Lot: 1

Current Price: 54,000 TL Starting Bid: 54,000 TL Estimated: TL Losing Winning

Sultan Mahmut Han El Muzaffer Daima, El Çekme Tuğralı Feraşet Fermani Şerifi

İki alemin efendisi nebiyyi muhterem Rasulullah (as)’ın türbesi ve menzili olan ravza’i mutahharada (Eskiden Kâbe ve Ravza-i Mutahhara’yı (Hz. Muhammed’in türbesi) ve Kâbe i muazzama için ferâşet, süpürme, temizleme hizmeti: Müslümanlarca mukaddes tanınan bu yerlerin hizmetleri de şerefli sayıldığı için “ferâşet” tâbîrine “şerif” ilâve olunarak “ferâşet-i şerîfe” hâline getirilmiştir) hizmetine uygun görülen aile bu hizmete layık görüldüğünden; evkafi hümâyun Nazırı Muhammed efendiye iş- bu fermani hümâyunun)m sadır olup Zilhicce ayının ikinci günü 1233 senesi ferâşet şerife verildi. Mahrusai kostantiniyye.

Günümüzde Feraşet Fermanı Çok Nadir Çıkmaktadır.

136x54 cm.

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 • Lots
 • Winnings
 • Sultan Mahmut Han El Muzaffer Daima, El Çekme Tuğralı Feraşet Fermani Şerifi -İki alemin efendisi nebiyyi muhterem Rasulullah (as)’ın türbesi ve menzili olan ravza’i mutahharada (Eskiden Kâbe ve Ravza-i Mutahhara’yı (Hz. Muhammed’in türbesi) ve Kâbe i muazzama için ferâşet, süpürme, temizleme hizmeti: Müslümanlarca mukaddes tanınan bu yerlerin hizmetleri de şerefli sayıldığı için “ferâşet” tâbîrine “şerif” ilâve olunarak “ferâşet-i şerîfe” hâline getirilmiştir) hizmetine uygun görülen aile bu hizmete layık görüldüğünden; evkafi hümâyun Nazırı Muhammed efendiye iş- bu fermani hümâyunun)m sadır olup Zilhicce ayının ikinci günü 1233 senesi ferâşet şerife verildi. Mahrusai kostantiniyye.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  Sultan Mahmut Han El Muzaffer Daima, El Çekme Tuğralı Feraşet Fermani Şerifi -İki alemin efendisi nebiyyi muhterem Rasulullah (as)’ın türbesi ve menzili olan ravza’i mutahharada (Eskiden Kâbe ve Ravza-i Mutahhara’yı (Hz. Muhammed’in türbesi) ve Kâbe i muazzama için ferâşet, süpürme, temizleme hizmeti: Müslümanlarca mukaddes tanınan bu yerlerin hizmetleri de şerefli sayıldığı için “ferâşet” tâbîrine “şerif” ilâve olunarak “ferâşet-i şerîfe” hâline getirilmiştir) hizmetine uygun görülen aile bu hizmete layık görüldüğünden; evkafi hümâyun Nazırı Muhammed efendiye iş- bu fermani hümâyunun)m sadır olup Zilhicce ayının ikinci günü 1233 senesi ferâşet şerife verildi. Mahrusai kostantiniyye.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, İsviçre Makinalı, Oylindre Marka, Üzeri Full Kalem İşçilikleri İle Süslü, Çift Kapaklı, Üstten Kurmalı, Osmanlı Kadranlı, Çok Temiz, Çalışır Durumda, Gümüş Zenne Boy Cep Saati-28,40 gr.
Çap: 2,7 cm.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  Osmanlı Dönemi, İsviçre Makinalı, Oylindre Marka, Üzeri Full Kalem İşçilikleri İle Süslü, Çift Kapaklı, Üstten Kurmalı, Osmanlı Kadranlı, Çok Temiz, Çalışır Durumda, Gümüş Zenne Boy Cep Saati-28,40 gr. Çap: 2,7 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Tuğralı ve Sahlı, Üzeri Kalem İşçilikleri İle Süslü, Tabakları İle Birlikte, Nadir, Gümüş Kahve Zarf Fincanlığı-Tuğrası ve Sah Damgası Okunamamıştır.
110 gr.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  Osmanlı Dönemi, Tuğralı ve Sahlı, Üzeri Kalem İşçilikleri İle Süslü, Tabakları İle Birlikte, Nadir, Gümüş Kahve Zarf Fincanlığı-Tuğrası ve Sah Damgası Okunamamıştır. 110 gr.

  TLSold
 • Sultan Mahmud Dönemi, Tüm Aplikeleri Gümüşten Mamul, Uç Kısımları Boynuzdan Yapılmış, Orta Kısmında Hilal ve Yıldızın Bulunduğu, Çok Nadir Kolye-Çap: 14 cm.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  Sultan Mahmud Dönemi, Tüm Aplikeleri Gümüşten Mamul, Uç Kısımları Boynuzdan Yapılmış, Orta Kısmında Hilal ve Yıldızın Bulunduğu, Çok Nadir Kolye-Çap: 14 cm.

  TLSold
 • 19. yy. İngiliz Üretimi, Fildişinden Mamul, 5 Parçadan Oluşan, Özel Kutusunda Yazı Takımı -85,45 gr.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  19. yy. İngiliz Üretimi, Fildişinden Mamul, 5 Parçadan Oluşan, Özel Kutusunda Yazı Takımı -85,45 gr.

  TLSold
 • 19. yy. Ortadoğu Topraklarında Yapılmış, Genelde Anadolu Kesiminde Kullanılmış, Baklalarında Jade Taşları Bulunan, Düşük Ayar Gümüşten Mamul Boyunluk-30 cm.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  19. yy. Ortadoğu Topraklarında Yapılmış, Genelde Anadolu Kesiminde Kullanılmış, Baklalarında Jade Taşları Bulunan, Düşük Ayar Gümüşten Mamul Boyunluk-30 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Ortadoğu Topraklarında Yapılmış, Genelde Anadolu Kesiminde Kullanılmış, Birbirine Geçmeli Halkalar ve Telkari İşçiliği Kullanılmış, Düşük Ayar Gümüşten Mamul, Çok Özel Gerdanlık-85 cm.

  Lot No: 7

  Lot: 7

  19. yy. Ortadoğu Topraklarında Yapılmış, Genelde Anadolu Kesiminde Kullanılmış, Birbirine Geçmeli Halkalar ve Telkari İşçiliği Kullanılmış, Düşük Ayar Gümüşten Mamul, Çok Özel Gerdanlık-85 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Tamamen El İşçiliği İle Yapılmış, Örme Cep Saati Kesesi-Çap: 8 cm.

  Lot No: 8

  Lot: 8

  Osmanlı Dönemi, Tamamen El İşçiliği İle Yapılmış, Örme Cep Saati Kesesi-Çap: 8 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Anadolu Topraklarında Kullanılmış, Üzerinde Kabartma Cami Minaresi ve Çiçek Motiflerinin Bulunduğu, Orijinal Sırma Kemeri İle Birlikte Kemer Takımı-Orijinal Kemeri İle Çok Nadir Çıkmaktadır.
88 cm.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  Osmanlı Dönemi, Anadolu Topraklarında Kullanılmış, Üzerinde Kabartma Cami Minaresi ve Çiçek Motiflerinin Bulunduğu, Orijinal Sırma Kemeri İle Birlikte Kemer Takımı-Orijinal Kemeri İle Çok Nadir Çıkmaktadır. 88 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Anadolu Topraklarında Kullanılmış, Evlerin Tavanlarında Asılı Bir Şekilde Kullanılan, Sinek Böcek ve Haşere Gibi Zararlı Varlıkların Gelmesinin Engel Olan, Üzeri Yarı Değerli Taşlar İle Süslü, Yumurta Formunda Nadir Askı Topları-Top Boyutu: 10 cm.

