• Cancel
    Filter
  • Auction Rules
Filter

100 Güzel Eser Müzayedesi - 2

6 Mart 2021 - 21 Mart 2021 tarihleri arası sistemimize üye olup eserlere pey verebilirsiniz. 21 Mart 2021 TARİHİNDE SAAT 20:00 De SİSTEM PEY ALIMINA KAPANACAKTIR. AKİBİN DE SAAT 20:05 CANLI MÜZAYEDEMİZ BAŞLAYACAKTIR. CANLI OLARAK YAYINLANACAK MÜZAYEDEMİZDEKİ HER BİR ESER 20 SANİYE BOYUNCA SATIŞTA KALACAKTIR. YENİ GELECEK HER PEY İÇİN SİSTEM 10 SANİYE DAHA EKLEYECEKTİR SİSTEM SON GELEN PEYDEN SONRA EN YÜKSEK TEKLİF SAHİBİNE ÜRÜNÜ SATACAKTIR. HER ÜRÜN KATALOĞUN YAYINLANMASINDAN BUGÜNE KADAR GELEN EN YÜKSEK PEY ÜZERİNDEN SATIŞA ÇIKACAKTIR. CANLI MÜZAYEDE DE PEY ALMASA BİLE ESER PEY TOPLAMA SÜRECİNDEKİ VERİLEN EN YÜKSEK PEY SAHİBİNE SATILACAKTIR. DEĞERLİ ÜYELERİMİZİ BU HEYCANLI GÜZEL ORTAMA BEKLİYORUZ..

Lot: 16 » Obje

Osmanlı Dönemi, ''Mekteb-i Harbiye-i Şahane'' Yazılı, Gümüş Kaplı Çatal

21 cm.

Askeri Eğitim Tarihi Açısından Güzel Bir Objedir.

Details
Lot: 47 » Obje

Meşhur Hattat Mustafa Halim Özyazıcı'nın 1381 Tarihli, Tuğra Formunda, Zerendut Besmele Çalışması

11x8 cm.

Eser Döneminin Çerçevesinde Naif Bir Çalışmadır.

Mustafa Halim Öyazıcı, Türk Hattat (14 Ocak 1898 - 30 Eylül 1964) Celî Boyda Cami Yazıları ve Baskı İçin Yazdıkları Dışında Genellikle Levha Biçiminde Olan Eserleri, Müzelerde ve Bazı Özel Koleksiyonlarda Bulunur.

Details
Lot: 48 » Obje

Osmanlı Dönemi Meşhur Hattatlarından Mustafa Hilmi Ketebeli, ''İsa Peygamber Kıssası'' Yazılı, Dükkan Bereket Levhası Olarak Kullanılan, 1298 Tarihli Hat Yazı Çalışması

24x19 cm.

İstanbul’da Eyüp’te Doğdu. Küçük Yaşta Hüsn-i Hatta Heves Ederek, İbrahim Sükûtî Efendi’den Aklâm-ı Sitte Dersleri Almaya Başladı. Hocasının Takdîrini Kazanmakla Dâmâdı Olma Şerefine de Erişti. Mekteblerde Talim-i Talebe İle Meşgul Olan Erbâb-ı Hattan İken Vefât Etmişse de, Tarihi ve Medfeni Tespit Edilememiştir.  

Details
previous
Go to Page: / 2
next