanbul Avukat İsmail Oğlu Saadettin Bey Avukat Ruhsatnamesi, Döneminin Meşhur Çerçevecisi Madam V. Moiz Baruh Tarafından Yapılmıştır-51x35,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Asker Ailelerine Yardımcı Hanımlar Cemiyeti Madalyası Rozeti, 1916 Yaldızlı Çok Nadir Rozeti-27,3 mm.

  Lot No: 60

  Lot: 60

  Osmanlı Dönemi, Asker Ailelerine Yardımcı Hanımlar Cemiyeti Madalyası Rozeti, 1916 Yaldızlı Çok Nadir Rozeti-27,3 mm.

  TLSold
 • Cumhuriyetin İlk Yılları Kullanılmış, 14 Ayar Altından Mamul, Alman Madalya Yapımcısı BB&Co Tarafından Yapılmış, Mineli, Nadir TBMM Milletvekili Rozeti-11,44 Gram Çap: 3 cm.

  Lot No: 61

  Lot: 61

  Cumhuriyetin İlk Yılları Kullanılmış, 14 Ayar Altından Mamul, Alman Madalya Yapımcısı BB&Co Tarafından Yapılmış, Mineli, Nadir TBMM Milletvekili Rozeti-11,44 Gram Çap: 3 cm.

  TLSold
 • Sultan II. Abdülhamid Han'nın Restaurant Victoria'ya Geldiğinde Sadece Kendisine Sulunulan Yemekler İçin Ünlü Fransız Porselen Üreticisi Limogese Yaptırmış Olduğu, İçerisinde Sultan II. Abdülhamid İnsiyali'nin Yer Aldığı, Çok Özel Porselen Yemek Tabağı-Çap: 23 cm.

  Lot No: 62

  Lot: 62

  Sultan II. Abdülhamid Han'nın Restaurant Victoria'ya Geldiğinde Sadece Kendisine Sulunulan Yemekler İçin Ünlü Fransız Porselen Üreticisi Limogese Yaptırmış Olduğu, İçerisinde Sultan II. Abdülhamid İnsiyali'nin Yer Aldığı, Çok Özel Porselen Yemek Tabağı-Çap: 23 cm.

  TLSold
 • Sultan ll. Abdülhamid Han İçin Avrupalı Porselen Üreticisi Bosshardt Yapmış Olduğu, Kenar Kısımda Sultan'ın İnsiyali'nin Yer Aldığı, Çok Özel Porselen Sunum Tabağı-Çap:22 cm.

  Lot No: 63

  Lot: 63

  Sultan ll. Abdülhamid Han İçin Avrupalı Porselen Üreticisi Bosshardt Yapmış Olduğu, Kenar Kısımda Sultan'ın İnsiyali'nin Yer Aldığı, Çok Özel Porselen Sunum Tabağı-Çap:22 cm.

  TLSold
 • Sultan ll. Abdülhamid'in Saray İçinde Kullanılmak Üzere Bestelettiği ve Sadece Sultana Özel Yıldız Sarayı Marşlarının Tuğralı, Kenarları Ayyıldızlı ve Osmanlı Devlet Armalı, Muazzam Görsele Sahip Sümeni- 33x25 cm. Sadece Sultanın Bizzat Kendisine Yapılmış Marşların Sunumu İçin Kullanılmıştır.

  Lot No: 64

  Lot: 64

  Sultan ll. Abdülhamid'in Saray İçinde Kullanılmak Üzere Bestelettiği ve Sadece Sultana Özel Yıldız Sarayı Marşlarının Tuğralı, Kenarları Ayyıldızlı ve Osmanlı Devlet Armalı, Muazzam Görsele Sahip Sümeni- 33x25 cm. Sadece Sultanın Bizzat Kendisine Yapılmış Marşların Sunumu İçin Kullanılmıştır.