  Lot No: 10

  Lot: 10

  Osmanlı Dönemi, Anadolu Topraklarında Kullanılmış, Evlerin Tavanlarında Asılı Bir Şekilde Kullanılan, Sinek Böcek ve Haşere Gibi Zararlı Varlıkların Gelmesinin Engel Olan, Üzeri Yarı Değerli Taşlar İle Süslü, Yumurta Formunda Nadir Askı Topları-Top Boyutu: 10 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Sultan Abdülaziz Tuğralı, Sahlı ve Çeşnili, Kenar Kısımları Kalem İşçilikleri İle Dekore Edilmiş, Nadir Formda 6'lı Gümüş Zarf Takımı-157,61 gr.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  Osmanlı Dönemi, Sultan Abdülaziz Tuğralı, Sahlı ve Çeşnili, Kenar Kısımları Kalem İşçilikleri İle Dekore Edilmiş, Nadir Formda 6'lı Gümüş Zarf Takımı-157,61 gr.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Sultan II. Abdülhamid Tuğralı, Sahlı ve Çeşnili, Klasik Formda, 6'lı Gümüş Tatlı Kaşığı Seti-164 gr. - 16,5 cm.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  Osmanlı Dönemi, Sultan II. Abdülhamid Tuğralı, Sahlı ve Çeşnili, Klasik Formda, 6'lı Gümüş Tatlı Kaşığı Seti-164 gr. - 16,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Sultan II. Abdülhamid Tuğralı, Çeşnili, Kenarları Kalem İşçilikli, Gümüş Takatuka Çerezlik-70,07 gr.
Çap: 11 cm.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  Osmanlı Dönemi, Sultan II. Abdülhamid Tuğralı, Çeşnili, Kenarları Kalem İşçilikli, Gümüş Takatuka Çerezlik-70,07 gr. Çap: 11 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Anadolu Topraklarında Kullanılmış, Gümüş Baklalar Üzeri Osmanlı Paralarından Oluşan Gümüş Gerdanlık -84,86 gr.
25,5 cm.

  Lot No: 14

  Lot: 14

  Osmanlı Dönemi, Anadolu Topraklarında Kullanılmış, Gümüş Baklalar Üzeri Osmanlı Paralarından Oluşan Gümüş Gerdanlık -84,86 gr. 25,5 cm.

  TLSold
 • Sultan II. Abdülhamid Tuğralı, Yunan Muharebesine Katılanlara Verilmiş, Gümüş, Askısız Yunan Muharebesi Madalyası-6,02 gr. Haliye

  Lot No: 15

  Lot: 15

  Sultan II. Abdülhamid Tuğralı, Yunan Muharebesine Katılanlara Verilmiş, Gümüş, Askısız Yunan Muharebesi Madalyası-6,02 gr. Haliye

  TLSold
 • Sultan II. Abdülhamid Dönemi, Gümüş, Askısız Cedid Yemen Madalyası-5,06 gr.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  Sultan II. Abdülhamid Dönemi, Gümüş, Askısız Cedid Yemen Madalyası-5,06 gr.

  TLSold
 • Sultan II. Abdülhamid Dönemi, Gümüş, Askısız Cedid Girid Madalyası, Haliyle-5,99 gr. Haliyle

  Lot No: 17

  Lot: 17

  Sultan II. Abdülhamid Dönemi, Gümüş, Askısız Cedid Girid Madalyası, Haliyle-5,99 gr. Haliyle

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Serkisoff Constantinople, Billodes Makinalı, Temiz Kondisyonda, Çalışır Durumda, Çift Kapaklı, Düşük Ayar Gümüş Köstekli, Kurma Kollu, Büyük Ebatta, Gümüş Osmanlı Cep Saati-121,89 gr.
Kadran Çapı: 4,5 cm.

  Lot No: 18

  Lot: 18

  Osmanlı Dönemi, Serkisoff Constantinople, Billodes Makinalı, Temiz Kondisyonda, Çalışır Durumda, Çift Kapaklı, Düşük Ayar Gümüş Köstekli, Kurma Kollu, Büyük Ebatta, Gümüş Osmanlı Cep Saati-121,89 gr. Kadran Çapı: 4,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Osmanlı Kadranlı, Eterna Marka, Büyük Ebatta, Üstten Kurmalı, Tek Kapaklı, Nadir, Gümüş Kaplama Cep Saati, Haliyle-Kadran Çapı: 5 cm.

  Lot No: 19

  Lot: 19

  Osmanlı Dönemi, Osmanlı Kadranlı, Eterna Marka, Büyük Ebatta, Üstten Kurmalı, Tek Kapaklı, Nadir, Gümüş Kaplama Cep Saati, Haliyle-Kadran Çapı: 5 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Fransız Üretimi, Üzeri Full Aznavur İşçilikli, 800 Ayar Gümüş ve Usta Damgalı, Nadir Formda, Gümüş Hokkalık-48,67 gr.
Çap: 12 cm.

  Lot No: 20

  Lot: 20

  19. yy. Fransız Üretimi, Üzeri Full Aznavur İşçilikli, 800 Ayar Gümüş ve Usta Damgalı, Nadir Formda, Gümüş Hokkalık-48,67 gr. Çap: 12 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Gemilerde Kullanılmak Üzere Yurtdışında Yaptırılmış, Üzerinde Kalem İşçiliği İle Ay Yıldızlı Bayrak İşlenmiş, Alpaka ve Üretici Damgalı, Çok Nadir Peçetelik -4,5x4,5 cm.

  Lot No: 21

  Lot: 21

  Osmanlı Dönemi, Gemilerde Kullanılmak Üzere Yurtdışında Yaptırılmış, Üzerinde Kalem İşçiliği İle Ay Yıldızlı Bayrak İşlenmiş, Alpaka ve Üretici Damgalı, Çok Nadir Peçetelik -4,5x4,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Donanma Paşalarının Üniformalarında Kullanılmış Olduğu, Üzerinde Çapa Deseninin Yer Aldığı, Arka Kısmında Osmanlıca Yazıların Yer Aldığı, 2 Adet Tombak Vermeyli Üniforma Düğmesi

  Lot No: 22

  Lot: 22

  Osmanlı Dönemi, Donanma Paşalarının Üniformalarında Kullanılmış Olduğu, Üzerinde Çapa Deseninin Yer Aldığı, Arka Kısmında Osmanlıca Yazıların Yer Aldığı, 2 Adet Tombak Vermeyli Üniforma Düğmesi

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Paşa Üniformalarında Kullanılmış, Fransız Üretimi, Üzeri Tombak Vermeyli, 6'lı Üniforma Düğmesi

  Lot No: 23

  Lot: 23

  Osmanlı Dönemi, Paşa Üniformalarında Kullanılmış, Fransız Üretimi, Üzeri Tombak Vermeyli, 6'lı Üniforma Düğmesi

  TLSold
 • 1939 Gamalı Haç, Çok İyi Kondisyonda Gümüş Nazi Madalyası-27,56 gr. 
4,5x4,5 cm.

  Lot No: 24

  Lot: 24

  1939 Gamalı Haç, Çok İyi Kondisyonda Gümüş Nazi Madalyası-27,56 gr. 4,5x4,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Abanoz Ağacından Mamul, Tepe Kısmında Bektaşi Tacı Kullanılmış ve Uç Kısmında Lüle Taşından Mamul, Çok Özel Koleksiyonluk Kur'an Okuma Çubuğu-26,5 cm.

  Lot No: 25

  Lot: 25

  Osmanlı Dönemi, Abanoz Ağacından Mamul, Tepe Kısmında Bektaşi Tacı Kullanılmış ve Uç Kısmında Lüle Taşından Mamul, Çok Özel Koleksiyonluk Kur'an Okuma Çubuğu-26,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, 'Gabai & Salu Kardeşlerin Ayakkabı Firmasına Ait, Constantinople Yazılı, Metal Ayakkabı Çekeceği-14 cm.

  Lot No: 26

  Lot: 26

  Osmanlı Dönemi, 'Gabai & Salu Kardeşlerin Ayakkabı Firmasına Ait, Constantinople Yazılı, Metal Ayakkabı Çekeceği-14 cm.

  TLSold
 • Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi Kullanılmış, Çok Özel, Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin Armasını Taşıyan , Çoğunlukla Mineli, Nadir Rozet Koleksiyonu, 31 Adet

  Lot No: 27

  Lot: 27

  Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi Kullanılmış, Çok Özel, Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin Armasını Taşıyan , Çoğunlukla Mineli, Nadir Rozet Koleksiyonu, 31 Adet

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Sadece Saraya Çalışan Yıldız Porselen Fabrikasının Yapmış Olduğu, Beyaz Hamur Üzeri Çiçek Motifleri ve Güller İle Süslü, Çift, Porselen Yıldız Tabak-Çap: 24 cm. Kenar kısımlarin da atıklar bulunmaktadır.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  Osmanlı Dönemi, Sadece Saraya Çalışan Yıldız Porselen Fabrikasının Yapmış Olduğu, Beyaz Hamur Üzeri Çiçek Motifleri ve Güller İle Süslü, Çift, Porselen Yıldız Tabak-Çap: 24 cm. Kenar kısımlarin da atıklar bulunmaktadır.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Mızıka-i Humayun Temalı, Çeşnili, Çok Nadir Formda, Üzerinde Osmanlıca Usta Damgası Bulunan, Gümüş Kemer Tokası-53,61 gr.
Çap: 6 cm.

  Lot No: 29

  Lot: 29

  Osmanlı Dönemi, Mızıka-i Humayun Temalı, Çeşnili, Çok Nadir Formda, Üzerinde Osmanlıca Usta Damgası Bulunan, Gümüş Kemer Tokası-53,61 gr. Çap: 6 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Avrupada Yapılmış, Tepe Kısmında Hilal ve Yıldızın Yer Aldığı, 800 Ayar Gümüş Damgalı Mektup Açacağı ve Karıştırıcı-93,45 gr.
30cm. - 28 cm.

  Lot No: 30

  Lot: 30

  Osmanlı Dönemi, Avrupada Yapılmış, Tepe Kısmında Hilal ve Yıldızın Yer Aldığı, 800 Ayar Gümüş Damgalı Mektup Açacağı ve Karıştırıcı-93,45 gr. 30cm. - 28 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Hatay Bölgesinde Yapılmış, Telkari İşçiliği İle Üzüm Salkımları ve Üzüm Yaprakları İle Motiflendirilmiş, Gümüş Nadir Kahve Fincanı Zarfları-47 gr.
5x4 cm.

  Lot No: 31

  Lot: 31

  Osmanlı Dönemi, Hatay Bölgesinde Yapılmış, Telkari İşçiliği İle Üzüm Salkımları ve Üzüm Yaprakları İle Motiflendirilmiş, Gümüş Nadir Kahve Fincanı Zarfları-47 gr. 5x4 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Rus 875 Damgalı, Üzeri Savat İşçilikli ve Rusça Yazılar İle İthafların Yer Aldığı, Gümüş Nadir Formda Likör Bardağı-48,08 gr.
7,5x4 cm.

  Lot No: 32

  Lot: 32

  19. yy. Rus 875 Damgalı, Üzeri Savat İşçilikli ve Rusça Yazılar İle İthafların Yer Aldığı, Gümüş Nadir Formda Likör Bardağı-48,08 gr. 7,5x4 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Sultan II. Abdülhamid Tuğralı, Sahlı ve Çeşnili, Üzeri Aznavur İşçiliği ve Mızıka-i Humayun Temaları İle Süslenmiş Çok Yoğun İşçilikli, Çift Zarf Fincan-81,18 gr.
Zarf: 5,5x4,5 cm.

  Lot No: 33

  Lot: 33

  Osmanlı Dönemi, Sultan II. Abdülhamid Tuğralı, Sahlı ve Çeşnili, Üzeri Aznavur İşçiliği ve Mızıka-i Humayun Temaları İle Süslenmiş Çok Yoğun İşçilikli, Çift Zarf Fincan-81,18 gr. Zarf: 5,5x4,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Sultan Abdülaziz Tuğralı, Sahlı ve Çeşnili, Üzeri Kalem İşçilikli, 6'lı Gümüş Tatlı Kaşığı Seti-196,44 gr.
16,5 cm.

  Lot No: 34

  Lot: 34

  Osmanlı Dönemi, Sultan Abdülaziz Tuğralı, Sahlı ve Çeşnili, Üzeri Kalem İşçilikli, 6'lı Gümüş Tatlı Kaşığı Seti-196,44 gr. 16,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Üzeri Kabartma Desenler İle Süslü, Sah Damgalı, Deniz Kabuğu Formunda, Gümüş Altın Cüzdanı-41,21 gr.
7,5x6 cm.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  Osmanlı Dönemi, Üzeri Kabartma Desenler İle Süslü, Sah Damgalı, Deniz Kabuğu Formunda, Gümüş Altın Cüzdanı-41,21 gr. 7,5x6 cm.

  TLSold
 • 1946 Senesi, Tokat İşi, Sap Kısmı Van Savat Gümüş İşçilikli, Kınlı Saldırma Bıçağı-Kını Sonradan Yapılmıştır.
22 cm.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  1946 Senesi, Tokat İşi, Sap Kısmı Van Savat Gümüş İşçilikli, Kınlı Saldırma Bıçağı-Kını Sonradan Yapılmıştır. 22 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Üzerinde Kafkas Kamasının Yer Aldığı, Full Savat İşçiliği İle Süslenmiş, Üzeri Yazılı, Rus 84 Damgalı, Çok Özel Gümüş Kemer Tokası-40 gr.
9x8 cm.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  19. yy. Üzerinde Kafkas Kamasının Yer Aldığı, Full Savat İşçiliği İle Süslenmiş, Üzeri Yazılı, Rus 84 Damgalı, Çok Özel Gümüş Kemer Tokası-40 gr. 9x8 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Van Savat Ustalarının Avrupa Pazarına Yapmış Oldukları, Üzerinde Van Kalesi'nin Görseli ve Çiçek Motiflerinin Yer Aldığı, Çok Özel Savat İşçilikli, Gümüş Peçetelik-20 gr.
4x2,5 cm.

  Lot No: 38

  Lot: 38

  Osmanlı Dönemi, Van Savat Ustalarının Avrupa Pazarına Yapmış Oldukları, Üzerinde Van Kalesi'nin Görseli ve Çiçek Motiflerinin Yer Aldığı, Çok Özel Savat İşçilikli, Gümüş Peçetelik-20 gr. 4x2,5 cm.

  TLSold
 • İttifak Dönemi, 1914-1915, Orta Kısmında ve Kenar Kısımlarında Ay Yıldızların Yer Aldığı, ''Turv Ved'' Üretici Damgalı, Mineli, Çok Nadir İttifak Rozet-İttifak Rozetler İçerisinde En Nadir Rozetlerden Birisidir.
Çap: 3 cm.

  Lot No: 39

  Lot: 39

  İttifak Dönemi, 1914-1915, Orta Kısmında ve Kenar Kısımlarında Ay Yıldızların Yer Aldığı, ''Turv Ved'' Üretici Damgalı, Mineli, Çok Nadir İttifak Rozet-İttifak Rozetler İçerisinde En Nadir Rozetlerden Birisidir. Çap: 3 cm.

  TLSold
 • Rus 875 Gümüş Damgalı, Çarlık Dönemi, Üzerinde Savat İşçiliği İle Saat Kulesinin 3 Taraflı Görselinin Bulunduğu, Testere İşçiliği İle Yazıların Yer Aldığı, Kulp Kısmında İthaflanan Kişinin Yazılarının Bulunduğu, Çok Özel Gümüş Bardak Zarfı-102,62 gr.
Zarf: 6,5x6,5 cm.