  TLSold
 • Sultan II. Abdülhamid İnsiyalli, Fransızca ve Osmanlıca Saray Menüsü; Sultan II. Abdülhamid'in Sarayda Özel Konuklarına Vermiş Olduğu Saray Menüsü, 1318 Tarihli-20,5x12

  Lot No: 65

  Lot: 65

  Sultan II. Abdülhamid İnsiyalli, Fransızca ve Osmanlıca Saray Menüsü; Sultan II. Abdülhamid'in Sarayda Özel Konuklarına Vermiş Olduğu Saray Menüsü, 1318 Tarihli-20,5x12

  TLSold
 • Sultan ll. Abdülhamid Han İçin, Parisli Matbaa Firması Alexis David Craveur Tarafından Yapılmış, Full Gofre Altın Baskı Devlet Arması Altına ''AH'' İnsiyali Yapılmış ve Bizzat Sultanın Kullanması İçin Tasarlamış Çok Özel Kağıt

  Lot No: 66

  Lot: 66

  Sultan ll. Abdülhamid Han İçin, Parisli Matbaa Firması Alexis David Craveur Tarafından Yapılmış, Full Gofre Altın Baskı Devlet Arması Altına ''AH'' İnsiyali Yapılmış ve Bizzat Sultanın Kullanması İçin Tasarlamış Çok Özel Kağıt

  TLSold
 • Sultan Mehmed Reşad'ın 1910 Senesinde Büyük Askeri Manevralar Vesilesi İle 1. ve 2. Kolorduya Vermiş Olduğu, Yemek Ziyafetinin Muhteşem Görsele Sahip Osmanlı Devlet Armalı Davetiye Menüsü-27x16,5 cm. Menü Pera da F. Lceffler Matbaasın da Basılmış Olup, Osmanlıca ve Fransızca dır.

  Lot No: 67

  Lot: 67

  Sultan Mehmed Reşad'ın 1910 Senesinde Büyük Askeri Manevralar Vesilesi İle 1. ve 2. Kolorduya Vermiş Olduğu, Yemek Ziyafetinin Muhteşem Görsele Sahip Osmanlı Devlet Armalı Davetiye Menüsü-27x16,5 cm. Menü Pera da F. Lceffler Matbaasın da Basılmış Olup, Osmanlıca ve Fransızca dır.

  TLSold
 • Osmanlı Meşrutiyet Dönemi İpek Üzerine Hazırlanmış, Meşrutiyet Bayrakları İle Süslü ''Zalimin Riştei İkbalini Bir Ah Keser/ Manii Rizk Olanın Rizkini Allah Keser'' Yazılı Zengin Görsele Sahip Pano-68x46 cm. Yapan: Aise

  Lot No: 68

  Lot: 68

  Osmanlı Meşrutiyet Dönemi İpek Üzerine Hazırlanmış, Meşrutiyet Bayrakları İle Süslü ''Zalimin Riştei İkbalini Bir Ah Keser/ Manii Rizk Olanın Rizkini Allah Keser'' Yazılı Zengin Görsele Sahip Pano-68x46 cm. Yapan: Aise

  TLSold
 • Osmanlı Meşrutiyet Dönemi İpek Üzerine Hazırlanmış, Meşrutiyet Bayrakları ve Tüfeklerle İle Süslü, Pembe Zemin Üzerine Hazırlamış ''Hürriyet, Adalet, Müsavat ve Uhuvvet'' Yazılı, Genel İtibari İle Padişahı Karşılamlar da Kullanılmış Pazu Bandı-31,5x10,5 cm.

  Lot No: 69

  Lot: 69

  Osmanlı Meşrutiyet Dönemi İpek Üzerine Hazırlanmış, Meşrutiyet Bayrakları ve Tüfeklerle İle Süslü, Pembe Zemin Üzerine Hazırlamış ''Hürriyet, Adalet, Müsavat ve Uhuvvet'' Yazılı, Genel İtibari İle Padişahı Karşılamlar da Kullanılmış Pazu Bandı-31,5x10,5 cm.

  TLSold
 • Sultan II. Abdülhamid'in Tahta Çıkışının 25 Culus Yılı Hatırasına Basılmış, Malumat Gazetesi Çok Özel Sayısı, Eksiksiz Tüm Göresellerine Sahip-63x45 cm. MALUMAT GAZETESİ, SULTAN II. ABDULHAMİD'E YAKINLIĞIYLA BİLİNEN MALUMATÇI TAHİR BABANIN ÇIKARDIĞI O DÖNEMİN ÖNEMLİ GAZETESİDİR.