  Lot No: 40

  Lot: 40

  Rus 875 Gümüş Damgalı, Çarlık Dönemi, Üzerinde Savat İşçiliği İle Saat Kulesinin 3 Taraflı Görselinin Bulunduğu, Testere İşçiliği İle Yazıların Yer Aldığı, Kulp Kısmında İthaflanan Kişinin Yazılarının Bulunduğu, Çok Özel Gümüş Bardak Zarfı-102,62 gr. Zarf: 6,5x6,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Gülhane Hastanesi'nde Yüzbaşı Mahmut Ata'nın Ameliyat İhtisas Vesikası-38x26 cm.

  Lot No: 41

  Lot: 41

  Osmanlı Dönemi, Gülhane Hastanesi'nde Yüzbaşı Mahmut Ata'nın Ameliyat İhtisas Vesikası-38x26 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Fransız Devletinin Mösyö Conseil Dumesnil'e Vermiş Olduğu, 15 Kasım 1856 Tarihli, 3. Derece Mecidi Nişanı Nadir Zengin Görsel Sahip Beratı-44x36 cm.
Çok Çil Kondisyondadır.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  Osmanlı Dönemi, Fransız Devletinin Mösyö Conseil Dumesnil'e Vermiş Olduğu, 15 Kasım 1856 Tarihli, 3. Derece Mecidi Nişanı Nadir Zengin Görsel Sahip Beratı-44x36 cm. Çok Çil Kondisyondadır.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Alman Solingen Firmasının Yapmış Olduğu Bartmann Marka, Üzeri Osmanlıca Yazılı Kutusunda, Tutma Kısmı Sedeften Mamul, Kusursuz Kondisyonda Nadir Ustura-16 cm.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  Osmanlı Dönemi, Alman Solingen Firmasının Yapmış Olduğu Bartmann Marka, Üzeri Osmanlıca Yazılı Kutusunda, Tutma Kısmı Sedeften Mamul, Kusursuz Kondisyonda Nadir Ustura-16 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Ermeni Yapımı Magasin De Thes G. Yavrouian H. Isacoulian Constantinople Çay Dükkanının Üzeri Osmanlıca Yazılı, Çok Nadir Kapaklı Teneke Kutusu-15x10 cm.

  Lot No: 44

  Lot: 44

  Osmanlı Dönemi, Ermeni Yapımı Magasin De Thes G. Yavrouian H. Isacoulian Constantinople Çay Dükkanının Üzeri Osmanlıca Yazılı, Çok Nadir Kapaklı Teneke Kutusu-15x10 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Regie Turque Marka, Üzeri Hem Osmanlıca Hem Latince Yazılı, Sedef ve Kemik İşçilikleri İle Süslenmiş, Bugüne Kadar Görülmemiş Nadir Ahşap Sigara Kutusu-21x10x4,5 cm.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  Osmanlı Dönemi, Regie Turque Marka, Üzeri Hem Osmanlıca Hem Latince Yazılı, Sedef ve Kemik İşçilikleri İle Süslenmiş, Bugüne Kadar Görülmemiş Nadir Ahşap Sigara Kutusu-21x10x4,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Almanya'da Üretilmiş, Delta Marka, Üzeri ''Eght Türkische Tabake'' Yazılı, Nadir Teneke Sigara Kutusu-14x11 cm.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  Osmanlı Dönemi, Almanya'da Üretilmiş, Delta Marka, Üzeri ''Eght Türkische Tabake'' Yazılı, Nadir Teneke Sigara Kutusu-14x11 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Avrupa Üretimi, Üzeri Full Mine Altın Yaldız ve Mine İşçilikleri İle Süslü, Çok Özel, İnce Cam Çift Su Kadehi-13x8 cm.

  Lot No: 47

  Lot: 47

  19. yy. Avrupa Üretimi, Üzeri Full Mine Altın Yaldız ve Mine İşçilikleri İle Süslü, Çok Özel, İnce Cam Çift Su Kadehi-13x8 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Avrupa Üretimi, Üzeri Full Mine Altın Yaldız ve Mine İşçilikleri İle Süslü, Çok Özel, İnce Cam Çift Kaşıklık ve Kapaklı Şekerlik-Kaşıklık: 12x9 cm.
Şekerlik: 17x9,5 cm.

  Lot No: 48

  Lot: 48

  19. yy. Avrupa Üretimi, Üzeri Full Mine Altın Yaldız ve Mine İşçilikleri İle Süslü, Çok Özel, İnce Cam Çift Kaşıklık ve Kapaklı Şekerlik-Kaşıklık: 12x9 cm. Şekerlik: 17x9,5 cm.

  TLSold
 • Dünyaca Ünlü Macar Porselen Üreticisi Herend'in Yapmış Olduğu, Üzerinde Kuş ve Kelebek Motiflerinin Bulunduğu, Çift Özel Kül Tablası-13x9 cm.

  Lot No: 49

  Lot: 49

  Dünyaca Ünlü Macar Porselen Üreticisi Herend'in Yapmış Olduğu, Üzerinde Kuş ve Kelebek Motiflerinin Bulunduğu, Çift Özel Kül Tablası-13x9 cm.

  TLSold
 • 19. yy. İngiliz Üretimi, Booths Marka, Üzerinde Zümrüdü Anka Kuşları ve Çiçekleri İle Birlikte, Altın Yaldızlar İle Süslenmiş, Çok Yoğun İşçilikli, Çift Porselen Çerezlik-1Çap: 13,5 cm.

  Lot No: 50

  Lot: 50

  19. yy. İngiliz Üretimi, Booths Marka, Üzerinde Zümrüdü Anka Kuşları ve Çiçekleri İle Birlikte, Altın Yaldızlar İle Süslenmiş, Çok Yoğun İşçilikli, Çift Porselen Çerezlik-1Çap: 13,5 cm.

  TLSold
 • Ünlü Fransız Christofle Marka, Kenarları Ajurlu, Gümüş Kaplama Çerezlik-Çap: 12 cm.

  Lot No: 51

  Lot: 51

  Ünlü Fransız Christofle Marka, Kenarları Ajurlu, Gümüş Kaplama Çerezlik-Çap: 12 cm.

  TLSold
 • Ünlü Fransız Christofle Marka, Büyük Ebatta, Gümüş Kaplama Çok Özel Sosluk-23,5x14x9 cm.

  Lot No: 52

  Lot: 52

  Ünlü Fransız Christofle Marka, Büyük Ebatta, Gümüş Kaplama Çok Özel Sosluk-23,5x14x9 cm.

  TLSold
 • Ünlü Fransız Christofle Marka, Farklı Boyutlarda, İstiridye Formunda, Gümüş Kaplama 2 Adet Çerezlik-26x21 cm. - 21x17 cm.

  Lot No: 53

  Lot: 53

  Ünlü Fransız Christofle Marka, Farklı Boyutlarda, İstiridye Formunda, Gümüş Kaplama 2 Adet Çerezlik-26x21 cm. - 21x17 cm.

  TLSold
 • Ünlü Fransız Christofle Marka, Gümüş Kaplama 6'lı Sunum Tabağı-Çap: 15 cm.

  Lot No: 54

  Lot: 54

  Ünlü Fransız Christofle Marka, Gümüş Kaplama 6'lı Sunum Tabağı-Çap: 15 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Üretimi, Tamamen El Boyama, No Name 5 Adet Özel Kurşun Asker Lotu-9 cm.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  19. yy. Üretimi, Tamamen El Boyama, No Name 5 Adet Özel Kurşun Asker Lotu-9 cm.

  TLSold
 • Ünlü Fransız Cartier Marka, Özel Seri, Altın Kaplama, Orijinal Kutusunda, Sertifikalı, Çalışır Durumda Çakmak

  Lot No: 56

  Lot: 56

  Ünlü Fransız Cartier Marka, Özel Seri, Altın Kaplama, Orijinal Kutusunda, Sertifikalı, Çalışır Durumda Çakmak

  TLSold
 • Ünlü Kalem Firması Mont Blanc Marka, Özel Versatil Serisi, Mineli, Kırmızı Renkte, Orijinal Kutusunda Tükenmez ve Dolmakalem

  Lot No: 57

  Lot: 57

  Ünlü Kalem Firması Mont Blanc Marka, Özel Versatil Serisi, Mineli, Kırmızı Renkte, Orijinal Kutusunda Tükenmez ve Dolmakalem

  TLSold
 • Ünlü Kalem Firması Visconti Marka, Özel Türk Bayraklı Tasarımı, Orijinal Kutusunda, Kullanım Kitapçıklı Koleksiyonluk Kalem-14 cm.