  Lot No: 70

  Lot: 70

  Sultan II. Abdülhamid'in Tahta Çıkışının 25 Culus Yılı Hatırasına Basılmış, Malumat Gazetesi Çok Özel Sayısı, Eksiksiz Tüm Göresellerine Sahip-63x45 cm. MALUMAT GAZETESİ, SULTAN II. ABDULHAMİD'E YAKINLIĞIYLA BİLİNEN MALUMATÇI TAHİR BABANIN ÇIKARDIĞI O DÖNEMİN ÖNEMLİ GAZETESİDİR.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Üzerinde Gofre Ayyıldız Bayrağın Yer Aldığı, 12 Şubat 1325 Tarihinde İttihat ve Teadiye Cemiyeti'nin Mezuniyet İçin Verdiği, Çok Özel Zengin Görsele Sahip Yemek Menüsü -18,5x14,5 cm. F. Likalier Matbaasın da Basılmıştır.

  Lot No: 71

  Lot: 71

  Osmanlı Dönemi, Üzerinde Gofre Ayyıldız Bayrağın Yer Aldığı, 12 Şubat 1325 Tarihinde İttihat ve Teadiye Cemiyeti'nin Mezuniyet İçin Verdiği, Çok Özel Zengin Görsele Sahip Yemek Menüsü -18,5x14,5 cm. F. Likalier Matbaasın da Basılmıştır.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Fransız Saat Üreticisi Hger Du Roy Tarafından Yapılmış, 18 Ayar Altından Mamul, Üst Kapak Kısmı Elmas Taşlar İle Süslü, Arka Kapak Kısmında İse Boğazda Osmanlı Kalyonlarının Mine İşçiliği İle Mükemmel Bir Şekilde Dekore Edildiği, Altın Köstekli ve Kösteğin Uç Kısmında Mecidi Nişanının Minyatürünün Yer Aldığı, Kadife Osmanlı Devlet Armalı Kutusunda Altın Saray İşi Cep Saati-68,56 gr.
Saat Çapı: 4 cm.
Köstek Uzunluğu: 26,5 cm.

  Lot No: 72

  Lot: 72

  Osmanlı Dönemi, Fransız Saat Üreticisi Hger Du Roy Tarafından Yapılmış, 18 Ayar Altından Mamul, Üst Kapak Kısmı Elmas Taşlar İle Süslü, Arka Kapak Kısmında İse Boğazda Osmanlı Kalyonlarının Mine İşçiliği İle Mükemmel Bir Şekilde Dekore Edildiği, Altın Köstekli ve Kösteğin Uç Kısmında Mecidi Nişanının Minyatürünün Yer Aldığı, Kadife Osmanlı Devlet Armalı Kutusunda Altın Saray İşi Cep Saati-68,56 gr. Saat Çapı: 4 cm. Köstek Uzunluğu: 26,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Birçok Ödüller Almış Saat Üreticisi Tavannes Tarafından Yapılmış, Üstten Kurmalı, Osmanlı Kadranlı, İki Kapağındada Gümüş Üzerine Savat İşçiliği İle Atçılık İle Alakalı İşlemelerin Bulunduğu, Döneminin Kutusunda, Çok Özel, Çalışır Durumda Gümüş Cep Saati-74,04 gr.
Saat Çapı: 4,5 cm.

  Lot No: 73

  Lot: 73

  Osmanlı Dönemi, Birçok Ödüller Almış Saat Üreticisi Tavannes Tarafından Yapılmış, Üstten Kurmalı, Osmanlı Kadranlı, İki Kapağındada Gümüş Üzerine Savat İşçiliği İle Atçılık İle Alakalı İşlemelerin Bulunduğu, Döneminin Kutusunda, Çok Özel, Çalışır Durumda Gümüş Cep Saati-74,04 gr. Saat Çapı: 4,5 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Ünlü İngiliz Saat Yapımcısı Edward Prior Marka, Osmanlı Kadranlı, Üstten Kurmalı, 14 Ayar Altın Kasalı, Altın Kaplama Köstek Zincirli, Osmanlı Kadife Kutusunda Osmanlı Cep Saati-Saat Çapı: 4,5 cm.
61,79 gr.

  Lot No: 74

  Lot: 74

  19. yy. Ünlü İngiliz Saat Yapımcısı Edward Prior Marka, Osmanlı Kadranlı, Üstten Kurmalı, 14 Ayar Altın Kasalı, Altın Kaplama Köstek Zincirli, Osmanlı Kadife Kutusunda Osmanlı Cep Saati-Saat Çapı: 4,5 cm. 61,79 gr.

  TLSold
 • 19. yy. IWC Schaffhausen Marka, 14 Ayar Altından Mamul, Çift Kapaklı, Üstten Kurmalı, Kusursuz Kondisyonda, Latin Rakamlı, Yeşil Kadife Kutusunda, Çalışır Durumda Çok Özel Cep Saati-Saat Çapı: 5,5 cm.
86,44 gr.

  Lot No: 75

  Lot: 75

  19. yy. IWC Schaffhausen Marka, 14 Ayar Altından Mamul, Çift Kapaklı, Üstten Kurmalı, Kusursuz Kondisyonda, Latin Rakamlı, Yeşil Kadife Kutusunda, Çalışır Durumda Çok Özel Cep Saati-Saat Çapı: 5,5 cm. 86,44 gr.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Full Bronz Üzeri Gümüş Kakmalar İle Süslendirilmiş, Hazne ve Kapak Kısmı Mors Dişinden Mamul, Çok Özel Koleksiyonluk Barutluk-Mors Dişinden Barutluk Çok Nadir Görülmektedir.
17 cm.

  Lot No: 76

  Lot: 76

  Osmanlı Dönemi, Full Bronz Üzeri Gümüş Kakmalar İle Süslendirilmiş, Hazne ve Kapak Kısmı Mors Dişinden Mamul, Çok Özel Koleksiyonluk Barutluk-Mors Dişinden Barutluk Çok Nadir Görülmektedir. 17 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Altın Şemse Motifli Cildinde, Baş Tarafı Klasik Altın Dönem Tezhibi İle Delail-i Hayrat İçinde Yer Alan Selavatı Şerife Bölüm Başlıkları Farklı Farklı Klasik, Altın Dönem Tezhipleri İle Bezelidir, Eserin Sonunda Delail-i Şerife Okuma İcazeti ve Silsilesi Mevcut Olup, İçinde Ayrıca Esmaül Hüsna ile Çok Nefis Mekke Medine Minyatürü Mevcuttur. -16x11 cm.

  Lot No: 77

  Lot: 77

  Osmanlı Dönemi, Altın Şemse Motifli Cildinde, Baş Tarafı Klasik Altın Dönem Tezhibi İle Delail-i Hayrat İçinde Yer Alan Selavatı Şerife Bölüm Başlıkları Farklı Farklı Klasik, Altın Dönem Tezhipleri İle Bezelidir, Eserin Sonunda Delail-i Şerife Okuma İcazeti ve Silsilesi Mevcut Olup, İçinde Ayrıca Esmaül Hüsna ile Çok Nefis Mekke Medine Minyatürü Mevcuttur. -16x11 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Özel Deri Cildinde, Giriş Sayfası Renkli Tezhipli Mushaf-ı Şerif, Ketebesi Bulunamamıştır-Sayfalarında Yırtıklar Bulunmaktadır. Kondisyonu Haliyledir.
18x13 cm.

  Lot No: 78

  Lot: 78

  Osmanlı Dönemi, Özel Deri Cildinde, Giriş Sayfası Renkli Tezhipli Mushaf-ı Şerif, Ketebesi Bulunamamıştır-Sayfalarında Yırtıklar Bulunmaktadır. Kondisyonu Haliyledir. 18x13 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Emmanuel Balabani, Constantinople, Üzeri Rumca Yazılı, Orta Kısımda Osmanlı Donanma Gemisinin Resmedildiği, Tenekeden Mamul Nadir Çay Kutusu, Haliyle-18,5x15x11 cm.

  Lot No: 79

  Lot: 79

  Osmanlı Dönemi, Emmanuel Balabani, Constantinople, Üzeri Rumca Yazılı, Orta Kısımda Osmanlı Donanma Gemisinin Resmedildiği, Tenekeden Mamul Nadir Çay Kutusu, Haliyle-18,5x15x11 cm.

  TLSold
 • I. Dünya Savaşı, 1917-1918 Tarihli, Üzeri ''Orient'' Yazılı, Ay Yıldız ve Floral Desenlerle Süslü, Pirinçten Mamul Büyük Ebatta Mermi Kovanı-9,5x4,5 cm.

  Lot No: 80

  Lot: 80

  I. Dünya Savaşı, 1917-1918 Tarihli, Üzeri ''Orient'' Yazılı, Ay Yıldız ve Floral Desenlerle Süslü, Pirinçten Mamul Büyük Ebatta Mermi Kovanı-9,5x4,5 cm.