  Lot No: 58

  Lot: 58

  Ünlü Kalem Firması Visconti Marka, Özel Türk Bayraklı Tasarımı, Orijinal Kutusunda, Kullanım Kitapçıklı Koleksiyonluk Kalem-14 cm.

  TLSold
 • Art Neu Dönemi, Amerikan Yapımı Warranted Marka, Gövde Kısmı Altın Kaplama ve Kalem İşçilikleri İle Süslü, Altın Uçlu Çok Özel Dolmakalem-9 cm.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  Art Neu Dönemi, Amerikan Yapımı Warranted Marka, Gövde Kısmı Altın Kaplama ve Kalem İşçilikleri İle Süslü, Altın Uçlu Çok Özel Dolmakalem-9 cm.

  TLSold
 • Ünlü Kalem Firması Parker Marka, Özel Seri Dolmakalem -12,5 cm.

  Lot No: 60

  Lot: 60

  Ünlü Kalem Firması Parker Marka, Özel Seri Dolmakalem -12,5 cm.

  TLSold
 • Ünlü Fransız Louis Vuitton Marka, Altın Kaplama Çok Özel Dolmakalem

  Lot No: 61

  Lot: 61

  Ünlü Fransız Louis Vuitton Marka, Altın Kaplama Çok Özel Dolmakalem

  TLSold
 • Dünyaca Ünlü Macar Porselen Üreticisi Herend'in Yapmış Olduğu, Çift Porselen Kase-Çap: 11 cm.

  Lot No: 62

  Lot: 62

  Dünyaca Ünlü Macar Porselen Üreticisi Herend'in Yapmış Olduğu, Çift Porselen Kase-Çap: 11 cm.

  TLSold
 • Dünyaca Ünlü Macar Porselen Üreticisi Herend'in Yapmış Olduğu, Aslan Pençeli 3 Ayaklı, Üzeri Çiçek Motifli Porselen Vazo-10,5x9 cm.

  Lot No: 63

  Lot: 63

  Dünyaca Ünlü Macar Porselen Üreticisi Herend'in Yapmış Olduğu, Aslan Pençeli 3 Ayaklı, Üzeri Çiçek Motifli Porselen Vazo-10,5x9 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Alman Dresden Damgalı, İçerisinde Kelebek ve Kuş Motiflerinin Yer Aldığı, Çok Özel, Kapaklı Porselen Şekerlik-10x11 cm.

  Lot No: 64

  Lot: 64

  19. yy. Alman Dresden Damgalı, İçerisinde Kelebek ve Kuş Motiflerinin Yer Aldığı, Çok Özel, Kapaklı Porselen Şekerlik-10x11 cm.

  TLSold
 • 20. yy. Avrupa Yapımı, Biri 14 Ayar Pırlanta Taşlı, Diğeri 21 Ayar Altından Mamul, 2 Adet Tek Küpe-2,41 gr.

  Lot No: 65

  Lot: 65

  20. yy. Avrupa Yapımı, Biri 14 Ayar Pırlanta Taşlı, Diğeri 21 Ayar Altından Mamul, 2 Adet Tek Küpe-2,41 gr.

  TLSold
 • Ünlü Fransız Cartier Marka, Orijinal Kutularında, Kullanılmamış, 5 Adet Yedek Tükenmez Kalem Ucu

  Lot No: 66

  Lot: 66

  Ünlü Fransız Cartier Marka, Orijinal Kutularında, Kullanılmamış, 5 Adet Yedek Tükenmez Kalem Ucu

  TLSold
 • 19. yy. Sonu, Bronz Üzeri Altın Vermey Geçmeler İle Süslenmiş, Kristal Cam Hazneli, Üzeri Çiçek Motifleri İle Süslü, Cam Kapaklı Çok Özel Şekerlik-10x10 cm.

  Lot No: 67

  Lot: 67

  19. yy. Sonu, Bronz Üzeri Altın Vermey Geçmeler İle Süslenmiş, Kristal Cam Hazneli, Üzeri Çiçek Motifleri İle Süslü, Cam Kapaklı Çok Özel Şekerlik-10x10 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Uzakdoğu Üretimi, Mavi Renkten Oluşan, Eski İmari Çift Kase-7,5x5,5 cm.

  Lot No: 68

  Lot: 68

  19. yy. Uzakdoğu Üretimi, Mavi Renkten Oluşan, Eski İmari Çift Kase-7,5x5,5 cm.

  TLSold
 • 20. yy. Uzakdoğu Üretimi, Farklı Formatlarda, Altında Damgasınında Yer Aldığı, 2 Adet İmari Kase-10x6,5 cm. - 8,5x7 cm.

  Lot No: 69

  Lot: 69

  20. yy. Uzakdoğu Üretimi, Farklı Formatlarda, Altında Damgasınında Yer Aldığı, 2 Adet İmari Kase-10x6,5 cm. - 8,5x7 cm.

  TLSold
 • 20. yy. Avrupa Üretimi, Kenas Marka, Devasa Büyüklükte, İç ve Dış Kısmı Motifler İle Süslü, Porselen Meyve Kasesi-38x17 cm.

  Lot No: 70

  Lot: 70

  20. yy. Avrupa Üretimi, Kenas Marka, Devasa Büyüklükte, İç ve Dış Kısmı Motifler İle Süslü, Porselen Meyve Kasesi-38x17 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Sonu, Ünlü Porselen Üreticisi Maisen Marka Damgalı, Beyaz Hamur Üzerine Mavi Renkte Motifler İle Süslenmiş Vazo ve Duvar Tabağı-Tabak Çapı: 21 cm.
Vazo Yükseklik: 26 cm.

  Lot No: 71

  Lot: 71

  19. yy. Sonu, Ünlü Porselen Üreticisi Maisen Marka Damgalı, Beyaz Hamur Üzerine Mavi Renkte Motifler İle Süslenmiş Vazo ve Duvar Tabağı-Tabak Çapı: 21 cm. Vazo Yükseklik: 26 cm.

  TLSold
 • 1889'da Amerika'da Kurulmuş Olan Lenox Marka, Üzeri Kabartma Desenler İle Süslü, Çift Kusursuz Vazo-18 cm.

  Lot No: 72

  Lot: 72

  1889'da Amerika'da Kurulmuş Olan Lenox Marka, Üzeri Kabartma Desenler İle Süslü, Çift Kusursuz Vazo-18 cm.

  TLSold
 • 20. yy. Başı, Avrupa Üretimi, Pirinç Dökümden Mamul, Üzerinde Melek Figürleri Bulunan, Oniks Mermer Kaideli Çift Çok Özel Mumluk-21 cm.

  Lot No: 73

  Lot: 73

  20. yy. Başı, Avrupa Üretimi, Pirinç Dökümden Mamul, Üzerinde Melek Figürleri Bulunan, Oniks Mermer Kaideli Çift Çok Özel Mumluk-21 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Fransız Üretimi, Pirinç Geçmeler İle Süslü, Kapak Kısmında Deve Kemiği ve Orta Merkezde Kraliyet Ailesinden Bir Bayanın Yağlıboya Resminin Bulunduğu, Çok Özel Mücevher Kutusu -16x11,5 cm.

  Lot No: 74

  Lot: 74

  19. yy. Fransız Üretimi, Pirinç Geçmeler İle Süslü, Kapak Kısmında Deve Kemiği ve Orta Merkezde Kraliyet Ailesinden Bir Bayanın Yağlıboya Resminin Bulunduğu, Çok Özel Mücevher Kutusu -16x11,5 cm.

  TLSold
 • 19. yy. İtalyan Üretimi, 2 Adet Farklı Formlarda, İçlerinde İmzalı Minyatürlerin Bulunduğu, Fildişinden Mamul Çerçeve-11,5x10,5 cm.
12,5x11,5 cm.

  Lot No: 75

  Lot: 75

  19. yy. İtalyan Üretimi, 2 Adet Farklı Formlarda, İçlerinde İmzalı Minyatürlerin Bulunduğu, Fildişinden Mamul Çerçeve-11,5x10,5 cm. 12,5x11,5 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Ateş Kehribardan Mamul, Uç Kısmında Gümüşten Para Şeklinde Kolye Ucu Yapılmış Kehribar Kolye-66,28 gr.

  Lot No: 76

  Lot: 76

  19. yy. Ateş Kehribardan Mamul, Uç Kısmında Gümüşten Para Şeklinde Kolye Ucu Yapılmış Kehribar Kolye-66,28 gr.

  TLSold
 • Sultan II. Abdülhamid Dönemi, Kapak Görselinde Mızıka-i Humayun Temaları ve Devlet Armalarının Görselinin Yer Aldığı, Introduction Aux Chants Turcs Seba Par Hamza Türk Marşı Nota Kitapçığı-32x24,5 cm.

  Lot No: 77

  Lot: 77

  Sultan II. Abdülhamid Dönemi, Kapak Görselinde Mızıka-i Humayun Temaları ve Devlet Armalarının Görselinin Yer Aldığı, Introduction Aux Chants Turcs Seba Par Hamza Türk Marşı Nota Kitapçığı-32x24,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Mühim Bir Hattatın Olduğu Düşünülen, Yeşil Zemin Üzerine Yazılmış Hat Yazı Karalamalar, Ahşap Çerçevesinde-21,5x14,5 cm.

  Lot No: 78

  Lot: 78

  Osmanlı Dönemi, Mühim Bir Hattatın Olduğu Düşünülen, Yeşil Zemin Üzerine Yazılmış Hat Yazı Karalamalar, Ahşap Çerçevesinde-21,5x14,5 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Avrupa Kartallı A R Porselen Damgalı, Üzerinde Anne ve Yavru Kuş Figürlerinin Yer Aldığı, Nadir Formda, 2 Hazneli, Çok Özel Porselen Hokkalık-18x17x16 cm.

  Lot No: 79

  Lot: 79

  19. yy. Avrupa Kartallı A R Porselen Damgalı, Üzerinde Anne ve Yavru Kuş Figürlerinin Yer Aldığı, Nadir Formda, 2 Hazneli, Çok Özel Porselen Hokkalık-18x17x16 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Fransız Üretimi, Jardinyer Formunda Metal Üzeri Gümüş Kaplı, Çok Özel, Kapaklı Mücevher Kutusu-14x7,5x13 cm.

  Lot No: 80

  Lot: 80

  19. yy. Fransız Üretimi, Jardinyer Formunda Metal Üzeri Gümüş Kaplı, Çok Özel, Kapaklı Mücevher Kutusu-14x7,5x13 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Baccarat İmzalı, Kristalden Mamul, Kenar Geçmeleri Bronz Olan, Kapaklı Çok Özel Şekerlik-9x9 cm.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  19. yy. Baccarat İmzalı, Kristalden Mamul, Kenar Geçmeleri Bronz Olan, Kapaklı Çok Özel Şekerlik-9x9 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Ressamlarından, Saim İmzalı, Bir Köy Kahvesinde Osmanlı İnsanını Konu Alan Suluboya Resim Çalışması-19x12 cm.

  Lot No: 82

  Lot: 82

  Osmanlı Dönemi, Ressamlarından, Saim İmzalı, Bir Köy Kahvesinde Osmanlı İnsanını Konu Alan Suluboya Resim Çalışması-19x12 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Villiam Mackenzie'nin Hazırlanmış Olduğu, Türk Sultan ve Paşalarından Sultan II. Abdülhamid, Mehmed Ali Paşa, Süleyman Paşa, Osman Paşa, Ahmet Muhtar Paşa ve Hobart Paşa'nın Portrelerinin Yer Aldığı 6 Adet Gravür Çalışma-27x18,5 cm.

  Lot No: 83

  Lot: 83

  Osmanlı Dönemi, Villiam Mackenzie'nin Hazırlanmış Olduğu, Türk Sultan ve Paşalarından Sultan II. Abdülhamid, Mehmed Ali Paşa, Süleyman Paşa, Osman Paşa, Ahmet Muhtar Paşa ve Hobart Paşa'nın Portrelerinin Yer Aldığı 6 Adet Gravür Çalışma-27x18,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Hasine Hanım'a Ait, 1346 Senesi Tıp Fakültesi Dişçi İcazetnamesi-48x32 cm. Haliyle

  Lot No: 84

  Lot: 84

  Osmanlı Dönemi, Hasine Hanım'a Ait, 1346 Senesi Tıp Fakültesi Dişçi İcazetnamesi-48x32 cm. Haliyle

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Memduh Bin Osman Efendi'ye Ait, 1346 Senesi Tıp Fakültesi Dişçi İcazetnamesi-48x32 cm. Haliyle

  Lot No: 85

  Lot: 85

  Osmanlı Dönemi, Memduh Bin Osman Efendi'ye Ait, 1346 Senesi Tıp Fakültesi Dişçi İcazetnamesi-48x32 cm. Haliyle

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Zabitan Mahsus İhtisas Şaadetnamesi, Telgraf Kursu- Muharebe, Okmeydanı İstasyonu-30x20 cm.

  Lot No: 86

  Lot: 86

  Osmanlı Dönemi, Zabitan Mahsus İhtisas Şaadetnamesi, Telgraf Kursu- Muharebe, Okmeydanı İstasyonu-30x20 cm.

  TLSold
 • Almanya 10 Mark 1972, Almanya 10 Mark 1972 ve 27 Mayıs 1980 İhtilal Hatıra Paralarından Oluşan, 3 Adet Gümüş Madeni Para Lotu-46 gr.

  Lot No: 87

  Lot: 87

  Almanya 10 Mark 1972, Almanya 10 Mark 1972 ve 27 Mayıs 1980 İhtilal Hatıra Paralarından Oluşan, 3 Adet Gümüş Madeni Para Lotu-46 gr.

  TLSold
 • 19. yy. Sonu, Necef Taşından Mamul, 21 Taneli Tesbih

  Lot No: 88

  Lot: 88

  19. yy. Sonu, Necef Taşından Mamul, 21 Taneli Tesbih

  TLSold
 • 20. yy. Hatay Bölgesinde Yapılmış, Üzeri Baklava Dilimli, 33'lük Gümüş Tesbih-20 gr.

  Lot No: 89

  Lot: 89

  20. yy. Hatay Bölgesinde Yapılmış, Üzeri Baklava Dilimli, 33'lük Gümüş Tesbih-20 gr.

  TLSold
 • Fatih Sultan Mehmet Han, Sultan Alparslan ve Kızılay Derneğine Ait 3 Adet Rozet Lotu

  Lot No: 90

  Lot: 90

  Fatih Sultan Mehmet Han, Sultan Alparslan ve Kızılay Derneğine Ait 3 Adet Rozet Lotu

  TLSold
 • Art Deco Dönemi, 900 Ayar Gümüşten Mamul, Votka, Gin, Whisky Yazılı Şişe Armaları-Üzeri Yazısız İçki Şişelerinin Ağız Kısımlarına Takılarak Kullanılmıştır.
68,40 gr.
5,5x3 cm.

  Lot No: 91

  Lot: 91

  Art Deco Dönemi, 900 Ayar Gümüşten Mamul, Votka, Gin, Whisky Yazılı Şişe Armaları-Üzeri Yazısız İçki Şişelerinin Ağız Kısımlarına Takılarak Kullanılmıştır. 68,40 gr. 5,5x3 cm.

  TLSold
 • Yüzyıl Başı Üretimi, Orta Doğulu Mücevher Tasarımcılarının Yapmış Olduğu, Üzeri Elmas, Zümrüt ve Yakut Taşlar İle Bezeli, Çiçek Dalları Şeklinde, Gümüş Montürlü Küpe-24,50 gr.