  TLSold
 • Çanakkale'de Anzaklar İle Beraber Savaşmış, Kör Şair Asker Olarak Bilinen İngiliz Tom Skeyhill'in İngiltere'de Anılarını Anlattığı Gösterinin, Çanakkale Fotoğrafları İle Zenginleştirilmiş, Çok Nadir İngilizce Broşür-25x19,5 cm.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  Çanakkale'de Anzaklar İle Beraber Savaşmış, Kör Şair Asker Olarak Bilinen İngiliz Tom Skeyhill'in İngiltere'de Anılarını Anlattığı Gösterinin, Çanakkale Fotoğrafları İle Zenginleştirilmiş, Çok Nadir İngilizce Broşür-25x19,5 cm.

  TLSold
 • Max Tilke Orientalische Kostüme; Ünlü Alman Etnografyacı Max Karl Tilke'nin 1923 İlk Baskı, Almanca Kostümler Kitabı; İçerisinde Çok Sayıda Türk, Arap, Suriye, Kafkas, Uzakdoğu, Afganistan, İran, Türkistan Kostümlerinin Renkli Litograf Görsel Sayfaları Mevcuttur-Sırtı Haliyledir.
128 Sayfa
30,5x23,5 cm.

  Lot No: 82

  Lot: 82

  Max Tilke Orientalische Kostüme; Ünlü Alman Etnografyacı Max Karl Tilke'nin 1923 İlk Baskı, Almanca Kostümler Kitabı; İçerisinde Çok Sayıda Türk, Arap, Suriye, Kafkas, Uzakdoğu, Afganistan, İran, Türkistan Kostümlerinin Renkli Litograf Görsel Sayfaları Mevcuttur-Sırtı Haliyledir. 128 Sayfa 30,5x23,5 cm.

  TLSold
 • The World's Work; Amerika ve I. Dünya Savaşı Arasındaki Finansal İlişki Hakkında, Taşbaskı Ayasofya Görselli Kapaklı, Bol Görsel ve Reklam Sayfalı Zengin İçerikli Kitap-620 Sayfa

  Lot No: 83

  Lot: 83

  The World's Work; Amerika ve I. Dünya Savaşı Arasındaki Finansal İlişki Hakkında, Taşbaskı Ayasofya Görselli Kapaklı, Bol Görsel ve Reklam Sayfalı Zengin İçerikli Kitap-620 Sayfa

  TLSold
 • The Endless Story And Other Oriental Tales Retold; 1916 Basımı, Violet Moore Higgins'in Hazırladığı, İçerisinde Renkli ve Siyah-Beyaz Görsel Sayfaların Bulunduğu Oryantalist Nadir Masal Kitabı-71 Sayfa

  Lot No: 84

  Lot: 84

  The Endless Story And Other Oriental Tales Retold; 1916 Basımı, Violet Moore Higgins'in Hazırladığı, İçerisinde Renkli ve Siyah-Beyaz Görsel Sayfaların Bulunduğu Oryantalist Nadir Masal Kitabı-71 Sayfa

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Baklava Kesim, Gümüş İmame ve Duraklı, Saf Mercandan Mamul, 65 Taneli Tesbih-35 cm.

  Lot No: 85

  Lot: 85

  Osmanlı Dönemi, Baklava Kesim, Gümüş İmame ve Duraklı, Saf Mercandan Mamul, 65 Taneli Tesbih-35 cm.

  TLSold
 • Hotel M. Tokatlian Pera Constantinople, Special Menu White Star Line Cruises, Homeric Gemisi İçin, İngilizce ve Osmanlıca Olarak 2 Dilde Hazırlanmış, Ön Kapağında Zellitch Freres Editörlü Ortaköy Camii, Arka Kapağında İse Tokatliyan Otel Pera Binası, Summer Palace Tarabya ve Tokatliyan Otel Boğaz Görsellerinin Bulunduğu, 14 Şubat 1927 Tarihli Nadir Menü-18,5x12,5 cm.