  Lot No: 92

  Lot: 92

  Yüzyıl Başı Üretimi, Orta Doğulu Mücevher Tasarımcılarının Yapmış Olduğu, Üzeri Elmas, Zümrüt ve Yakut Taşlar İle Bezeli, Çiçek Dalları Şeklinde, Gümüş Montürlü Küpe-24,50 gr.

  TLSold
 • Yüzyıl Başı Üretimi, Orta Doğulu Mücevher Tasarımcılarının Yapmış Olduğu, Üzeri Elmas ve İri Safir Taşlar İle Bezeli, Mine İşçilikli, Gümüş Montürlü Bileklik-29,40 gr.

  Lot No: 93

  Lot: 93

  Yüzyıl Başı Üretimi, Orta Doğulu Mücevher Tasarımcılarının Yapmış Olduğu, Üzeri Elmas ve İri Safir Taşlar İle Bezeli, Mine İşçilikli, Gümüş Montürlü Bileklik-29,40 gr.

  TLSold
 • Rus Sanatçı İmzalı, Üzeri Rusya'daki Köylerde Yaşayan İnsanların Sosyal Yaşantılarını Konu Alan, Büyük Ebatta, Kapaklı Papier Mache Mücevher Kutusu-13,10 cm.

  Lot No: 94

  Lot: 94

  Rus Sanatçı İmzalı, Üzeri Rusya'daki Köylerde Yaşayan İnsanların Sosyal Yaşantılarını Konu Alan, Büyük Ebatta, Kapaklı Papier Mache Mücevher Kutusu-13,10 cm.

  TLSold
 • Rus Sanatçı İmzalı, Papier Macheden Mamul Kapaklı Kutu-8,5x5 cm.

  Lot No: 95

  Lot: 95

  Rus Sanatçı İmzalı, Papier Macheden Mamul Kapaklı Kutu-8,5x5 cm.

  TLSold
 • Art Deco Dönemi, Mors Dişinden Mamul, Üzerinde Maymun, Kaplan ve Orangutan Hayvan Figürlerinin Yer Aldığı, 3 Parçadan Oluşan Çok Özel Peçetelik-74,96 gr.
4,5x2,5 cm.

  Lot No: 96

  Lot: 96

  Art Deco Dönemi, Mors Dişinden Mamul, Üzerinde Maymun, Kaplan ve Orangutan Hayvan Figürlerinin Yer Aldığı, 3 Parçadan Oluşan Çok Özel Peçetelik-74,96 gr. 4,5x2,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Döneminin Son Dönemlerinde Yapılmış, Kabartma Osmanlı Devlet Armasının Yer Aldığı, Gümüş Enfiye Kutusu-İçinde Usta Damgası Mevcuttur, Fakat Okunamamıştır.
23,26 gr.
Çap: 4,5 cm.

  Lot No: 97

  Lot: 97

  Osmanlı Döneminin Son Dönemlerinde Yapılmış, Kabartma Osmanlı Devlet Armasının Yer Aldığı, Gümüş Enfiye Kutusu-İçinde Usta Damgası Mevcuttur, Fakat Okunamamıştır. 23,26 gr. Çap: 4,5 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Anadolu Topraklarında Kullanılmış, Bakırdan Mamul, Tepe Merkez Kısmında Yarı Değerli Taş Bulunan Tepelik-Çap: 12 cm.

  Lot No: 98

  Lot: 98

  Osmanlı Dönemi, Anadolu Topraklarında Kullanılmış, Bakırdan Mamul, Tepe Merkez Kısmında Yarı Değerli Taş Bulunan Tepelik-Çap: 12 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Anadolu Topraklarında Kullanılmış, Bakırdan Mamul, Üzerinde Davut Yıldızının Kabartma İşçiliği İle Yer Aldığı, Tepe Merkez Kısmında Yarı Değerli Taş Bulunan Tepelik-Çap: 13 cm.

  Lot No: 99

  Lot: 99

  Osmanlı Dönemi, Anadolu Topraklarında Kullanılmış, Bakırdan Mamul, Üzerinde Davut Yıldızının Kabartma İşçiliği İle Yer Aldığı, Tepe Merkez Kısmında Yarı Değerli Taş Bulunan Tepelik-Çap: 13 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Üzerinde Usta Damgaları, Tuğra ve Ağırlık İbarelerinin Yer Aldığı, 3 Farklı Boyutta, Bronz Disk Ağırlık-Çap: 12,5 cm. - 10,5 cm. - 10 cm.

  Lot No: 100

  Lot: 100

  Osmanlı Dönemi, Üzerinde Usta Damgaları, Tuğra ve Ağırlık İbarelerinin Yer Aldığı, 3 Farklı Boyutta, Bronz Disk Ağırlık-Çap: 12,5 cm. - 10,5 cm. - 10 cm.

  TLSold
 • 19. yy. Çekoslovak Üretimi, Üzeri Çiçek Motifleri İle Süslü, Porselen Çay Fincanı

  Lot No: 101

  Lot: 101

  19. yy. Çekoslovak Üretimi, Üzeri Çiçek Motifleri İle Süslü, Porselen Çay Fincanı

  TLSold
 • 20. yy. Üretimi, 925 Ayar Gümüş Plaka Üzerine Yapılmış, Çok Özel Cam Takvim-19x14 cm.

  Lot No: 102

  Lot: 102

  20. yy. Üretimi, 925 Ayar Gümüş Plaka Üzerine Yapılmış, Çok Özel Cam Takvim-19x14 cm.

  TLSold
 • 20. yy. Özel Tasarım, Gümüş, Akik ve Lapis Taşlarından Mamul Tasarım Kolye

  Lot No: 103

  Lot: 103

  20. yy. Özel Tasarım, Gümüş, Akik ve Lapis Taşlarından Mamul Tasarım Kolye

  TLSold
 • 20. yy. Özel Tasarım, Gümüşten Mamul, Üzeri Damla Finike Taşlar İle Süslü Tasarım Kolye

  Lot No: 104

  Lot: 104

  20. yy. Özel Tasarım, Gümüşten Mamul, Üzeri Damla Finike Taşlar İle Süslü Tasarım Kolye

  TLSold
 • 20. yy. Özel Tasarım, Gümüşten Mamul, Üzeri Damla Finike ve Akik Taşlar İle Süslü Tasarım Kolye

  Lot No: 105

  Lot: 105

  20. yy. Özel Tasarım, Gümüşten Mamul, Üzeri Damla Finike ve Akik Taşlar İle Süslü Tasarım Kolye

  TLSold
 • 20. yy. Özel Tasarım, Gümüşten Mamul, Firuze ve Gümüş Taneler İle Süslü Tasarım Kolye-31 gr.

  Lot No: 106

  Lot: 106

  20. yy. Özel Tasarım, Gümüşten Mamul, Firuze ve Gümüş Taneler İle Süslü Tasarım Kolye-31 gr.

  TLSold
 • 20. yy. Özel Tasarım, Gümüşten Mamul, Hatay İşi, 925 Damgalı, Telkari Dövme İşler İle Süslü Tasarım Kolye, Bileklik, Küpe ve Yüzük Seti-57,61 gr.

  Lot No: 107

  Lot: 107

  20. yy. Özel Tasarım, Gümüşten Mamul, Hatay İşi, 925 Damgalı, Telkari Dövme İşler İle Süslü Tasarım Kolye, Bileklik, Küpe ve Yüzük Seti-57,61 gr.

  TLSold
 • 20. yy. Avrupa Üretimi, Tiffany Ekolü, Gümüş Tasarım Bileklik-33,45 gr.

  Lot No: 108

  Lot: 108

  20. yy. Avrupa Üretimi, Tiffany Ekolü, Gümüş Tasarım Bileklik-33,45 gr.

  TLSold
 • 20. yy. Avrupa Üretimi, Özel Tasarım, Kelekçe Formunda, Gümüş Üzeri Sarı Vermeyli Tasarım Kolye-40 gr.