  Lot No: 86

  Lot: 86

  Hotel M. Tokatlian Pera Constantinople, Special Menu White Star Line Cruises, Homeric Gemisi İçin, İngilizce ve Osmanlıca Olarak 2 Dilde Hazırlanmış, Ön Kapağında Zellitch Freres Editörlü Ortaköy Camii, Arka Kapağında İse Tokatliyan Otel Pera Binası, Summer Palace Tarabya ve Tokatliyan Otel Boğaz Görsellerinin Bulunduğu, 14 Şubat 1927 Tarihli Nadir Menü-18,5x12,5 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Fransız Üretimi, Kaplumbağa Kabuğundan (Bağa) Mamul, Çeşitli Formlarda ve Ölçeklerde, Üzerlerinde Düşük Ayar Altın Süslemelerin ve İnsiyallerin Bulunduğu, Çok Özel Sigara Tabakası ve Enfiye Kutusu Lotu-8,5x5 cm. - 6,5x4 cm. - 11x9 cm. - Çap: 6,5 cm.

  Lot No: 87

  Lot: 87

  19. yy. Fransız Üretimi, Kaplumbağa Kabuğundan (Bağa) Mamul, Çeşitli Formlarda ve Ölçeklerde, Üzerlerinde Düşük Ayar Altın Süslemelerin ve İnsiyallerin Bulunduğu, Çok Özel Sigara Tabakası ve Enfiye Kutusu Lotu-8,5x5 cm. - 6,5x4 cm. - 11x9 cm. - Çap: 6,5 cm.

  TLSold
 • Ünlü Fransız Üretici Christofle Marka, Metal Üzeri Gümüş Kaplama Masa Gırgırı, Özel Kadife Çantasında-15,5x17 cm. Christofle Objeler İçinde Çok Nadir Bir Parçadır.

  Lot No: 88

  Lot: 88

  Ünlü Fransız Üretici Christofle Marka, Metal Üzeri Gümüş Kaplama Masa Gırgırı, Özel Kadife Çantasında-15,5x17 cm. Christofle Objeler İçinde Çok Nadir Bir Parçadır.

  TLSold
 • In The Turkish Camp And Other Stories; Kara Mustafa Paşa'nın Viyana Kuşatması'ndaki Anılarının Yazılı Olduğu, 1911 Senesi İngiltere Basımı, Hazırlayan Mary Richards Gray-136 Sayfa

  Lot No: 89

  Lot: 89

  In The Turkish Camp And Other Stories; Kara Mustafa Paşa'nın Viyana Kuşatması'ndaki Anılarının Yazılı Olduğu, 1911 Senesi İngiltere Basımı, Hazırlayan Mary Richards Gray-136 Sayfa

  TLSold
 • Ünlü Fransız Üretici Christofle Marka, Özel İstiridye Modeli, Kusursuz Kondisyonda, Büyük Boy Kahve Potu ve Sütlüğü-Pot: 22x21 cm. Sütlük: 12x14 cm.

  Lot No: 90

  Lot: 90

  Ünlü Fransız Üretici Christofle Marka, Özel İstiridye Modeli, Kusursuz Kondisyonda, Büyük Boy Kahve Potu ve Sütlüğü-Pot: 22x21 cm. Sütlük: 12x14 cm.

  TLSold
 • Ünlü Fransız Üretici Christofle Marka, Çift Cam Hazneli ve Kapaklı, Metal Gövdeli Özel Yağlık ve Sirkeliği-27x19 cm.

  Lot No: 91

  Lot: 91

  Ünlü Fransız Üretici Christofle Marka, Çift Cam Hazneli ve Kapaklı, Metal Gövdeli Özel Yağlık ve Sirkeliği-27x19 cm.

  TLSold
 • Dünyaca Ünlü Macar Porselen Üreticisi Herend'in Yapmış Olduğu, Orta Ölçekte Çok Renkli Kapaklı Porselen Bonboniyer-11x11 cm.

  Lot No: 92

  Lot: 92

  Dünyaca Ünlü Macar Porselen Üreticisi Herend'in Yapmış Olduğu, Orta Ölçekte Çok Renkli Kapaklı Porselen Bonboniyer-11x11 cm.

  TLSold
 • Dünyaca Ünlü Macar Porselen Üreticisi Herend'in Yapmış Olduğu, Kapak Kısmı Gül İle Dekore Edilmiş, Üzeri Kuşlar ve Kelebekler İle Süslü, Çok Özel Porselen Bal Küpü-16x10,5 cm.

  Lot No: 93

  Lot: 93

  Dünyaca Ünlü Macar Porselen Üreticisi Herend'in Yapmış Olduğu, Kapak Kısmı Gül İle Dekore Edilmiş, Üzeri Kuşlar ve Kelebekler İle Süslü, Çok Özel Porselen Bal Küpü-16x10,5 cm.