  Lot No: 109

  Lot: 109

  20. yy. Avrupa Üretimi, Özel Tasarım, Kelekçe Formunda, Gümüş Üzeri Sarı Vermeyli Tasarım Kolye-40 gr.

  TLSold
 • 20. yy. Avrupa Üretimi, Özel Tasarım, At Eğeri Formunda, Gümüş Tasarım Bileklik-30,41 gr.

  Lot No: 110

  Lot: 110

  20. yy. Avrupa Üretimi, Özel Tasarım, At Eğeri Formunda, Gümüş Tasarım Bileklik-30,41 gr.

  TLSold
 • 20. yy. Avrupa Yakımı, NTW Marka, Üzeri Savarovski Taşlar İle Süslü, Bileklik Tarzında Gümüş Tasarım Saat-38 gr.

  Lot No: 111

  Lot: 111

  20. yy. Avrupa Yakımı, NTW Marka, Üzeri Savarovski Taşlar İle Süslü, Bileklik Tarzında Gümüş Tasarım Saat-38 gr.

  TLSold
 • 20. yy. Özel Tasarım, 925 Ayar Gümüş Damgalı, Üzeri Yarı Değerli Taşlar İle Süslü, Altın Geçmeler Kullanılmış Kolye, Küpe ve Yüzük Seti-31,30 gr.

  Lot No: 112

  Lot: 112

  20. yy. Özel Tasarım, 925 Ayar Gümüş Damgalı, Üzeri Yarı Değerli Taşlar İle Süslü, Altın Geçmeler Kullanılmış Kolye, Küpe ve Yüzük Seti-31,30 gr.

  TLSold
 • 20. yy. Hatay Bölgesinde Yapılmış, Full Telkari İşçilikli, Üzeri Lapis Taşları İle Süslü, 925 Ayar Gümüş Damgalı, Özel Tasarım Bileklik ve Küpe-37 gr.

  Lot No: 113

  Lot: 113

  20. yy. Hatay Bölgesinde Yapılmış, Full Telkari İşçilikli, Üzeri Lapis Taşları İle Süslü, 925 Ayar Gümüş Damgalı, Özel Tasarım Bileklik ve Küpe-37 gr.

  TLSold
 • 20. yy. Özel Tasarım, Üzeri Mavi Kuartz ve Savarovski Taşları İle Süslü Gümüş Tasarım Küpe-9,36 gr.

  Lot No: 114

  Lot: 114

  20. yy. Özel Tasarım, Üzeri Mavi Kuartz ve Savarovski Taşları İle Süslü Gümüş Tasarım Küpe-9,36 gr.

  TLSold
 • 20. yy. Avrupa Sanatçı Tasarımı, İmzalı, Kolye Uç Kısmında Japon Böceği Taşının Yer Aldığı, Gümüş Çok Özel Tasarım Kolye-39,09 gr.

  Lot No: 115

  Lot: 115

  20. yy. Avrupa Sanatçı Tasarımı, İmzalı, Kolye Uç Kısmında Japon Böceği Taşının Yer Aldığı, Gümüş Çok Özel Tasarım Kolye-39,09 gr.

  TLSold
 • 20. yy. Avrupa Üretimi, Özel Tasarım, Gümüş Damgalı Bileklik-12,86 gr.

  Lot No: 116

  Lot: 116

  20. yy. Avrupa Üretimi, Özel Tasarım, Gümüş Damgalı Bileklik-12,86 gr.

  TLSold
 • 20. yy. Avrupa Üretimi, Özel Tasarım, Kelepçe Formunda, Gümüş Damgalı Bileklik-17,30 gr.

  Lot No: 117

  Lot: 117

  20. yy. Avrupa Üretimi, Özel Tasarım, Kelepçe Formunda, Gümüş Damgalı Bileklik-17,30 gr.

  TLSold
 • Art Deco Dönemi, 925 Ayar Gümüş Damgalı, Çiçek Formunda Gümüş Küpe-10,37 gr.

  Lot No: 118

  Lot: 118

  Art Deco Dönemi, 925 Ayar Gümüş Damgalı, Çiçek Formunda Gümüş Küpe-10,37 gr.

  TLSold
 • Art Deco Dönemi, 925 Ayar Gümüş Damgalı, Yaprak Formunda Gümüş Küpe-11,72 gr.

  Lot No: 119

  Lot: 119

  Art Deco Dönemi, 925 Ayar Gümüş Damgalı, Yaprak Formunda Gümüş Küpe-11,72 gr.

  TLSold
 • Art Deco Dönemi, Üretici Damgalı, Gümüş ve Mineden Mamul, Çok Özel Tasarım Küpe-5,40 gr.

  Lot No: 120

  Lot: 120

  Art Deco Dönemi, Üretici Damgalı, Gümüş ve Mineden Mamul, Çok Özel Tasarım Küpe-5,40 gr.

  TLSold
 • 20. yy. Sanatçı İmzalı, Gümüş Üzeri Sarı Vermey Kaplı Tasarım Küpe-9 gr.

  Lot No: 121

  Lot: 121

  20. yy. Sanatçı İmzalı, Gümüş Üzeri Sarı Vermey Kaplı Tasarım Küpe-9 gr.

  TLSold
 • Art Deco Dönemi, Gümüş Üzerine Altın Geçmeler ve Rubi Taş İle Süslenmiş Tasarım Küpe-5 gr.

  Lot No: 122

  Lot: 122

  Art Deco Dönemi, Gümüş Üzerine Altın Geçmeler ve Rubi Taş İle Süslenmiş Tasarım Küpe-5 gr.

  TLSold
 • 20. yy. Tiffany Co. Firmasının Gümüşten Mamul Taklit Bileklik Çalışması-15,93 gr.

  Lot No: 123

  Lot: 123

  20. yy. Tiffany Co. Firmasının Gümüşten Mamul Taklit Bileklik Çalışması-15,93 gr.

  TLSold
 • 19. yy. Avrupa Üretimi, Üzerinde AAG İnsiyali Bulunan, Mine İşçilikli, Gümüş Çok Özel Yüzük-3,40 gr.

  Lot No: 124

  Lot: 124

  19. yy. Avrupa Üretimi, Üzerinde AAG İnsiyali Bulunan, Mine İşçilikli, Gümüş Çok Özel Yüzük-3,40 gr.

  TLSold
 • 20. yy. Doğu Bölgesinde İmal Edilmiş, 2 Adet Gümüş Tasarım Yüzük-5,54 gr.

  Lot No: 125

  Lot: 125

  20. yy. Doğu Bölgesinde İmal Edilmiş, 2 Adet Gümüş Tasarım Yüzük-5,54 gr.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Avrupada Dizayn Edilmiş, Orta Kısmında Osmanlı Parasının Yer Aldığı, Gümüşten Mamul Tasarım Kolye-16,56 gr.

  Lot No: 126

  Lot: 126

  Osmanlı Dönemi, Avrupada Dizayn Edilmiş, Orta Kısmında Osmanlı Parasının Yer Aldığı, Gümüşten Mamul Tasarım Kolye-16,56 gr.

  TLSold
 • 20. yy. Üzeri Tılsım Yazılar ve Dualar İle Bezeli, Sarı Vermey Kaplı, Lapis Taşlı Tasarım Kolye

  Lot No: 127

  Lot: 127

  20. yy. Üzeri Tılsım Yazılar ve Dualar İle Bezeli, Sarı Vermey Kaplı, Lapis Taşlı Tasarım Kolye

  TLSold
 • 19. yy. Fransız Üretimi, Gümüşten Mamul, Kartal Pençesi Şeklinde, Büyük Abatta Gümüş Şeker Maşası-53,76 gr.
16 cm.

  Lot No: 128

  Lot: 128

  19. yy. Fransız Üretimi, Gümüşten Mamul, Kartal Pençesi Şeklinde, Büyük Abatta Gümüş Şeker Maşası-53,76 gr. 16 cm.

  TLSold