  TLSold
 • Dünyaca Ünlü Macar Porselen Üreticisi Herend'in Yapmış Olduğu, Pembe Renkler İle Çiçek Desenleri İşlenmiş, Tabalıklı ve Kapaklı Porselen Saleplik-17x11 cm.

  Lot No: 94

  Lot: 94

  Dünyaca Ünlü Macar Porselen Üreticisi Herend'in Yapmış Olduğu, Pembe Renkler İle Çiçek Desenleri İşlenmiş, Tabalıklı ve Kapaklı Porselen Saleplik-17x11 cm.

  TLSold
 • Ünlü Fransız Cartier Marka, Orijinal Kutusunda, Üzeri Kalem İşçilikli, Altın Kaplama Çakmak-7x2,5 cm.

  Lot No: 95

  Lot: 95

  Ünlü Fransız Cartier Marka, Orijinal Kutusunda, Üzeri Kalem İşçilikli, Altın Kaplama Çakmak-7x2,5 cm.

  TLSold
 • Ünlü Fransız Cartier Marka, Orijinal Kutusunda, Üzeri Kalem İşçilikli, Özel Model, Altın Kaplama Çakmak-7x2,5 cm.

  Lot No: 96

  Lot: 96

  Ünlü Fransız Cartier Marka, Orijinal Kutusunda, Üzeri Kalem İşçilikli, Özel Model, Altın Kaplama Çakmak-7x2,5 cm.

  TLSold
 • Ünlü Fransız Cartier Marka, Özel Model, Altın Kaplama Dolmakalem-14 cm.
Kartuşu Bulunmamaktadır.

  Lot No: 97

  Lot: 97

  Ünlü Fransız Cartier Marka, Özel Model, Altın Kaplama Dolmakalem-14 cm. Kartuşu Bulunmamaktadır.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Fil A L'Orientale, Nargile İçen Osmanlı Kadınının Görsel Etiketinin Bulunduğu, Ahşaptan Mamul, Kilitli Nadir Bisküvi Kutusu-Anahtarı Bulunmaktadır.
20x18,5x7,5 cm.

  Lot No: 98

  Lot: 98

  Osmanlı Dönemi, Fil A L'Orientale, Nargile İçen Osmanlı Kadınının Görsel Etiketinin Bulunduğu, Ahşaptan Mamul, Kilitli Nadir Bisküvi Kutusu-Anahtarı Bulunmaktadır. 20x18,5x7,5 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Avrupa Üretimi, 800 Ayar Gümüş Damgalı, Full Çanta Haznesine Kadar Gümüşten Mamul, Üretici ve Usta Damgalı Gümüş Gece Çantası-30 cm.
293,60 gr.

  Lot No: 99

  Lot: 99

  19. yy. Avrupa Üretimi, 800 Ayar Gümüş Damgalı, Full Çanta Haznesine Kadar Gümüşten Mamul, Üretici ve Usta Damgalı Gümüş Gece Çantası-30 cm. 293,60 gr.

  TLSold
 • 19. yy. Fransız Üretimi, Kurşundan Mamul, Tamamen El Boyaması Atlı ve Normal Askerlerden Oluşan Kurşun Asker Lotu, 15 Adet-6 cm.

  Lot No: 100

  Lot: 100

  19. yy. Fransız Üretimi, Kurşundan Mamul, Tamamen El Boyaması Atlı ve Normal Askerlerden Oluşan Kurşun Asker Lotu, 15 Adet-6 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Ünlü Porselen Üreticisi Limoges'in Yapmış Olduğu, 3 Adet Farklı Formlarda, Bronz Geçmeli, Üzerlerinde Mine İşçilikleri Bulunan Enfiye Kutuları ve Çerezlik Lotu-Çap: 5 cm. - 7x6 cm. - 10x9,5 cm.

  Lot No: 101

  Lot: 101

  19. yy. Ünlü Porselen Üreticisi Limoges'in Yapmış Olduğu, 3 Adet Farklı Formlarda, Bronz Geçmeli, Üzerlerinde Mine İşçilikleri Bulunan Enfiye Kutuları ve Çerezlik Lotu-Çap: 5 cm. - 7x6 cm. - 10x9,5 cm.

  TLSold